HRistka
15.04.15,13:02
Zamestnanec bežne pracuje od pondelka do piatka na 2 smeny, jeden týždeň začína ráno a ďalší týždeň popoludní. Práca nadčas je podľa zmluvy zahrnutá v mesačnej mzde. Nepravidelne sa stáva, že zamestnanec odpracuje aj víkend(vtedy máva pondelok a utorok voľno),teraz pracoval len v sobotu, ale v piatok mal voľno-bol sviatok-nebola potreba, aby bol v práci... Ako teraz ne/nahradiť odpracovanú sobotu?
veronikasad
15.04.15,11:56
Piatok mu zaplatíš ako sviatok (ak má mesačnú mzdu, tak je súčasťou mesačnej mzdy). Aj ten nadčas - podľa toho čo píšeš - je súčasťou mesačnej mzdy, tak ho samostatne nevykazuješ. (len potom neviem prečo za iné nadčasy si čerpá náhradné volno)
karol.za
15.04.15,12:52
jedná sa o pracovníka ,ktorý je uvedený v § 121 ods.2 Zakonníka práce?
HRistka
17.04.15,08:47
nie nejedna
HRistka
17.04.15,09:02
Ked pracuje pondelok az piatok a potom za tym aj vikend- tak ma dva dni volna(pondelok a utorok) namiesto vikendu ako cerpanie nepretrziteho odpocinku.Teraz ale pracoval iba do stvrtka, piatok bol sviatok a potom zasa iba odpracoval sobotu, nie sobotu aj s nedelou. Zdedila som takto nastaveny system, neviem, ci to je OK.
karol.za
17.04.15,09:14
ja som pracoval ,dá sa povedať podľa požiadavok zamestnávateľa,u nás to bolo na obojstrannej dohode ktorá bola k spokojnosti oboch strán,zamestnávateľ mi umožnil čerpanie náhradného voľna,kedy som chcel ja,samozrejme nie v čase ,keď ma zamestnávateľ potreboval ,v prípade že som nestihol nadčasové hodiny vybrať v danom mesiaci,bez problémov sa preniesli do následujúceho mesiaca prípadne mi ich preplatil.
všetko je na dohode,ale dohoda musí byť k spokojnosti oboch strán
karol
:):):):):)
HRistka
17.04.15,10:05
dakujeem za nazor