maskadov
15.04.15,12:38
VRATENIE VYMAZANEHO TEXTU:

Ahojte, mam 21 rokov, ale strasne sa mi kazia zuby a stale si ich davam opravovat a stoji ma to vela penazi, a tak isto uz aj prebdenych noci v bolestiach bolo dost. Preto som sa rozhodol, ze si chcem dat zubnu protezu, len ziaden zubny lekar s tym nesuhlasi, lenze aj s estetickeho hladiska to prekaza v kazdodennom zivote. Viete mo poradit niekto na ktoreho zubara by bolo v takomto pripade sa obratit a ktory by bol ochotne mi toto spravit. Vlastne dat vsetky von a spravit protezu. Budem rad za vsetky rady. A poprosim zdrzat sa temy ludi, ktori by sa snazili ma poucovat o spravnej starostlivosti zubov. Dakujem.
lujza.j
15.04.15,10:44
http://www.porada.sk/t256228-moze-mi-zubar-odmietnut-spravit-preventivnu-prehliadku.html
Pri "cudzich" zuboch je zubar jedna vec....ale laborant-zhotovitel je ten najdolezitejsi....teda pre mna a potom kolko investujes take zúbatka budes mat....
maskadov
15.04.15,10:48
Hej, len ziaden mi ich nechce vytrhat, lebo vsetko sa da opravit a som mlady na to, ale ja nechcem cely zivot vrazat do toho peniaze, byt v bolestiach a tym ze sa mi rychlo, aj tak raz prude den kedy tu protezu budem musiet mat. Pisal som uz aj do nemocnice v Kosiciach, kde robia extrakciu vsetkych zubov v celkovej narkoze a samozrejme odpoved bola, ze im jeto luto , ale oni to nespravia ze mam si ich dat radsej opravit.
lujza.j
15.04.15,10:55
Vies,ale nie je nad vlastne zuby.....ja mam super laborantku zuby robi paradne....ale pokial budem mat svoje nedam trhat.....ked nemusim.....
Ved si to zaplat....alebo chod na sukromu kliniku....ak si myslis,ze umele zuby su bez udrzby...
maskadov
15.04.15,11:05
Viem, že nie sú bez údržby, ale proste mám strašne problémy s tými mojimi, a bol by som radšej za protézu. Aj mamina už mala v 35 protézu, lebo sa jej rýchlejšie kazili, tak isto ako mne. Len ako extrakciu si dám asi urobiť na súkromnej, lebo žiaden zubár mi to nechce spraviť. A chcel by som sa spýtať, vedela by ste mi dať kontakt na tú laborantku?
BXLmiami
15.04.15,11:26
Hej, len ziaden mi ich nechce vytrhat, lebo vsetko sa da opravit a som mlady na to, ale ja nechcem cely zivot vrazat do toho peniaze, byt v bolestiach a tym ze sa mi rychlo, aj tak raz prude den kedy tu protezu budem musiet mat. Pisal som uz aj do nemocnice v Kosiciach, kde robia extrakciu vsetkych zubov v celkovej narkoze a samozrejme odpoved bola, ze im jeto luto , ale oni to nespravia ze mam si ich dat radsej opravit.
Myslel si aj na to,že s protézou môžu byť spojené iné nepríjemnosti?Alebo že ju nemusíš znášať?Tí zubári majú pravdu,sú to lekári,nie remeselníci.
arizona
15.04.15,19:18
Dat si v tak mladom veku vytrhat svoje zuby a nasadit protezu je extrem...Nielen z estetickeho hladiska.
Ak si predsa len rozhodnuty zbavit sa svojich zubov,najdi si nejaku kliniku,kde su odbornici,ktori ti poradia a radsej si daj urobit implantaty. Pocitaj ale s tym,ze to nie je lacna zalezitost. Ale urcite spravia lepsi osoh,ako proteza...to uz je posledna moznost...
buchač
15.04.15,19:36
Nejdem poučovať, ALE nie je chyba niekde v Tebe ?
Príčin kazov je mnoho, nemá význam ich dávať. Takže najprv by som šiel touto cestou.

Tá protéza nie je žiadna výhra.....aby si raz neľutoval, lebo po extrakcii už niet cesty späť. Respektíve sú dve :
1. Tá protéza a ten zvyšok okolo nej...tie náklady nie sú až také hrozné.
2. Porcelánové zuby, nasadené do kosti...trvá to dosť dlho...tie náklady nespomínam....na rýchlovku jeden cenník http://www.mysmile.sk/cennik ...hotová malina...;)
Mila123
16.04.15,03:30
http://www.porada.sk/t256228-moze-mi-zubar-odmietnut-spravit-preventivnu-prehliadku.html
Pri "cudzich" zuboch je zubar jedna vec....ale laborant-zhotovitel je ten najdolezitejsi....teda pre mna a potom kolko investujes take zúbatka budes mat....
bol si na vyšetrení u odborníka? myslím psychiatra
willma
16.04.15,04:44
nesúďte, mala som známu, mladú kočku cca 23-25 a tá tiež vzhľadom k mimoriadnej kazivosti zubov podstúpila komplexnú extrakciu chrupu - a nebolo to kvôli hygiene resp. nestarostlivosti - išlo o nejakú chorobu.