danmarban
14.04.15,12:46
Plynie mi 2 mesačná výpovedná lehota a zamestnávateľ mi zakázal čerpať zostatkovú dovolenku, z dôvodu "aby som bola stále k dispozícii" a zaúčala inú kolegyňu. Táto kolegyňa učila kedysi mňa a prácu teda ovláda. Môžem ku koncu výpovednej lehoty čerpať dovolenku bez dovolenia zamestnávateľa. Nechcem ju ani preplatiť , chcem iba čo najskôr odísť. Ako ma môže zamestnávateľ donútiť chodiť do práce? Ďakujem všetkým
Nemám žiadny dodatok o výpovednej dobe, som tam zamestnaná 22 rokov. Zaujíma ma tá posledná otázka, čo mi môže spraviť?
veronikasad
14.04.15,10:47
Máš v pracovnej zmluve dodatok, že v prípade nedodržania výpovednej doby uhradíš zamestnávatelovi náhradu mzdy vo výške mesačného zárobku ?
Tweety
14.04.15,10:49
Nemôžeš čerpať D bez dovolenia zamestnávateľa, a ani zrieknuť sa práva na jej preplatenie. Bolo by to neplatné.
veronikasad
14.04.15,10:49
Nástup na dovolenku určuje zamestnávateľ (výnimkou je stará dovolenka, nevyčerpaná do konca júna nasl. kal.roka). Ak ti nástup na dovolenku neurčí, musíš pracovať do konca výpovednej doby a nevyčerpanú dovolenku ti preplatí pri skončení prac.pomeru.
danmarban
14.04.15,10:52
nie
veronikasad
14.04.15,10:56
Skús požiadať zamestnávatela o ukončenie prac.pomeru dohodou v zmysle § 60 Zákonníka práce pred uplynutím výpovednej doby. V opačnom prípade, ak prestaneš chodiť do práce, zamestnávatel ti udelí absenciu so všetkými dôsledkami (prerušenie poistenia, krátenie dovolenky 1-2 dni za každý deň absencie), čo nebude najlepšia vizitka u nového zamestnávatela.
Terezia13
14.04.15,11:01
dovolenku ti musí podpísať zamestnávateľ, ináč ju čerpať nemôžeš