Peter Kopik
15.04.15,14:05
Dobrý den.Chcem sa spýtat ako mam postupovat ked som bol oklamany.Pri kupe auta sme spisali z predavajucim kupnu-predajnu zmluvu ktoru podpisal ale ked mi odovzdaval technický preukaz tak som zystil že majitelom je jeho sestra.Hned som namietal ale on ma uistil že sestra o všetkom vie a že ma plnu moc od sestry len ju nevie najst a zajtra mi ju prinesie a nakolko sme z jedneho mesta a dobre sa pozname tak som uveril dal peniaze on mi odovzdal doklady spolu z autom.Na druhy den mi povedal ze nevie najst tu plnu moc a že pojde zo sestrov vybavit novu a prinesie mi ju.O 3 dni nato prisiel a povedal ze sestra si to rozmyslela a ze chce spat auto.Ja som suhlasil a povedal nech mi prinesie peniaze a vratim mu auto.Prisiel iba dal mi 150e ze zvyšne peniaze ma doma nech mu dam auto a do pol hodiny mi ich prinesie a nalko sa pozname tak som dal auto ale doklady som si nechal pre istotu.Po pol hodine neprišiel a 3 dni sa mi vyhybal tak na 4 den som ho isiel pockat pred pracu
zobral mu kluce od auta a odparkoval som ho.Po praci prišiel zamnou stým že uz auto nechce spat že sestra sa zase rozhodla že auto preda zobral si svoje veci z auta a odišiel stym že na druhy den pojdeme auto prepisat.A zase sa mi vychyba.Za skoru odpoved vam vopred Dakujem.
willma
15.04.15,12:10
júúúj, aleže ma prsty svrbia - ako môže byť niekto až tak naivný - to koľko rozprávok od tzv. predávajúceho si chceš ešte vypočuť - a s tou sestrou si vôbec hovoril??? A ešte podotázka - na kieho čerta zakladáš dve identické témy?
jslancik
15.04.15,12:15
no, ďalšia lekcia zo školy života. Predpokladám, že tá čiastka 150€ bola podstatná, nie malý zlomok ceny. Takže to nebola moc drahá lekcia.

Riešenie by bolo na dlhé lakte, veľmi komplikované oficiálnou cestou. Neoficiálne ti radiť nebudem, ako sa dá vysporiadať s podvodníkmi.
Peter Kopik
15.04.15,12:23
Nie nehovoril som s nou.Ale viem že o predaji auta nevie.A s predavajucim sa dobre poznam bol kamoš.Tak som nemal dovod mu neverit.A neviem ako mam terazt postupovat
Peter Kopik
15.04.15,12:24
ako ja som mu dal za auto 900e a ked si po neho prisiel tak mi doniesol iba tych 150e a zvyšnych 750e mal doniest do pol hodky.
willma
15.04.15,12:24
nooo oficiálnu časť ti už naznačil kolega nižšie a neoficiálne ...... je na tebe, len bacha na zákony
Peter Kopik
15.04.15,12:28
Ved toho sa bojim.Doklady a auto mam stale ja
dmc
15.04.15,17:02
Uzatvoril si kupnu zmluvu s osobu ktora nieje majitelom veci a ani nema spolnomocnenie na predaj - de fakto ide o neplatny pravny ukon. Kupna zmluva je NEPLATNA !!!

Ad. 1 .Ak predajcovi auto sestra pozicala (nedala suhlas na predaj) a mohol ho iba pouzivat - ide podozrenie s TC -sprenevery a podvodu

Ad.2. Ak vozidlo sestra predajcovi nepozicala ide o neopravnene pouzivanie cudzieho mot.vozidla - alebo kradez a podvod

Pokial sestra ohlasi zmiznutie auta (kradez) ostanes bez auta aj bez penazi,


Riesenie
1.- osobne kontaktovat sestru a celu vec si osobne vysvetlit. (Mozno auto na teba prepise a vec bude riesit s bratom) -

2 .Navsteva Policie - aj ked si Policajti budu tukat za tvojim chrbtom po cele tak oznamit celu vec na Policii a podat trestne oznamenie (nenechat sa odbit)

3. Zavolat zopar kamosov - zobrat si "palky" a ist si na "ihrisko" trosku zamavat "palkou" - (v tomto prispevku je pouzita metafora a prirovnanie)


- Nabuduce trosku viac uvazovat. (Na rozpravky uz never - uz nespavas s mackom - ci ? )
bodliak
15.04.15,18:56
Gramatika a príbeh zodpovedá iq.
spajder
16.04.15,20:59
really?? clovek byva dnes tak naivny ze sa sam zapali ked kupuje auto aby akoze usetril od prveho ktoreho stretne na ulici..sen
duves
17.04.15,04:18
Čo to sú jablká na trhu? Takto sa auto nepredáva-nekupuje junáčik!
juraj.be
19.04.15,18:54
tak toto som este nevidel, aby niekto kupoval auto... bud ta odrbka kamos, alebo ta odrbka typek, ktory predava auto na internete
juraj.be
19.04.15,18:59
taka naivita, ako ked kupujes v darexe auto v top stave :D
spajder
21.04.15,19:45
no presne..raz a naposledy