Janka6685
19.05.06,15:14
Ahojte.

Jedna známa mi povedala, že ak ja ako neplatca DPH budem nakupovať cigarety od platcu DPH (METRO), nebudem mať nič z ich predaja. Je to pravda? Viem, že cigarety sa nakupujú za nižšiu cenu, ak sú určené na ďalší predaj. Ak som neplatca, musela by som ich nakupovať za normálnu predajnú cenu alebo za tú nižšiu? Nerozumiem tomu, preto budem rada, ak mi to, prosím, niekto vysvetlí.

Ďakujem
Sany
19.05.06,13:38
Nezáleží na tom, či si platiteľ DPH. Cigarety na ďalší predaj nakupuješ vo veľkoobchode za trochu nižšiu cenu, ako je konečná cena pre spotrebiteľa uvedená na kolku. Ale je to minimálny rozdiel. V Metre nekupujem, neviem cenu, ale tam musíš podpísať papier, že to je na ďalší predaj a máš to za nižšiu cenu.
Pepa
19.05.06,13:39
Ahojte.

Jedna známa mi povedala, že ak ja ako neplatca DPH budem nakupovať cigarety od platcu DPH (METRO), nebudem mať nič z ich predaja. Je to pravda? Viem, že cigarety sa nakupujú za nižšiu cenu, ak sú určené na ďalší predaj. Ak som neplatca, musela by som ich nakupovať za normálnu predajnú cenu alebo za tú nižšiu? Nerozumiem tomu, preto budem rada, ak mi to, prosím, niekto vysvetlí.

Ďakujem
1.Ak nakúpiš v Metre cigarety na "ďalší predaj" kúpiš ich za nižšiu cenu a predáš za cenu, ktorá je "stanovená". A čo s tým má spoločné platca či neplatca. Veď Metro ako platca DPH predá rovnako platcovi či neplatcovi.
2.Ak nakúpiš v Metre cigarety, ktoré nie sú určené na ďalší predaj, kúpiš ich za cenu "kolkovú". Na doklad o nákupe "nafasuješ" pečiatku - tovar nie je určený na ďalší predaj.
Janka6685
19.05.06,13:43
Ďakujem. Len som sa chcela uistiť, lebo ma známa zneistila. Takže v pohode kúpim lacnejšie a predám za zákonom stanovenú cenu.