byverine
14.04.15,13:42
Dobrý deň, keďže v tomto neviem postupovať, dúfam, že tu mi poradíte : Ako to je s ukončením prac. pomeru dohodou (cca 3 týždňová výpov. lehota), ktorú mi zamestnávateľ podpísal - V prac. zmluve mám napísané, že ZC musí zotrvať počas výpovednej lehoty u zamestnávateľa, inak má zamestnávateľ právo na náhradu vo výške priemernej mzdy ZC za 1 mesiac. Pravdepodobne pôjdem na PN zo zdravotných dôvodov, teda nebudem môcť zotrvať v práci, kým mi skončí pracovný pomer. Ale vzťahuje sa toto vyhlásenie v pracovnej zmluvy aj na ukončenie PP dohodou??
Ďakujem pekne.
veronikasad
14.04.15,11:45
Nie nevzťahuje. Pri skončení prac.pomeru dohodou prac.pomer skončí dohodnutým dňom. Pokial skutočne nemáš zdravotné problémy, mal by si tento dátum akceptovať a zotrvať v práci do dňa dohodnutého so zamestnávatelom ako dátum skončenia prac.pomeru.
karol.za
14.04.15,11:48
a čo ak skutočne má zdravotné problémy?
:):):):):)
byverine
14.04.15,11:49
Ďakujem. Áno to viem.
veronikasad
14.04.15,11:51
Pôjde na PN-ku. Inak je to nefér voči zamestnávatelovi, ktorý s dohodou súhlasil a z nejakého dôvodu ešte nejaký čas potrebuje jeho zotrvanie v práci.
byverine
14.04.15,11:51
Áno, to viem. Ďakujem. Zdravotné problémy mám, a práve preto sme ukončili PP dohodou.
veronikasad
14.04.15,11:57
Kedy máš dohodnutý termín ukončenia prac.pomeru ?
byverine
14.04.15,12:28
koniec apríla . Keby nesúhlasil s dohodou, ukončujem riadne výpoveďou a vedel o mojich zdrav. problémoch, preto súhlasil radšej s dohodou.
veronikasad
14.04.15,12:30
Ak PN-ka začne pred 30.4.2015, pracovný pomer skončí dohodnutým dňom. Nemocenské bude naďalej vyplácať sociálna poisťovňa. Nárok na nemocenské vznikne aj z ochrannej doby, ak PN-ka začne do 7 kal.dní od skončenia prac.pomeru. Vtedy nemocenské od 1. dňa vypláca soc.poisťovňa a všetky doklady treba zasielať priamo tam.
byverine
14.04.15,12:32
Ďakujem krásne ;)