mondes
14.04.15,10:58
Ahojte, práve robím mzdy študentom, ktorí si uplatnili výnimku z dôchodkového poistenia. Nepracovali 5 dni v týždni, len v určité dni.
Neviem, koľko vlastne môžu študenti odpracovať týždenne. Doteraz som si myslela, že 20 hodín, ale zrejme to presne takto nebude. Totižto veľmi nerozumiem tomuto:

"dohodnutý rozsah pracovného času, ktorý v priemere nemôže prekročiť 20 hodín v rámci jedného týždňa (dôležitý je priemerný počet odpracovaného času za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená),"

Prosím Vás, vypočítam to tak, že spočítam počet odpracovaných hodín a podelím počtom týždňov za celý čas dohody?
Ak áno, tak potom ako budem vedieť, že koľko odpracuje do konca apríla, keď mu robím výplatu za marec? Nie je mi to celkom jasné.
veronikasad
14.04.15,09:27
na aké obdobie je uzatvorená dohoda a kolko hodín týždenne skutočne pracujú ?
mondes
14.04.15,10:20
Dohoda je ukončená 13.4.2015. Mám tu ich dochádzku za marec a nie každý rovnako pracoval. Napr. jeden študent pracoval 16.3.,17.3.,20.3.,21.3.,22.3.,23.3.,24.3.,27.3. To je len za marec, apríl ešte neviem. A práve pri tomto študentovi som sa pozastavila, pretože ostatní majú menej odpracované.
manča
14.04.15,10:49
Z uvedeného mi nie je jasné, čo presne potrebujete vedieť. Uvádzate, že dohoda sa ukončila 13.4.2015 a neviete koľko odpracuje hodín do konca apríla? Čo sa týka hodín, tak môžu študenti pracovať 4 hod. denne (20 hod. týždenne). Veď ak máte ich dochádzku, tak hodiny zrátajte. Ak mali dohodu na mesiac, tak mohli odpracovať 80 hodín. Uvádzate, že jeden študent pracoval v mesiaci marec 8 dní, tak za tie dní určite nemal odpracovaných viac ako 80 hodín, či áno?
mondes
14.04.15,12:39
No doteraz som si aj ja myslela, že študent môže odrobiť len 20 hod. týždenne. Ale to nie je presne tak. Môže odrobiť v priemere 20 hod. týždenne. To slovo "v priemere", znamená, že sa musí vypočítať priemer za celú dobu dohody. Momentálne viem koľko hodín odpracovali do ukončenia dohody. Ale máme aj dohodára, ktorý má dohodu do konca mája. A po novom sa dohodárom na DoBPŠ musí vyplácať mzda mesačne. A napr. v mesiaci marec ma za týždeň odrobených 40 hodín a za apríl a máj ešte neviem, koľko odpracuje. Tak potom ako mám vypočítať priemer, ak neviem, koľko odpracuje do konca mája? Zrejme si to budem musieť prepočítať už dopredu, aby som vedela, že koľko ešte môžu odpracovať, aby boli v limite.
veronikasad
14.04.15,13:12
Monika, spočítaš si kolko hodín môže odpracovať za celé trvanie dohody. A je jedno, či ich odpracuje za mesiac, alebo do doby ukončenia výkonu práce na DoBPŠ. Ak limit prekročí, ďalej už na DoBPŠ pracovať nemôže a Dohoda trvá ďalej.