Sona61
16.04.15,12:23
Dobry den,
Som na PN 24.3.2014-11.4.2014, od 09.06.2014 doteraz. Vyzera to tak, ze budem poberat ciastocny invalidny dochodok. Firma, v ktorej som zamestnana, vsak nechce mat zamestnanca na ciastocny uvazok a potrebuje ma cim skor nahradit plnohodnotnym clovekom.Neviem, akym sposobom sa moze moj pracovny pomer ukoncit, ci je potrebne ukoncit aj PN.
Pravdepodobne ma caka este jedna operacia koncom leta s niekolkomesacnou rekonvalescenciou.
Poradte mi, prosim Vas, ake mam moznosti riesenia situacie, ci je potrebna v pripade skoncenia PP evidencia na UP, a ako by mi to bolo najlepsie aj z financneho hladiska ( odstupne, podpora, 2.PN).A ako je to pri poberani CID?
Dakujem
Tweety
16.04.15,10:33
Bez toho, aby si DPN ukončila, môžeš PP skončiť tak, že dáš sama výpoveď alebo sa na skončení PP dohodnete podľa § 60 ZP- Dohoda. Ale bez nároku na odstupné. Nie je to teda výhodné skončenie PP. Zamestnáv. sa počas tvojej PN môže zariadiť aj tak, že príjme niekoho na zastupovanie, to nie je tvoj problém, takže PP nekončí. Je lepšie , ak počas DPN PP trvá. Pre zamestnáv. platí zákaz výpovede v OD. V prípade, že aj po skončení PP DPN trvá, nemôžeš sa ísť zaevidovať na ÚP, pretože poberáš nemocenské.