Pendulum
14.04.15,10:32
ZC sa zapojil do súťaže a vyhral dovolenkový pobyt, ktorý mu bol poskytnutý vo forme darčekových kupónov od spoločnosti Le check. Ide o peňažný či nepeňažný príjem? Či o finančnú výhru?
veronikasad
14.04.15,10:33
cena pobytu ?
Pendulum
14.04.15,10:34
500 EUR
Pendulum
14.04.15,10:35
čiže postupujeme - oslobodenie do 350 EUR a podanie daňového priznania?
veronikasad
14.04.15,10:38
Píšeš o súťaži, tak predpokladám, že ide o výhru podľa § 8 odst. 1 písm. i) ZoDzP. Zdaní sumu nad 350€=150€. Z uvedenej sumy však bude platiť aj zdr.poistenie. Nedoplatok mu vyčísli prísl. ZP v RZZP - po podaní daň.priznania typu B.
Pendulum
14.04.15,10:40
áno, tak som to uzavrela aj ja, ale potom ma zmiatlo to, že zájazd bude poskytnutý vo forme darčekových kupónov le check...firma ho nekúpi priamo od cestovky. Nie je to potom peň. príjem?A tu nastupuje zrážková daň... tu si nie som istá....
veronikasad
14.04.15,10:42
Ide o súťaž poriadanú zamestnávatelom ?
Pendulum
14.04.15,10:43
áno
veronikasad
14.04.15,10:51
súťaž súvisela s výkonom práce ?
Pendulum
14.04.15,10:56
v podstate áno
veronikasad
14.04.15,10:58
V tomto prípade by som to považovala za nepeňažný príjem. Snáď sa k tomu vyjadria aj iní poraďáci.
Pendulum
14.04.15,10:59
áno aj ja si to myslím, ďakujem :-)