gabika87
15.04.15,05:48
Dobrý deň, chcem sa opýtať, stala sa mi taká vec, že mi zomrel švagor (ZŤP, bez detí a partnera a žili sme v spoločnej domácnosti 5 rokov - čím predpokladám, že som tiež dedič). Mal na seba zmluvu v T-com na net a notebook na 24 mesiacov. S úmrtným listom som prišla oznámiť do T-com, že teda umrel, aby zrušili zmluvu a neposielali faktúry. Pracovníčka mi dala podpísať tlačivo oznámenie o úmrtí účastníka a povedala, že tam má nedoplatený notebook. Hovorím fajn, dajte to do dedičského konania...
Oznámenie som podpísala a teraz priznávam, nečítala som ho, bolo to krátko po pohrebe, tak som vtedy moc nerozmýšlala. Neskôr doma som si to dôkladne prečítala, a bola tam formulka, že oznamovateľ (teda ja) preberám za zosnulého všetko jeho záväzky... Môžu to takto vymáhať? Môžem sa nejak odvolať, ked mi dajú Notebook doplatiť? Veď ja s tým nič nemám, len som im prišla oznámiť smrť ich zákazníka... Podľa zákona nemajú všetky jeho dlhy spadať do dedičského konania? Môže T-com svojvoľne určiť, kto záväzky prevezme?
A viem, že som nemala podpísať, čo som si neprečítala, ale tak stalo sa...
Za všetky odpovede Vám vopred ďakujem
tannenkau
15.04.15,05:18
Post koitum sa pýtaš ??

Vtedy je to už (p)(d)oje.ané
arizona
15.04.15,05:19
Pises,ze budes dedic.Takze notebook zostane tebe,nie? Mozes dlh splatit a zaplatenu sumu predlozit notarovi,aby zohladnil v dedicstve.
Tcom si to zjavne ulahcil,ako prist k peniazkom...ale je aj tvoja chyba,ze podpises hocico bez precitania
kn-alka
15.04.15,05:21
a tvoj švagor nemal manželku ani deti, že sa cítiš byť dedičom?
Peggynka
15.04.15,05:27
Zjavne si v T-com-e povedala,že si dedičom (čo nemusí byť pravda) a oni s tebou tak aj jednali.Môžeš im písomne zaslať odvolanie podpisu za prebratie záväzkov zosnulého a odkáž ich na dedičské konanie.Treba rozmýšľať a čítať to,čo podpisuješ,aj keď mi nie je jasné,že T- com prejednáva dedičstvo :eek: (na základe akého zákona?)
tannenkau
15.04.15,05:30
dnes sa už skoro každý, kto má v riti dieru tvári, že aj on by mohol prejednať :D
gabika87
15.04.15,10:03
notebook už fyzicky nie je, predal ho...jediné čo po nom ostalo je práve ten nedoplatok, nič viac a nič menej. všetci dediči sa vzdávajú dedičstva, lebo prakticky nič nemal...
Peggynka
15.04.15,12:00
Zbytočne tu maturujeme;Obč.súdny poriadok (Predpis č.99/1963 Zb.):
§ 175h
(1) Ak poručiteľ nezanechal majetok, súd konanie zastaví.
(2) Ak poručiteľ zanechal majetok nepatrnej hodnoty, môže ho súd vydať tomu, kto sa postaral o pohreb, a konanie zastaví.
(3) Proti uzneseniu podľa odsekov 1 a 2 sa nemožno odvolať.