mondes
16.04.15,10:09
Ahojte, ak zákazník zaplatí za tovar platobnou kartou, tak ja som to účtovala ako Príjem za tovar - Príjem z ERP a zároveň cez priebežné položky ako výdavok z pokladne na PP a v banke ako príjem z PP a zároveň v banke bol uvedený poplatok za platbu kartou, ktorý som zaúčtovala ako výdavok za služby - poplatky banke.
Lenže teraz pri inom klientovi pozerám na výpise z banky, že tam nemá uvedený
ten poplatok, len pripísanú sumu z pokladne, no zníženú o poplatok. Napr. platba kartou bola 78,60 eur, ale na výpise z BU je suma len 77,82 eur. A ten rozdiel 0,78 eur nie je vôbec nikde na výpise uvedený. Tým pádom to mám na prieb. položkách. Ako to mám vyrovnať? Môžem to zaúčtovať tak ako som písala, že ide o poplatok banke aj napriek tomu, že banka tie poplatky na výpise neuvádza? Vďaka.
Papierniková
16.04.15,08:52
účtovanie je presne také isté ... rozdiel medzi platbou a pripísanou úhradou zaúčtuješ ako bankový poplatok
mondes
16.04.15,09:15
Aj napriek tomu, že nikde na výpise ten poplatok nie je evidovaný? Ani na konci výpisu? Pretože práve o to mi ide. Vďaka.
Papierniková
16.04.15,16:59
áno, aj keď to nie je vyčíslené ..
mondes
16.04.15,18:09
Ďakujem, zaúčtujem to takto, pretože inak sa ani nedá, len mi je to čudné, že zaúčtujem niečo do VOZD a vlastne nemám k tomu doklad.