karolfratric
14.04.15,13:52
Dobry den,
mam dost zlozitu otazku. Moju sestru kompletne ovladla vestica, da sa povedat, ze je na nej uplne zavisla - nechava si od nej vykladat z kariet uz uplne kazdu malickost, pomaly sa jej pyta ci a kedy ma chodit na zachod. Toto by nebol az taky zasadny problem, hlavny problem je, ze jej dotycna kartarka poradila aby sa zbavila celej svojej rodiny, sestra sa prestala stykat s matkou a vlastne s celou rodinou a tvrdi, ze ju chceme urieknut a prekliat. Nasledne prisla o pracu, lebo podla vyjadrenia kartarky nebola pre nu jej praca vhodna. Potom, ked bola nezamestnana si z nej spravila vlastneho poskoka a povedal by som, ze aj otroka. Nechava ju u seba upratovat, starat sa jej o dom a ine rozne veci. So sestrou bohuzial nie je ziadna rozumna rec, ked sme sa s nou pokusali o tomto rozpravat zacala nam vykrikovat, ze jej skodime a ona si bude robit co chce. Da sa nejakym sposobom voci takejto osobe pravne branit ?? Je to vobec v tomto state nejako mozne ? Aky druh zaloby a za co by sa dal na nu podat ? Samozrejme, ze mame podozrenie, ze sestra nie je dusevne uplne v poriadku. A preto sa chcem tiez spytat, ako je mozne ju zbavit svojpravnosti v tomto pripade. Dakujem velmi pekne za akekolvek rady k tomuto problemu .
veronikasad
14.04.15,11:53
dôvod na zbavenie svojprávnosti ?
karolfratric
14.04.15,12:00
prisla komplet o majetok o pracu je uplne zavisla na tej vestici a mame obavy ze na nu aj zacala prepisovat rozne firmy zadlzene - viem ze je sestra dospela a moze si robit co chce - ale dalej mame zavazne podozrenie ze nie je dusevne v poriadku - tvrdi ze je urieknuta zakliata a ohana sa nejakymi anjelmi co jej ukazuju cestu
veronikasad
14.04.15,12:15
Nie je to kartárka z okolia Senice ? Poznám prípad, keď dcéru jedného známeho pripravila o všetky rodinné šperky+nemalú čiastku hotovosti ...
arizona
14.04.15,12:16
Tvoja sestra je dospela,svojpravna. To,co robi sa ti nemusi pacit, ale je to jej rozhodnutie,ak prehajdaka svoj majetok.
Pokial nikomu neskodi a rozdava svoj majetok, je to jej vec.
Neviem, preco si myslis, ze mas pravo zbavovat ju svojpravnosti,alebo podavat zalobu na nejaku cudziu osobu, co jej dava "priblble" rady...

Ty nie si lekar, odbornik,psychiater a pod. aby si vedela zhodnotit jej zdravotny stav.
karolfratric
14.04.15,12:25
nie - tato je pri bratislave - nechcem konkretizovat alebo menovat- mam dost obavy aby sa to nahodou nejako nedozvedela
tannenkau
14.04.15,13:40
Buchy by možno našiel riešenie :D
buchač
14.04.15,14:48
Spomínal ma niekto ?
Sa mi čkalo v dieľni...;)

Si píš, že by som našiel riešenie...samozrejme, že po zhodnotení situácie.
Ale ak je to tak, ako šrac píše, že :

" Ako sa právne brániť proti veštici,kartárke ? "

Nane probléma...možno by som potreboval aj právnika... :rolleyes:
alaya1
14.04.15,15:19
Ak je sestra svojpravna a rozhodla sa mat za "radcu" tuto osobu, je to jej vec. Niekto sa radi s kolegynou, kamaratom, ona s touto zenou.
Janaaaacaa
10.06.15,11:33
S tým jej bohužiaľ nepomôžeš, na to musí prísť sama, mám kamarátku, ktorá podľahla tiež určitým ľuďom a nikto jej nemohol presvedčiť, vrátane rodiny až skončila skoro na ulici. Teraz odišla zarobiť peniaze do Veľkej Británie, ale stále mi príde, že je mimo.
Dáša_
10.06.15,11:42