manželka26
16.04.15,10:35
Dobrý deň,
dovoľujem si Vás požiadať o radu ohľadom môjho návratu do práce po rodičovskej dovolenke. Som osamelou matkou, starajúcou sa o dve maloleté deti. RD som ukončila 10.4.2015 a od 11.4.2015 som nastúpila do práce s tým, že mi zamestnávateľ písomne nariadil vyčerpať nevyčerpanú dovolenku . Pred ukončením RD som zamestnávateľovi riadne oznámila, že končím RD a vraciam sa do práce. V oznámení som žiadala zamestnávateľa, vzhľadom na môj súčasný stav, o skrátenie pracovného času o 1 hod. denne. Pracujem v banke, na odd . firemných klientov, pracujem tam už 20 rokov, v pracovnej zmluve a súviciacich dohodách o zmene .... mám konkretizovanú pracovnú pozíciu - obchodný riaditeľ a takisto mám konkretizované miesto výkonu práce. Od zamestnávateľa som obdržala zamietavé písomné stanovisko, že mi nemôžu vyhovieť, nakoľko by to z vážnych prevádzkových dôvodov ohrozilo chod oddelenia, keby mi skrátili pracovnú dobu o 1 hod.. Avšak je to účelové a zavádzajúce, nakoľko viem, že na oddelení sú moji ďalší štyria kolegovia, ja budem piata. Čiže k žiadnemu ohrozeniu nepríde a takisto v banke nie sú žiadne prevádzkové dôvody, iba ak pre zamestnancov, ktorí vybavujú klientov pri prepážke. Takisto ma tlačia k tomu, že vzhľadom na môj súčasný stav (že sa starám sama o dve malé deti ) nebudem schopná si plniť povinnosti atď. , posielajú ma do BA na tú istú pozíciu, nakoľko v TT, kde pracujem je nás veľa. Tieto kroky cítim ako silný psychol. tlak na moju osobu, aby ma zastrašili a odišla som sama bez odstupného. Kedže majiteľom banky je Penta, mám obavy, či ísť do sporu s nimi alebo nie, vzhľadom na ochranu osamelých rodičov podľa ZP. Prosím Vás o radu resp. názor, ako mám ďalej postupovať.
veronikasad
16.04.15,09:10
Aké miesto výkonu práce máš v prac.zmluve ?
manželka26
16.04.15,09:33
miesto výkonu práce mám konkretizované , Trnava