M3G
04.07.06,22:43
Neviem, či Richard o tom vie, ale asi sme mu zapratali miesto pre poradu.sk

Dúfam, že príspevky nám ešte povolí pridať :p

Inak veľmi pekné obrázky ste sem popridávali, býva aj taká súťaž
http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=42695
Už je síce po, ale keby ste tam niektoré obrázky poprihlasovali, určite by ste sa aj umiestnili:) ak nie vyhrali.
M3G
04.07.06,21:22
Trochu som prehrabal archív
a skúsim takto:

www.nedanovce.sk/x/1.jpg (http://www.nedanovce.sk/x/1.jpg) - Habovka(Zverovka) - aby sme sa trochu ochladili
www.nedanovce.sk/x/2.jpg (http://www.nedanovce.sk/x/2.jpg) - Kočka pózuje prvýkrát(čo má robiť)
www.nedanovce.sk/x/3.jpg (http://www.nedanovce.sk/x/3.jpg) - Bociany na návšteve
www.nedanovce.sk/x/4.jpg (http://www.nedanovce.sk/x/4.jpg) - Bociany druhýkrát
www.nedanovce.sk/x/5.jpg (http://www.nedanovce.sk/x/5.jpg) - Západ slnka
www.nedanovce.sk/x/6.jpg (http://www.nedanovce.sk/x/6.jpg) - Vlkodlak(trochu som si ho dovolil rozhnevať)
www.nedanovce.sk/x/7.jpg (http://www.nedanovce.sk/x/7.jpg) - Druhá Kočka pózuje (tentokrát nenútene)
www.nedanovce.sk/x/8.jpg (http://www.nedanovce.sk/x/8.jpg) - Modlivka ??
Elena Navrátilová
05.07.06,02:39
Nie, nie Peťo je veľký dobráčisko, tomu by som to nedokázala vyviesť. Je to iný kamarát, mimochodom ide s nami zajtra do tej Blavy ( aj to je dobrák od kosti, len tá vlastnosť vždy musí niekoho nachytať inak spokojný nebude, ale nikto mu to nemá za zlé, aspoň je sranda). V sobotu nás pozvali na guláš, tak by sa to mohlo podariť. :D Bude to u nás v doline, ale nevadí, asi by som to u nich doma nedokázala. Bála by som sa , že dačo vykonáme. ;)
Simonka veru opatrnosti nikdy nie je dosť. Ono to človek urobí pre srandu a nie pre iný význam.
Eulalia
05.07.06,08:55
Trochu som prehrabal archív
a skúsim takto:
www.nedanovce.sk/x/7.jpg (http://www.nedanovce.sk/x/7.jpg) - Druhá Kočka pózuje (tentokrát nenútene)


Tak toto je susedovie Cilka, má teraz nádherné 3 mačiatka. Ako sa k Tebe dostala?:) Veď je taká plachučká, že sa cudzím vôbec nedá pohladkať, ani sa nepriblíži. So mnou sa začala kamarátiť až po pár mesiacoch.:p
willma
05.07.06,09:07
Pokúsim sa pripojiť čo nám lieta uprostred sídliska v Ružinove. A nie je to ten istý motýlik ale poletuje ich tu nesčítane veľa a psisko ich s veľkou láskou naháňa.:p 7431

7432

7433

7434

7435

7436
ingi
05.07.06,09:24
Pokúsim sa pripojiť čo nám lieta uprostred sídliska v Ružinove. A nie je to ten istý motýlik ale poletuje ich tu nesčítane veľa a psisko ich s veľkou láskou naháňa.:p

Tento krásny motýlik sa volá Babôčka bodliaková.:)

Naši havkovia naháňajú tiež všetko, čo má krídla.:):)
M3G
05.07.06,10:44
Tak toto je susedovie Cilka, má teraz nádherné 3 mačiatka. Ako sa k Tebe dostala?:) Veď je taká plachučká, že sa cudzím vôbec nedá pohladkať, ani sa nepriblíži. So mnou sa začala kamarátiť až po pár mesiacoch.:p


Aj táto kočka bola plachá(stretol som ju na ulici), nechcela sa dať chytiť, ale fotenie sa jej očividne páčilo...a reagovala na slovo Miška(myška).
M3G
05.07.06,10:46
Pokúsim sa pripojiť čo nám lieta uprostred sídliska v Ružinova.

To je fotené na sídlisku? Na sídlisko super fotky, lepšie než u nás na dedine.
Elena Navrátilová
05.07.06,12:24
No asi by si sa veľmi divil, ale na sídlisku je toho ojojoj. Ja viem, že aj na dedine. Ale sídliska nie sú o nič horšie. Počkaj až si kúpim digifoťák.
Zita5
05.07.06,15:26
Hurááááááá
lenkak
05.07.06,15:27
No, aká si šikulka.
M3G
05.07.06,16:31
Hurááááááá

Pekný obrázok, dal som si ho na plochu, mám rád takú živú prírodu..:p

Ešte čo sa týka pridávania *.zip súborov, asi tým robíme starosti Richardovi(vzhľadom na to, že porada je nekomerčná, nie je teda neobmedzená), vymysleli ste to však super, mňa osobne by to lepšie nenapadlo. Nejdú nám pridávať *.jpg súbory kvôli veľkosti, budeme pridávať *.zip súbory:D :D :D :D :D :D :D :D

"Výmyselník" si odo mňa zaslúžil bodík:p
Zita5
05.07.06,16:36
Pekný obrázok, dal som si ho na plochu, mám rád takú živú prírodu..:p

Ešte čo sa týka pridávania *.zip súborov, asi tým robíme starosti Richardovi(vzhľadom na to, že porada je nekomerčná, nie je teda neobmedzená), vymysleli ste to však super, mňa osobne by to lepšie nenapadlo. Nejdú nám pridávať *.jpg súbory kvôli veľkosti, budeme pridávať *.zip súbory:D :D :D :D :D :D :D :D

"Výmyselník" si odo mňa zaslúžil bodík:p

Lenkak by si zaslúžila nekonečne veľa bodíkov .......:)
Ale i napriek tomu si myslím , že Richard nás mohol aspoň upozorniť , že aby sme nepridávali obrázky .:)
lenkak
05.07.06,16:38
ďakujem obom.
willma
06.07.06,05:15
To je fotené na sídlisku? Na sídlisko super fotky, lepšie než u nás na dedine.
Je to na zbytku bývalej lúky, na ktorej voľakedy rozkladali svoje šapitó cirkusanti. Teraz je už riadne okresaná výstavbou, ale kúsok na výbeh psov sa ešte zachoval a sem tam občas je to aj pokosené. Zábery sú robené v deň, keď boli pridané a kosačky sa tohto územia už dlhší čas nedotkli. To by možno mohlo vysvetliť aj to množstvo motýľov, ktoré sú tam každé ráno.
andrej_rv
07.07.06,19:49
...................
Elena Navrátilová
08.07.06,04:37
NO a ešte nech mi niekto povie, že fakt nezáleží na uhle pohľadu. Pri pohľade na zemiak. Keď vraždím mandelinky na mňa vôbec tak poeticky nepôsobí. Andrej vidím, že máš to správne očko.
petra:-)
08.07.06,10:05
Tento motýlik prebudil ráno môjho syna :)
Elena Navrátilová
08.07.06,10:07
A to tam čakal až si ho odfotíš? No tak potom s ním už len šup šup na nejaký casting, keď to má tak rád, nie?
Elena Navrátilová
08.07.06,10:10
...................
Prosím ťa ten uchovec je huba? Dá sa aj na niečo použiť? alebo len dekorácia bazy? Vyzerá ako keby ho niekto vytvoril "umelo".
andrej_rv
08.07.06,10:39
Prosím ťa ten uchovec je huba? Dá sa aj na niečo použiť? alebo len dekorácia bazy? Vyzerá ako keby ho niekto vytvoril "umelo". Huba. Volajú ju aj Judášovo ucho. Je "podradnej kvality a chuti" (podľa našej literatúry :) ). Ale ak poznáš čínsku kuchyňu, je to tá tzv. čierna huba, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou mnohých receptov. Dá sa (dosť draho) kúpiť aj u nás, ja som ju zvykol nahrádzať lievikom trubkovitým. Ale ten nie je taký chrumkavý :)
petra:-)
08.07.06,11:00
A to tam čakal až si ho odfotíš? No tak potom s ním už len šup šup na nejaký casting, keď to má tak rád, nie?

Veru nečakal, ja som bola dosť rýchla :p Ale fakt je ten, že sa zrejme fotí rád. :D
Elena Navrátilová
08.07.06,11:00
Viem akú hubu myslíš, len to meno mi nepríde hneď na rozum. A ten lievik trubkovitý nemáš na foto? Ozaj to od Teba som sa priznala, že by som huby jedla, však?
Elena Navrátilová
08.07.06,11:01
Veru nečakal, ale ja som bola dosť rýchla :p Ale fakt je ten, že sa zrejme fotí rád. :DVeď ako ináč. Vyzerá byť pohoďák, "nač ten spěch".
andrej_rv
08.07.06,11:39
Viem akú hubu myslíš, len to meno mi nepríde hneď na rozum. A ten lievik trubkovitý nemáš na foto? Ozaj to od Teba som sa priznala, že by som huby jedla, však? Lievik u nás začína rásť koncom júla, takže foto nemám. Ale tu je link na jeho obrázky http://www.nahuby.sk/sk/sources/atlas_detail.php?id=248 Lievik sa naozaj dá zbierať podľa obrázkov, nedá sa pomýliť s inou hubou.
A že by si odo mňa huby jedla ? No neviem...keby si videla, čo všetko si nakladiem do košíka, možno ani nie :D
Elena Navrátilová
08.07.06,11:57
Nakladiem si aj ja, ale vždy to nechám na výstupnú kontrolu, vieš?
kukučka
14.07.06,08:15
Mám dva prekrásne obrázky, ale viem ich zmenšiť len na 39,1 a aj to je veľa
Zita5
15.07.06,13:16
Mám dva prekrásne obrázky, ale viem ich zmenšiť len na 39,1 a aj to je veľa


Daj ich do Zipp súboru a prilož .
Zita5
15.07.06,13:47
Poprosím pozrite tento priložený link , ak je skúsenosť poraďte .Ďakujem .:)

http://www.porada.sk/t14311-kaktusy.html
kukučka
15.07.06,18:25
Od detstva milujem búrku a dokážem stáť pri okne a pozerať sa, tento rok však eštre taká poriadna nebola, len lejaky. Druhý pokus priložiť fotku bratislavskej búrky 22.6.2006, tradične - zase nie je moja.
Elena Navrátilová
16.07.06,02:34
Je to ako z hororu. Už tam chýba len lietajúci Drakula. Joooj!
Zita5
16.07.06,17:09
Chcem sa s Vami podeliť o kúsok radosti , aké môj štramák kaktus mi pripravuje milé prekvapenie ........toto fotto som robila ráno o 9,00 hod.:)
Zita5
16.07.06,17:21
Fotto č.1 -fotené dnes medzi 16,00 hod. a 17,00 hod .
Fotto č.2- fotené dnes o 19,30 hod.


To je niečo neuveriteľné sledovať to ......:) Ja ho od radosti pestujem .:)



P.S. Tieto fotky sa mi dali vložiť len v ziipku ......:rolleyes:
Elena Navrátilová
16.07.06,17:25
Zitka krása, krása. A s tými orchideami Zitka? Ako sa Ti ich darí mať také kráááásne?
Zita5
16.07.06,17:34
Elenka , však už na šuťáku som Ti odpovedala/možno si to prehliadla/ , to nie sú moje orchidee.Ale chcela by som mať také .....:)
Zita5
16.07.06,17:37
Zitka krása, krása. A s tými orchideami Zitka? Ako sa Ti ich darí mať také kráááásne?


Je to paťák , ofukujem si ho a mojkám ........normálne ho sledujem ako sa mu otvára ten krásny kvietok .
ingi
16.07.06,18:06
Fotto č.2- fotené dnes o 19,30 hod.

Zitka, nádherné prekvapko :) , teším sa s Tebou. :)
Zita5
16.07.06,18:11
Zitka, nádherné prekvapko :) , teším sa s Tebou. :)

ingi ďakujem . :) Ja som ho pôvodne mala vonku na balkóne , ale keď teraz bol dosť veľký vietor ,tak som ho premiestnila dnu , lebo som sa bála aby sa mi nezlomil ten pučík , ktorý sa chystal mi spraviť takéto prekvapenie .Mám ho na očiach, stále ho sledujem a je krajší a krajší .:)

Tomuto kaktusu som len zhruba 2-3 týždne majiteľkou , dostala som ho do daru.:) Darca si možno ani neuvedomil čo robí , a ja zasa som nemala a ani nemám skúsenosť s pestovaním kaktusov .A hneď takéto prekvapko ...ale milé ......:)
andrej_rv
16.07.06,20:16
Dnes som natrafil na nevädze...
Elena Navrátilová
17.07.06,02:31
Nádhera, aj trikolóra nemá chybičku. A tie motýliky na fotkách pôsobia tak nežnúčko.;)
Elena Navrátilová
17.07.06,02:32
Elenka , však už na šuťáku som Ti odpovedala/možno si to prehliadla/ , to nie sú moje orchidee.Ale chcela by som mať také .....:)
Zitka, máš pravdu, vzhľadom k hodine /na tom šúťáku vtedy/ som už odpoveď nedočkala.
Marína
17.07.06,05:09
Dnes som natrafil na nevädze...
Andrej, ďakujem. Ty vieš, že nevädze sú mojou srdcovou záležitosťou.
willma
17.07.06,11:19
Neviem kam priložiť a novú tému zakladať nebudem- toto mi došlo dnes v pošte a medzi srandičky mi to nepasuje
7614
vema
17.07.06,14:21
Perfektné foto,skutočne.
andrej_rv
17.07.06,18:08
Andrej, ďakujem. Ty vieš, že nevädze sú mojou srdcovou záležitosťou. Viem. Ale patrí aj medzi moje najobľúbenejšie kvety (spolu s konvalinkami a chryzantémami) . A včera som natrafil na celé nevädzové pole :)...
Elena Navrátilová
18.07.06,03:46
Neviem kam priložiť a novú tému zakladať nebudem- toto mi došlo dnes v pošte a medzi srandičky mi to nepasuje
7614
Zábery, ktoré nútia k zamysleniu. Fakt zaujímavé.
ingi
18.07.06,12:42
...stále ho sledujem a je krajší a krajší .:) ...

Zitka, ako sa drží Tvoj "kaktusokvietok" :) ?
Zita5
18.07.06,18:54
Zitka, ako sa drží Tvoj "kaktusokvietok" :) ?

ingi už je po kvete , bol zakvitnutý cca 24 hodín .....zaujímavé .....som prekvapená .Ale má ešte zopár pukov , tak očakávam znovu kvety .:) Je to ale zaujímavé sledovať , to mi ver .:) ;)
Elena Navrátilová
19.07.06,02:45
ingi už je po kvete , bol zakvitnutý cca 24 hodín .....zaujímavé .....som prekvapená .Ale má ešte zopár pukov , tak očakávam znovu kvety .:) Je to ale zaujímavé sledovať , to mi ver .:) ;)
Veľa vecí v prírode je preto výnimočných. Kvitnú kratučko a krááááásne.
Tak nech sa všetky tak krásne rozvinú. Nech sa neopovážia odpadnúť, Zitka, odkáž prosím.
Zita5
19.07.06,09:06
Veľa vecí v prírode je preto výnimočných. Kvitnú kratučko a krááááásne.
Tak nech sa všetky tak krásne rozvinú. Nech sa neopovážia odpadnúť, Zitka, odkáž prosím.

Elenka dohovorila som im ráno , keď som odchádzala do práce .:) Povedali že ma nesklamú .;)
willma
19.07.06,12:12
Pripájam ďalšie zábery tento krát vlastné pokusy s digitálom.
7631

7632
Zita5
19.07.06,12:16
Pripájam ďalšie zábery tento krát vlastné pokusy s digitálom.
7631

7632



willmáááá peknéééé ....:)
willma
19.07.06,19:24
Dík za pochvalu-potešila a prikladám ďalšie zábery aj s riekankou: Jedna Milka, dve Milky natrhali kamilky... a ďalej to neviem:mee:
7672

toto tuto nepoznám
7673

a na záver ružička
7674

a keď sa zadarí nabudúce priložím kvetinky, ktoré kvitnú len skoro ráno alebo neskoro večer. A podotýkam, že všetky zábery sú ulovené v Bratislave vrátane stromu a západu slnka
willma
20.07.06,18:36
Prikladám aj sľúbené nočné kvetinky. Niektoré zábery sú pri použití supermakro rozmazané kto dokáže poradiť čím to je čim, čim, čim???
7675

7676
Elena Navrátilová
20.07.06,18:44
Sú krásne. Aj ja ich zvyknem mať na záhradke, ale tento rok nemám.:mee: Mňa veľmi potešili. Keď sme boli na dovolenke vo Veľkom Mederi tak tam ich mali veľmi veľa. Ďakujem.
willma
20.07.06,18:48
Neni zač. Tieto rastú na divoko pri paneláku
Elena Navrátilová
20.07.06,18:52
Neni zač. Tieto rastú ma divoko pri paneláku
Ale ja si myslím, že Ti mám za to poďakovať. A aj by som z nich natrhala do vázičky. Ale vždy mi to je ľúto, lebo v prírode dlhšie vydržia. A sú aj krajšie.
Manual
24.07.06,19:06
Priložím niečo z mini zbierky:
Elena Navrátilová
25.07.06,02:13
Je krásny, aj tie maličké čo mu robia komparz. Zbierka je vlastná?
ingi
25.07.06,04:52
Priložím niečo z mini zbierky:

Janko :) , že minizbierka :eek: ? Pre mňa minizbierka sú tak tri motýle ;):) .
Manual
25.07.06,05:13
Ešte niečo:
Zita5
25.07.06,05:41
Priložím niečo z mini zbierky:


Janko tie motýle sú ako malované ...krásne .......:)
willma
25.07.06,16:54
Síce trocha mimo témy, ale vie mi niekto povedať prečo má MANUAL *zip prílohu v tej podobe ako ju má a v mojich príspevkoch sú prílohy súčasťou textu. Nie že by mi to až tak vadilo aspoň môžem doplniť prípadný komentár ku snímkam:rolleyes: ale zvedavosť je mrcha vec.:o (i keď výsledný efekt je aj tak ten istý.)
Zita5
25.07.06,16:59
Síce trocha mimo témy, ale vie mi niekto povedať prečo má MANUAL *zip prílohu v tej podobe ako ju má a v mojich príspevkoch sú prílohy súčasťou textu. Nie že by mi to až tak vadilo aspoň môžem doplniť prípadný komentár ku snímkam:rolleyes: ale zvedavosť je mrcha vec.:o (i keď výsledný efekt je aj tak ten istý.)

Fotky uložíš napr. na D:/ .Na tejto ploche si uprav fotto , ktoré chceš dať na Poradu a to tak , že klikneš pravím tlačítkom na obrázok ...otvori sa ponuka ...klikneš ..odeslať ...potom klikneš komprimovaná zložka ...áno...a už máš obrázok upravený a pripravený .Zazipuje sa .

Potom klasicky ako sa pridávajú obrázky ...cez vložiť prílohu ...prehľadávať...klikneš zazipovaný obrázok ......klikneš stiahnuť...a je to ....
willma
25.07.06,17:01
ďakujem vyskúšam.
lenkak
25.07.06,17:21
Zitka5
veľmi rýchlo sa učíš....
Zita5
25.07.06,17:31
Zitka5
veľmi rýchlo sa učíš....

Lenka Tvojou zásluhou ......:) ;)
Manual
25.07.06,17:33
Zitka5
veľmi rýchlo sa učíš....
Lenka a niekto musí chodiť na doučovanie... :D:D:D
Pekný večer...:)
lenkak
25.07.06,17:37
Zitka :D
Janko :D
andrej_rv
30.07.06,21:05
Ešte raz nezábudky...a ježibaba (kvietky má až teraz)
Elena Navrátilová
31.07.06,03:34
Akurát včera som mylela že všetci fotografovia asi dovolenkujú. No a keď sa vrátia budú krásne zábery každú chvíľu nové. Andrej sú krásne. Tie motýliky fotíš zdiaľky a potom zväčšíš, alebo stíhaš?
andrej_rv
31.07.06,21:36
... Tie motýliky fotíš zdiaľky a potom zväčšíš, alebo stíhaš? Keďže nemám extra foťák, musím ich fotiť tak z 20-30 cm. Stíham teda málokedy... :D
Elena Navrátilová
01.08.06,04:54
Keďže nemám extra foťák, musím ich fotiť tak z 20-30 cm. Stíham teda málokedy... :D



Stíhaš dobre, keď ich je toľko. Každý inej farby a vyzerajú tak spokojne.
abel
02.08.06,11:44
Kto mi pomôže nájsť obrázok s názvom tuším: Deň, keď pánboh rozdával farby?
Nedarí sa mi.
Zita5
02.08.06,11:45
Kto mi pomôže nájsť obrázok s názvom tuším: Deň, keď pánboh rozdával farby?
Nedarí sa mi.

Elen :rolleyes:
abel
02.08.06,12:20
Už som to našla a stojí to za to, ešte raz sa v tom pokochať. Zitka, ďakujem.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=249193&postcount=16
Eulalia
03.08.06,06:44
Priznávam, že sa už teším, až sa fotiaci Poraďáci vrátia z dovoleniek. To tu bude toľko krásy, že nebudeme stíhať pozerať. :)
Tak moji milí, len pekne foťte, prikladajte obrázky, aby sme sa mohli pokochať aj my - nemajitelia digifoťákov. Koľkokrát človek len tak prejde okolo nádhernej veci bez toho, aby si ju všimol. A keď to vidí na fotke, tak sa mu zatají dych od úžasu. To je asi to najväčšie umenie fotografie, zachytiť to, čo je zdanlivo všedné a predsa úžasné. (Asi preto deti tak radi naháňajú motýle, lebo vedia, že je to tiež niečo úžasné.):) :)
moona
03.08.06,13:28
Videli ste toľko motýľov na jednom mieste?

http://guga.webgarden.cz/image/214727
Eulalia
03.08.06,18:31
Tak toto by ma zaujímalo, ako to vlastne je. Fotka motýlikov, z toho urobený obraz a na tom obraze ďalší motýlici? Vysvetli, prosím. Ďakujem.
Ale krásne to je.
Zita5
03.08.06,18:33
Tak toto by ma zaujímalo, ako to vlastne je. Fotka motýlikov, z toho urobený obraz a na tom obraze ďalší motýlici? Vysvetli, prosím. Ďakujem.
Ale krásne to je.

Dnes PC grafikou spravíš všetko ,čo len chceš ......a priznaj sa ako sa Ti to tam dalo priložiť ........dosť veľký obrázok , ale krásny ,krásny ......:)


P:S: teraz som si všimla , že to si Ty neprikladala ...sorry ...och už som 17-ročná včela ....:D
Eulalia
03.08.06,18:45
Dnes PC grafikou spravíš všetko ,čo len chceš ......a priznaj sa ako sa Ti to tam dalo priložiť ........dosť veľký obrázok , ale krásny ,krásny ......:)


P:S: teraz som si všimla , že to si Ty neprikladala ...sorry ...och už som 17-ročná včela ....:D

Zitka, keby si vedela, aká by som bola šťastná, jednak keby som vedela spraviť taký krásny obrázok a jednak keby som ho aj vedela sem prilepiť! Ale návody zatiaľ púšťam bokom, keď budem mať digifoťák, potom sa to začnem učiť.
Do tejto témy sa zatiaľ chodím iba kochať a duševne oddychovať pri tej kráse.:)
Zita5
03.08.06,18:47
Zitka, keby si vedela, aká by som bola šťastná, jednak keby som vedela spraviť taký krásny obrázok a jednak keby som ho aj vedela sem prilepiť! Ale návody zatiaľ púšťam bokom, keď budem mať digifoťák, potom sa to začnem učiť.
Do tejto témy sa zatiaľ chodím iba kochať a duševne oddychovať pri tej kráse.:)

Evinka potom Ťa to naučíme ...len si zaobstaraj foťáčik ...:)
Eulalia
04.08.06,04:17
Evinka potom Ťa to naučíme ...len si zaobstaraj foťáčik ...:)

A vieš, že s tým počítam, že mi tu bude mať kto poradiť? :p Dala som si taký malý súkromný cieľ - do Vianoc si na ten foťák našetriť. Možno to bude práve z toho, čo teraz neminiem na cigarety:D :D
Kamarátka dostala k minulým Vianociam foťák a niekedy len žasnem, aké krásne fotky mi posiela. Takže niečo by som mohla prilepiť, ale nebola by to moja práca, chválila by som sa cudzím perím. Mám od nej sľúbené do nového bytu obrázky z toho, čo už nafotila a teším sa, ako si budem vyberať.:)
willma
14.08.06,06:59
Keď nechodím do prírody ja, tak tá si ma nájde aj doma.
Simonab
14.08.06,18:04
Keď nechodím do prírody ja, tak tá si ma nájde aj doma.

Krásny sa Ti podaril. No vidíš prišiel ťa potešiť.
willma
15.08.06,05:31
Šak pózoval o dušu a ani sa moc neponáhľal preč.
andrej_rv
20.08.06,21:13
Už nám rastú...(a naďalej lietajú a kvitnú) :)
Lila
21.08.06,06:20
Krása, už len pre takéto niečo sa oplatí žiť!
kukučka
21.08.06,07:03
Máš pravdu, Andrej je "pán majster" a vždy sa teším na nedeľu večer čím prispeje.bSimonka nám však mlčí. Simonka kdejsi, kdejsi? :D
Eulalia
21.08.06,08:07
Máš pravdu, Andrej je "pán majster" a vždy sa teším na nedeľu večer čím prispeje.bSimonka nám však mlčí. Simonka kdejsi, kdejsi? :D

Dúfam, že v kľude dovolenkuje a robí nové obrázky, aby nás mala čím potešiť.;) Ale to, čo tu prikladá Andrej, mi občas priam vyráža dych. Andrej, neskúšal si čierno-biele fotky? Profesionály vraj uprednostňujú čierno-biele. Aj keď také obrázky motýlikov a kvietkov by možno boli "umeleckým dielom", ale boli by sme ochudobnení o tie nádherné farby a vzory.;)
Simonab
21.08.06,11:35
Máš pravdu, Andrej je "pán majster" a vždy sa teším na nedeľu večer čím prispeje.bSimonka nám však mlčí. Simonka kdejsi, kdejsi? :D

Betka som tu a občas aj nakuknem. Nemám veľa času. A Fotky by chceli aj úpravu a dáky komentár. Ale Andrej to zvláda skvele, má nádherné fotky. Ja som to poriešila trošku inak ( teda môj synátor ). Kliknite si na tento link:http://www.stahovanie.wz.cz/user.php?files. Ak bude od vás pýtať prihlásenie, stačí sa prihlásiť ako host a heslo je tiež host. Vpravo hore je tabuľka, kliknite na všetky súbory a potom si už môžete pozerať buď všetky alebo podľa kategórií čo sa komu páči kvietky, chrobáčiky.... Nie je tam toho veľa ale ak bude čas doplním a dám vám vedieť.
Elena Navrátilová
23.08.06,12:48
Pozerala som pozerala, ale k tomu sa nemôžem vyjadriť, ani dať súhlas. Síce na zábere to nič nezmení, ale už je to iné. Jednoducho fotoalbum. Ale tu sú to zázraky. Veď keď taká romantická duša ako ja vidí tie Andrejove zábery tak sú ďalšie slová úplne zbytočné. Ani Wilmuška už dlho nič neponúkla. A tie motýle od Manuála. No jednoducho krásne, krásne. Samozrejme, všetci prispievatelia sú jednoducho najmilší, že si dajú tú námahu, aby sme ani my o to krásne neprišli.;)
willma
23.08.06,17:21
Pozerala som pozerala, ale k tomu sa nemôžem vyjadriť, ani dať súhlas. Síce na zábere to nič nezmení, ale už je to iné. Jednoducho fotoalbum. Ale tu sú to zázraky. Veď keď taká romantická duša ako ja vidí tie Andrejove zábery tak sú ďalšie slová úplne zbytočné. Ani Wilmuška už dlho nič neponúkla. A tie motýle od Manuála. No jednoducho krásne, krásne. Samozrejme, všetci prispievatelia sú jednoducho najmilší, že si dajú tú námahu, aby sme ani my o to krásne neprišli.;)
Néééni inšpirácia, prípadne pri jednom úchvatnom možnom zábere som nechala foťák doma.Aspoň popis možného záberu: šla som s dcérkou do obchodu a tá zbadala motýlika. Nechali sme ho sadnúť a tá malá potvorka pózovala o dušu. Mama netýkavka (to akože ja):p pomaličky podobrala motýlika prstom a ten ako by to bolo to najbežnejšie na svete- nechal sa pomaličky posadiť na moje rameno. Mala som krásnu živú brošňu z vidlochvosta len ten foťák bol doma:mee: :mee:.
Elena Navrátilová
23.08.06,17:25
No tak to by bol úžasný záber. Možno na budúce.
willma
23.08.06,17:30
Mladý (synátor) sa mi už chechoce, že s foťákom budem chodiť pomaly už všade aj na WC. Ale čo z toho, keď som ho nemala u seba v tom správnom okamihu
willma
27.08.06,18:47
Ďalšie kukuk cez objektív
willma
27.08.06,18:54
Bez súhlasu autora, ale keďže je to môj syn tak prikladám:
kukučka
27.08.06,19:54
vďaka Wilma za nové príspevky, aksamietnice-fajerušky mám veľmi rada a mne dokonca aj voňajú, hoci väčšine smrdia. :) A dnes som narátala 5 "metalizovaných" chrobákov v jednom srdiečku mäty, na celom záhone ich bolo neúrekom. Na šuťáku vykrikujem" chcem byť babkááá a deťom doma: chcem digi foťák, chcem digi foťák :D :D
Elena Navrátilová
28.08.06,02:24
Chválim synátora, farby vybral unikátne. Tiež zbožňujem aksamietnice, či už sú žlté, žíhané, oranžové. Veľmi príjemný pohľad.
willma
28.08.06,07:19
Ale ta aksamietnica je mojáááááá http://home.tiscali.cz:8080/cz753210/images/big_place.gif
Elena Navrátilová
28.08.06,07:27
Ale prosím Ťa, toto mi nerob, lebo budeme 2 takto vyzerať. Ja som citlivá. Keď si tie aksamietnice nemala podpísané, ale veď som ich aj tak chválila. Čo je pekné, tak je pekné.
willma
28.08.06,07:57
No budem o tom uvažovať a pokúsim sa nedávať svoje pocity až tak najavo:D
Elena Navrátilová
28.08.06,08:31
Kľudne si dávaj najavo. Máš vopred odpustené. Aspoň čo sa mňa týka.:D Aj voľajáke zábery môžeš prilepiť. Ale radšej si ich podpíš.;)
andrej_rv
28.08.06,21:54
............................
kukučka
28.08.06,22:24
Oh Andrej, naozaj mi spadla sánka od úžasu. Hlboká poklona pred tvojím umením. Prezraď ako vieš názvy? Keď som ešte v máji zakladala túto tému, vo sne ma nenapadlo, že nám všetkým prinesie toľko krásy a potešenia. Ešte raz vďaka za tvoje úžasné príspevky. :) :) :)
andrej_rv
29.08.06,09:34
Prezraď ako vieš názvy? Čosi si pamätám ešte z "ranej mladosti" :) . A zbytok ...všetko je predsa na nete :D .
Elena Navrátilová
29.08.06,09:36
Ty sa tu vyčleňuješ? Čo to je ranná mladosť, keď máme 17?:D :D
willma
29.08.06,11:32
Ty sa tu vyčleňuješ? Čo to je ranná mladosť, keď máme 17?:D :D
No a poniektoré už viac krát za sebou (myslím tých 17).:D
willma
29.08.06,11:33
A inak mám sa ešte čo učiť od ANDREJA čo sa týka fotiek.
Elena Navrátilová
29.08.06,11:35
Len či by chcel aj 17-nástky naučiť? :D :D ;)
willma
29.08.06,11:39
No neviem, neviem, či sa nezľakne keď sleduje, akých strešteností sú poraďácke 17-nástky schopné.....
Elena Navrátilová
29.08.06,11:41
Ale veď je chlap. Po zábery možno tiež chodí sám. A to sa ja veru bojím sama chodiť po hore. Ale to sa musí Andrej vyjadriť. A možno že nechodí do tých tém, kde sa prezentujeme.
willma
29.08.06,11:46
Tak pssst, aby náhodou nezablúdil a nezľakol sa.
willma
29.08.06,14:35
Tak na toto som čakala pri dnešnom premenlivom bratislavskom počasí
Elena Navrátilová
29.08.06,14:48
No tak tie dúhy sú krásne ako aj u nás. Ešte aj farby tie isté, xixixi. Ale Tebe sa podarilo aj viacnásobné zachytiť. Krásne, krásne.;) Jednoducho si šikovná.
willma
29.08.06,15:04
Šak som na to striehla celý deň...
Elena Navrátilová
29.08.06,15:14
Aj sa oplatilo. Hlavne tie jemnučké farby nemajú chybu.
willma
29.08.06,15:16
Ale to nie ja to tá potvorka PRÍRODA sa opäť vyšantila s farbičkami.
Elena Navrátilová
29.08.06,15:17
Ty si musela čakať a striehnuť a ona iné farbičky nemá na to určené.
kukučka
10.09.06,18:59
Kdeže ste, nikto nebol na výlete s foťáčikom? :mee:
Eulalia
11.09.06,09:50
Kdeže ste, nikto nebol na výlete s foťáčikom? :mee:

Betka aj Tebe chýbajú krásne obrázky? Nie si sama. Ja už len čakám, kedy sa dovolenkári začnú chváliť svojimi úlovkami a kde nič - tu nič. Čo sa deje?:)
Elena Navrátilová
11.09.06,11:17
Aj ja čakám.:p
lenkak
11.09.06,16:00
tak posielam aspoň jeden
willma
11.09.06,16:52
Baby, baby vidím že ste už celé zúfalé a trpíte absťákom. Prikladám liek.
Toto vyprevádzalo deti v prvý školský deň.
willma
11.09.06,17:01
A toto sú moje dnešné objavy, vlastne ja by som si ich nevšimla, keby som v pozadí nezačula upozornenie len som očkom zajastrila a potom mal foťáčik robotku. Tak len tíško obdivujte a potom chváľte, chváľte a vo chvále nepoľavujte. Robí mi to moooooooooc dobre:D :D :D
Elena Navrátilová
11.09.06,17:07
No tak ja Ťa chválim, chválim, chválim. Sú úplne úžasné. Ďakujem Wilmuška.
willma
11.09.06,17:14
:D ĎAKUJEM,ĎAKUJEM pokračujte prosím:D
ingi
11.09.06,20:30
Skúsim čosi aj ja - takto to vyzeralo pred rokom na egyptských Johnsons Islands:
kukučka
11.09.06,20:43
Skutočné zázraky prírody, tá nádherná farba. Ingi, pridaj ďaľšie, isto máš, prosím, prosím . . . :)

Ja píšem príspevok a ty plníš moje želanie :D, ďakujem!
ingi
11.09.06,20:51
Už, už :) na tom pracujem :) :
Elena Navrátilová
12.09.06,04:44
Úplne úžasné, hneď je krajšie ráno a dúfam, že aj celý deň. Ďakujem.
Simonab
13.09.06,14:37
Tak vám voľačo priložím. Nemám toho veľa. Už sme dávno neboli s foťákom akosi nezostáva času. A tiež sa ospravedlňujem, žesú fotky bez názvu.
Elena Navrátilová
13.09.06,14:39
Simonka aj u nás rastú hríbiky. Sú krásne. Každý iný a predsa jeden druh. Ten koník je Tvoj? Alebo len model?;)
kukučka
22.09.06,20:29
priamo z betónu na nádvorí Spišského hradu sa na mňa usmievali tieto kvietočky a večerný návštevník
ALDA
23.09.06,07:22
Ingi úžasné...všetky sú krásne, ste šikulky,radosť pozerať:)
ingi
05.10.06,18:51
Akosi tu zostalo smutno :eek::) , skúsim teda priložiť nejaké zvieratká z jarnej Kuby 2005 :):)
ingi
05.10.06,19:05
A ešte niečo z kubánskej prírody :)
ingi
05.10.06,19:09
Havana - bez tradičných cigár ani na krok :):)
kukučka
05.10.06,19:15
:) Vo sne by ma nenapadlo, že holubica môže byť tak krásne modrá a korytnačka tak prítulná. Ingi, chcela by som tak vedieť fotiť - superlatívy sú už otrepané, vďaka za krásny zážitok, idem pozerať ďalšie.
A samozrejme uložiť, len keby to otváranie netrvalo tak dlho.
A pelikána už mám na ploche, cmuk :)
ingi
05.10.06,19:16
A aj keď do tejto témy nepatria, ale nedá mi nepriložiť taktiež tradičné staré autá :)
ingi
05.10.06,19:19
A objavili sme aj mäsiara oddychujúceho (viď regál) v "útulnej" predajni "preplnenej" tovarom :D:D:D
ingi
05.10.06,19:42
:) Vo sne by ma nenapadlo, že holubica môže byť tak krásne modrá a korytnačka tak prítulná. Ingi, chcela by som tak vedieť fotiť - superlatívy sú už otrepané, vďaka za krásny zážitok, idem pozerať ďalšie.

Ďakujem za uznanie (patrí aj manželovi), na záver, samozrejme, nemôžem opomenúť kubánsky morský svet :):):)
ingi
05.10.06,19:52
:) ...A pelikána už mám na ploche, cmuk :)

Pelikána som vyberala z piatich nádherných záberov, bol to ozaj ťažký výber, lovil pred našimi očami malé rybky na morskej plytčine, bol to nádherný zážitok..:)
Melnick
05.10.06,19:55
A objavili sme aj mäsiara oddychujúceho (viď regál) v "útulnej" predajni "preplnenej" tovarom :D:D:D

Ingi ,super obrázky.:) :) :) Naši hygienici by skolabovali.:D
kukučka
05.10.06,20:03
Pelikána som vyberala z piatich nádherných záberov, bol to ozaj ťažký výber, lovil pred našimi očami malé rybky na morskej plytčine, bol to nádherný zážitok..:)

Som šťastná, že si si našla čas sa a podelila sa s nami. Prajem Ti ešte veľa takých krásnych dovoleniek a keďže Ti nemôžem venovať bodík, venujem Ti aspoň môj tisíci príspevok. :D
ingi
05.10.06,20:24
Som šťastná, že si si našla čas sa a podelila sa s nami. Prajem Ti ešte veľa takých krásnych dovoleniek a keďže Ti nemôžem venovať bodík, venujem Ti aspoň môj tisíci príspevok. :D

Kukučka, ďakujem. A gratulujem k výročiu :D . :):):)
Paula
05.10.06,20:30
Ach jaj , v máji som hneď pri zrode témy ohviezdičkovala ju od radosti , ale odkedy prilepujete namiesto obrázkov iba monitorčeky, už sa nekochám, už iba:mee: , lebo nie sú také pekné ako kvietky a motýliky a koníky a iná háveď :cool: .Sa mi nedajú otvoriť a ukladať ich nechcem (veď svoj album majú už tu). Pomóóóóc!!!!!
kukučka
05.10.06,20:41
Veďveď mi to trvalo skoro hodinu :eek: Pauli nedá sa nič robiť, len klikneš pravou a otvoriť a potom ešte x-krát , ale stojí to zato! :eek:
ingi
05.10.06,20:43
...Pomóóóóc!!!!!

Pauli, :confused::confused: .
Paula
05.10.06,20:46
Keď dám otvoriť ten monitorček:D , tak sa mi otvorí WinZip-ové okno, v ňom sa ponaháňajú číslice a to je všetko.

Asi už pre dnes pôjdem
ingi
13.10.06,19:57
Pre všetkých milovníkov prírody prikladám jesenné obrázky z našej záhrady :) :
kukučka
13.10.06,20:13
Už sa idem pozrieť. Veríš, že viem kedy prídeš a pridáš obrážteky pre oči aj dušu? Dnes som na Teba myslela, Tvoje " rybyšky" mám na očiach každý deň ako šetrič, máš proste úspech. :D
ingi
13.10.06,20:16
Ďakujem, Kukučka, Ty si zase potešila teraz mňa :):) .
kukučka
13.10.06,20:28
:) :) :)
Už sú uložené, vyhráva babôčka admirál a pavúčik. Takého som ešte nevidela. Foť usilovne ďalej, takú krásnu jeseň si veru nepamätám.
ingi
13.10.06,20:44
:) :) :)
Už sú uložené, vyhráva babôčka admirál a pavúčik. Takého som ešte nevidela. Foť usilovne ďalej, takú krásnu jeseň si veru nepamätám.

Ten "pavúčik" :) ale nebol veľmi maličký - bez nožičiek mal asi 1 cm :eek::D .
andrej_rv
13.10.06,20:49
:) :) :)
Už sú uložené, vyhráva babôčka admirál a pavúčik. Takého som ešte nevidela. Foť usilovne ďalej, takú krásnu jeseň si veru nepamätám.Admirál je skutočne prekrásny - a tá modlivka... ;) . Samozrejme, aj tie ostatné :)
Elena Navrátilová
14.10.06,03:12
Skutočne úžasné zábery. Si zlatá, že nám tu takto priliepaš krásne zábery. Ten pavúčik je úžasný, vyzerá ako osypaný zlatým práškom. To si tú modlivku mala doma na kvietkoch?
ingi
14.10.06,12:08
Skutočne úžasné zábery. Si zlatá, že nám tu takto priliepaš krásne zábery. Ten pavúčik je úžasný, vyzerá ako osypaný zlatým práškom. To si tú modlivku mala doma na kvietkoch?

Elenka, tú modlivku som objavila na balkónových muškátoch a bola ako pozlátená :) . Doteraz sme tu mali asi 5 modliviek a všetky boli sýtozelené.
Elena Navrátilová
14.10.06,13:56
Teda Ti poviem ja mám veľmi rada farebnosť jesene, mám z tých záberov úprimný zážitok. Pre mňa je jeseň skutočne krásnou paletou, ktorú by uvítal každý maliar a Ty si to v tých záberoch úžasne vystihla. Len tak ďalej a môžeš sa deliť aj na iných fórach. Super.:) :) :) :) :) :) :) :) ;) Však Ty už vieš čo to znamená.:p
Simonab
17.10.06,19:14
Ingi krásne zábery. Dačo priložím aj ja. Nie je toho moc. Zdá sa, že nám Richard dal väčšie možnosti.:)
andrej_rv
18.10.06,20:38
...............
ingi
18.10.06,21:09
Andrej, naozaj nádherné...a súčasne vtipné (budúca drienkovica :D a k tomu kobylka zelená na zákonoch 2004 :) ). A tie nezábudky!...som rada, že na nás - obrázkochtivých - myslíš.:):)
kukučka
18.10.06,21:18
Andrej je majster hubár i fotograf. Mojimi favoritmi sú všetky žlté kvietky, ale tentoraz to nevyhrala chryzantéma, ale jarabina. A práve som objavila krásnu Jastrabiu vežu, len sa ospravedlňujem, že zase prebratú.
Elena Navrátilová
19.10.06,04:43
Keď vidím tú pôvabnicu, teda už len obaliť, vypražiť a tatarská. Ale durman je z vlastnej záhradky?:p
Simonab
19.10.06,17:41
..................................
Manual
19.10.06,18:03
Celodennú túru na Prašivú som mal v r.1995, nádherné...:) :) :)
Simonab
24.10.06,14:41
Janko, my máme Prašivú rovno pod nosom, ale doteraz som nevedela, že je tam tak krásne.
kukučka
24.10.06,15:03
Tentoraz víťazí ropucha :D
ingi
24.10.06,16:53
Tentoraz víťazí ropucha :D

U mňa húseničky :)
Nie, fúzač ;)
Nie, rozchodník :D

Nie - SIMONKA, VŠETKY SÚ KRÁSNE :):):)
Simonab
24.10.06,18:33
U mňa húseničky :)
Nie, fúzač ;)
Nie, rozchodník :D

Nie - SIMONKA, VŠETKY SÚ KRÁSNE :):):)

Ingi, ďakujem. Tvoje fotky sú tiež nádherné. Podmorský svet sme si dali ako pozadie. Krása. Ty sa nebodaj potápaš?
ingi
24.10.06,18:45
Ty sa nebodaj potápaš?

Potápam a priala by som Vám všetkým, aby ste mohli zažiť všetko to krásne, čo som mohla vidieť a cítiť pod vodou. :)
Simonab
24.10.06,18:48
Potápam a priala by som Vám všetkým, aby ste mohli zažiť všetko to krásne, čo som mohla vidieť a cítiť pod vodou. :)

Toto by som raz v živote chcela vyskúšať. Pred dvomi rokmi ma chalani naučili šnorchlovať. A prišla som z dovolenky biela, iba zadok som mala opálený.:D Podmorský svet je nádherný a krásny farebný.
ingi
24.10.06,19:37
Pred dvomi rokmi ma chalani naučili šnorchlovať. A prišla som z dovolenky biela, iba zadok som mala opálený.:D

Simonka, :D:D:D:D:D

P.s.: Aj mne sa to už pár krát stalo :D
willma
24.10.06,19:50
môj tato je potápač už dlhé roky a teraz už neaktívny. Ale mňa pod vodu nikdy nezobral:mee: :mee: :mee:
ingi
24.10.06,22:08
môj tato je potápač už dlhé roky a teraz už neaktívny. Ale mňa pod vodu nikdy nezobral:mee: :mee: :mee:

Willmuška, je mi to ľúto, ale veď nikdy nie je neskoro, naozaj to stojí za to :) , mne osobne viac imponuje šnorchlovanie (a stojí hlavne menej peniažkov :D ), a potom, ak by Ti to financie dovolili, stačí "zbehnúť" :D do Egypta a "skočiť" :D do vody - budeš nádherne prekvapená. :):):)
willma
25.10.06,05:31
Stačí mi aj Chorvátsko, ale keď už tak budem musieť zakúpiť dioptrické okuliare pod vodu, aby som z toho vôbec niečo mala:D :D :D
Elena Navrátilová
25.10.06,06:49
Stačí mi aj Chorvátsko, ale keď už tak budem musieť zakúpiť dioptrické okuliare pod vodu, aby som z toho vôbec niečo mala:D :D :D:) :) :) :) :) :) :) :) :) :D
Fany
25.10.06,08:34
Vraj zázraky prírody! Ajhľa:
Elena Navrátilová
25.10.06,08:37
Vraj zázraky prírody! Ajhľa:
Veď a aký krásny zázrak.:D ;)
camelfly
25.10.06,08:41
Veď a aký krásny zázrak.:D ;),


:D:D:D:D:D
priroda je carodejka

halloooo a nie je to nepristupne?? :D:D:D:D
Simonab
31.10.06,10:58
Včera sa nám cestou do Mikuláša naskytol úžasný pohľad na Tatry. Krásne zasnežené končiare a naokolo úžasná farebná príroda. Jeseň je čarodejka, stromy hrali všetkymi farbami od žltej, oranžovej, červenej až po hnedú a na pozadí biele Tatry. Krása. Škoda, že sme nemali foťák. Ale niečo som našla na Webshots a prikladám, aj keď to nie je celkom ono. Keď ešte niečo nájdem priložím.

http://p.webshots.com/img/clear.gifhttp://p.webshots.com/img/clear.gifhttp://travel.webshots.com/photo/1205791690056501615eehZtv
Melnick
31.10.06,11:00
Simonka! Ako to,že Ty si opustila byt bez fotoaparátu? Toto nám nerob!:)
Simonab
31.10.06,11:12
Majka ani si nevieš predstaviť ako mi to bolo ľúto. Toľká krása a ja bez foťáka. A aby toho nebolo dosť, keď sme sa vracali bola taká nádherná obloha, že sa to ani opísať nedá, to sa musí vidieť. Inak teraz som si všimla, že tá fotka, čo som sem prilepila patrí kamošovi, má tam celkom pekné foto. Treba pozrieť a všetko je to Liptov.;) Dúfam, že to nie je reklama ( doktorovi ).:D
http://travel.webshots.com/photo/1159406907056501615OzgbxX
http://travel.webshots.com/photo/1354904304056501615udTjah
willma
31.10.06,12:13
tak toto som cvakla ráno cstou do práce
Simonab
31.10.06,12:24
Krásne, niečo podobné sme videli včera. Obloha ako stvorená na námet maliarom.
Melnick
31.10.06,15:48
tak toto som cvakla ráno cstou do práce

Jééééééééééééééééj . :) :) :) :)
willma
04.12.06,07:46
Prikladám zázrak-napriek nekonečným stavebným úpravám mi moje burinky povyvádzali toto
willma
04.12.06,08:00
A aby nebolo málo tak prikladám ako prežila starostlivosť mojich bývalých nájomníkov ďalšia kvetinka
kukučka
04.12.06,13:26
si proste Céčko, niektoré Áčka sa idú pretrhnúť, a nekvitnú a nekvitnú :D :D :D



zlezaradil:p :rolleyes: :D
willma
04.12.06,20:19
Dievčence to bude tým pravidelným hnojením:D :D :D
kukučka
30.12.06,20:27
pokus pridať zmenšený obrázok ;)
Eulalia
31.12.06,05:48
Dievčatá, kvietky to jednoducho cítia, kto ich má rád. Ja sa s mojimi aj rozprávam a presviedčam ich, aby sa držali:D .
ingi
31.12.06,18:44
Pripínam (zatiaľ :) ) niekoľko obrázkov z decembrového Mexika všetkým, ktorý milujú prírodu :) :
Simonab
01.01.07,18:51
Betka nádhera, predpokladám, že je to niekde blízko Vás. Čiernobiele obrázky majú svoje čaro.
Simonab
01.01.07,18:54
Ingi, priniesla si sem kúsok leta a s ním aj teplúčko. Tá kvetinka je skutočne orchidea? Poviem Ti také niečo som ešte nevidela. Motýliky sú tiež nádherné. Keďže bodík sa udeliť nedá, udeľujem hobby bodíky.:) :) :) :) :) :) :) :)
Elena Navrátilová
01.01.07,18:57
Zaujímavá kombinácia orchidei, kvietok ako kála, listy ako orchidea. Ingi jednoducho úžasné. Vďaka.
kukučka
01.01.07,19:13
Prajem veľa pekných zážitkov pri potulkách našou krásnou rodnou zemou, aj po cudzine a ďakujem všetkým, ktorí si dali tu námahu
a podelili sa s nami o ne.
kukučka
01.01.07,19:24
Betka nádhera, predpokladám, že je to niekde blízko Vás. Čiernobiele obrázky majú svoje čaro.
Jááj Simonka, musím sa veľa učiť, veľa učiť...:D
Snímka je farebná, ale robená podvečer a pod mrakom, v Ždiari pod Belanskými Tatrami. Chcela som len oživiť tému a podarilo sa.
Z vaších fotiek mám galériu a nad krásnymi rybičkami od Ingi vzdychajú všetky detičky, ktoré pustím k počítaču.
Fotografka síce zo mňa už nebude, ale foťáčik pod stromčekom ma veľmi prekvapil a potešil.
ingi
01.01.07,20:11
Ingi, priniesla si sem kúsok leta a s ním aj teplúčko. Tá kvetinka je skutočne orchidea? Poviem Ti také niečo som ešte nevidela. Motýliky sú tiež nádherné. Keďže bodík sa udeliť nedá, udeľujem hobby bodíky.:) :) :) :) :) :) :) :)

Ďakujem Vám dievčence za všetky teplé slová a povzbudenie. :)
Na obrázkoch ešte pracujeme, potom ešte niečo prilepím. :)
Kvietok nám pomenovali ako Orchideu, na nete je ich obrovské množstvo druhov, ale túto som zatiaľ nenašla. Radšej Vám priložím ešte dve fotografie, kde je vidieť typickú orchideovskú rastlinku:
kamowski
01.01.07,20:49
Evka ťukni si na fotku pravým tlačidlom myši tam máš otvoriť v programe irfanView otvorí sa ti veľká fotka. Tam ťukneš na hornej lište na Image vyroluje sa ti okno ťukneš na Resize/Resample tam si nastavíš aké chceš rozlíšenie 800x600 alebo 640x480 pixels dáš OK potom uložiť a máš to. Len sa nezabudni pozrieť kde ti to ukladá aby si potom nemusela hľadať.
Vidím, že máš anglickú verziu, na priloženom linku si vieš stiahnuť poslednú verziu IrfanView 3.99, pluginy aj slovenčinu.
Vyskúšal som veľa programov na obrázky ale Irfan považujem za "Best off".

http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=46293
Elena Navrátilová
01.01.07,20:51
To je krása :) :) :) :) :) :)čo to je za strom na ktorom rastie taká krása? Úžasné.
ingi
01.01.07,22:02
To je krása :) :) :) :) :) :)čo to je za strom na ktorom rastie taká krása? Úžasné.

Elenka, tak toto netuším. :)
Simonab
02.01.07,21:13
Vidím, že máš anglickú verziu, na priloženom linku si vieš stiahnuť poslednú verziu IrfanView 3.99, pluginy aj slovenčinu.
Vyskúšal som veľa programov na obrázky ale Irfan považujem za "Best off".

http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=46293

Ďakujem určite si ju stiahnem. Pomohol si mi a nie prvýkrát čo sa týka bezplatných programov do PC. Taká škoda, že sa tu nedajú bodíky udeľovať. posielam slniečka :) :) :) :) :) :)
Simonab
02.01.07,21:19
Jéj Betka teším sa s Tebou z nového foťáčika. Nááááhodouuuu Tvoje fotečky sú nádherné a hlavne zaujímavé.
Simonab
03.01.07,10:47
Nie je to síce tohtoročná zima, ale Betka ma vyprovokovala. Tak si sniežik aspoň takto pripomeňme.
tiny77
26.01.07,20:46
toto nie je z mojej zbierky ale su krasne :o
tiny77
26.01.07,20:48
....ale toto uz ano :rolleyes:
judita1971
26.01.07,20:52
... pastvou pre oči, sú tie tvoje kvety, ako keby sa o nich niekto s láskou staral ... :)
kamowski
19.02.07,07:47
Ďakujem určite si ju stiahnem. Pomohol si mi a nie prvýkrát čo sa týka bezplatných programov do PC. Taká škoda, že sa tu nedajú bodíky udeľovať. posielam slniečka :) :) :) :) :) :)

Ďakujem, snažím sa a slniečko vždy poteší :)
kukučka
19.02.07,17:21
Takáto krása je v Ždiari. Pohľad z Magury na Belanské Tatry :)
Simonab
19.02.07,18:49
Takáto krása je v Ždiari. Pohľad z Magury na Belanské Tatry :)

Krásne. To by bolo miesto ideálne pre bežky. Pozerať sa okolo seba na tú krásu, tak to už hej. :) ;)
mgm
19.02.07,19:00
Takáto krása je v Ždiari. Pohľad z Magury na Belanské Tatry :)

... že to naše Slovensko je krásne!!!
tiny77
19.02.07,20:19
i ku vam uz zavitala jar? :eek: ;) :D :D :rolleyes:
nebojte saaaa vyznaavaci zimnych sportov, u nas je len za oknamiii :D :D :D
kukučka
19.02.07,20:31
Jar privolávaš? Veď ešte nebola poriadna zima! :D :D :D
Gabi03
21.02.07,09:52
Viem, že väčšinou sem dávate nádherné kvetinky, ale ja som si nemohla odpustiť prilepiť sem túto fotku. Nazvala som ju: ufo alebo oblak. :)

Tak ešte pár obrázkov nateraz. :o
Simonab
21.02.07,10:00
Viem, že väčšinou sem dávate nádherné kvetinky, ale ja som si nemohla odpustiť prilepiť sem túto fotku. Nazvala som ju: ufo alebo oblak. :)

Nádhera.
Gabi pridávame sem všetko krásne. Či je to kvietok, chrobáčik, obláčik, detičky...... Proste všetky zázraky, ktoré sa nám zdajú byť zázrakmi.:) ;)

Ešte dodám. Práve som dopozerala microcosmos, je to niečo úžasné a oplatí sa to vidieť. Večer si to pustím znovu.:--- ;)
mgm
21.02.07,14:41
Viem, že väčšinou sem dávate nádherné kvetinky, ale ja som si nemohla odpustiť prilepiť sem túto fotku. Nazvala som ju: ufo alebo oblak. :)

Tak ešte pár obrázkov nateraz. :o


Gabi, úžasné, ta príroda a všetko akolo nás je naozaj nádherné
tiny77
24.02.07,21:19
pocas jarnych prazdnin sme cestovali vlacikom, su tu "cerstve" tatry,
su tu kvetinky, co sa vysantili pocas 3 dni, co sme neboli doma a pripravili pre nas taketo vonave a krasne prekvapenie. :) :) a je tu aj krasa oblohy, to len pre to, ze nielen kvetinky sem patria, ale vsetko, co ludia povazuju za zazrak....
a uz sa nebudem zbytocne vykecavat :D
tiny77
24.02.07,21:21
...a kedze mozem dat do jedneho prispevku LEN 20 obrazkov tak tu su dalsie :D
andrej_rv
04.03.07,20:34
Už rastú...:) (ba i lietajú ;) )
kukučka
04.03.07,20:36
jaj či sú krásne...
ingi
10.03.07,22:40
Andrej nám včera pripol ešte snežienky, sedmokrásky a scillu - sú prekrásne...
camelfly
11.03.07,09:03
vonku sa prebudzaju krasne kvietky a mne sa po rokoch prebudila konecne cinska ruza ;) , kym ja som sa starala o to aby jej nic nechybalo a predsa nerozkvitla, tak u deti v izbe ktore ju zabudli sem tam poliat a nevsimali si ju, tak tam rozkvitla, aspon jeden kvietok :) , tak sa aspon s vami o to podelim :)
andrej_rv
11.03.07,17:13
Kandík psí
Simonab
11.03.07,18:21
Andrej nádhera. My sme boli dnes tiež okuknúť dáke kvietky, ale žiaľ u nás je ešte priskoro. Sniežik ešte i tu i tam.....:) Našli sme akurát šafran, toho je u nás ako šafranu:--- .
ingi
11.03.07,18:56
Simonka, Andrej, naozaj prekrásne... :):):)
...Dnes som v našej záhrade videla nádherné motýle, ale nemala som odvahu Vám to sem napísať - že mi neuveríte :rolleyes: , že už teraz lietajú, ale keďže Andrej pripol Babôčku zubatokrídlu, tak mi už asi uveríte - boli to dve Babôčky pávooké a dva šantiace perlovce. A ešte nejaké fialky a iné kvietky - ale my sme na juhozápade, takže aj Vy sa dočkáte :) .
Akonáhle to bude možné, skúsim čo-to nafotiť ;):) .
kukučka
11.03.07,19:08
Simonka podobne aj u nás, Tatry ešte celkom biele od nového snehu. Deň bol krásny, ale fúkal silný vietor, radšej som si dala kapucňu.
Videla som dnes prvé až dva! rozkvitnuté podbele. A ľudia nosili bažičky. :D
camelfly
12.03.07,16:16
ja viem ze tam pod Tatrami je nadherne a kym sa vsetko prebudi k svetu, u nas dolenizsie sa to uz zacina tak prikladam foto z lovu ;)
kukučka
13.03.07,17:36
Kamilka sťahujem sa! :D :D :D
camelfly
13.03.07,18:18
Kamilka sťahujem sa! :D :D :D

Betka, len prid, je toho tu este vela co kukat a to som daleko ani nechodila, len na zahradu :D:D ale tesim sa ked sem prilozite nove foto s prebudenou prirodou ;)
ingi
04.04.07,20:07
...z našej záhradky :) :
Gabi03
05.04.07,04:59
mimotemy Ingi, priznaj sa, ako dlho si tam aranžovala tie jašteričky a motýle?! :D
Nádherné, skoro neskutočné.
ingi
05.04.07,17:16
mimotemy Ingi, priznaj sa, ako dlho si tam aranžovala tie jašteričky a motýle?! :D
Nádherné, skoro neskutočné.

:):):)
Ďakujem. Chcelo to len chuť striehnuť a trošku šťastia k tomu. ;):)
evina
06.04.07,06:47
:):):)
Ďakujem. Chcelo to len chuť striehnuť a trošku šťastia k tomu. ;):)

Ingi perfektné, vidím, že smeruješ k umeleckej dráhe:):)
ingi
06.04.07,09:26
Ingi perfektné, vidím, že smeruješ k umeleckej dráhe:):)

Evinka, už si to všimol aj môj drahý :D , včera som dostala totižto perfektný (môj osobný :rolleyes: ) foťák. :)
Návod naštudovaný, slniečko svieti - idem skúšať ;):) .
Paula
06.04.07,09:40
Evinka, už si to všimol aj môj drahý :D , včera som dostala totižto perfektný (môj osobný :rolleyes: ) foťák. :)
Návod naštudovaný, slniečko svieti - idem skúšať ;):) .


Gratulujem Inguška, nech sa daríííííííí:) . Tvoje foto mám obzvlášť rada - nie je zazipované a tak ho aj vidím ;) .
evina
06.04.07,15:57
Evinka, už si to všimol aj môj drahý :D , včera som dostala totižto perfektný (môj osobný :rolleyes: ) foťák. :)
Návod naštudovaný, slniečko svieti - idem skúšať ;):) .


http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
ludmilla
17.04.07,07:10
Rozhodla som sa priložiť tiež jeden malý príbeh a zázrak zároveň. Na obrázkoch je bobor, ktorý sa rozhodol chodiť do práce a tak sa zatúľal do areálu spoločnosti. Lenže nenašlo sa preňho pracovné miesto s adekvátnym ohodnotením. Takže neostalo iné riešenie, len pozvať hasičov, aby mu pomohli vrátiť sa domov. No uznajte nie je ten bobor zázrak prírody?
ludmilla
17.04.07,07:34
...a ešte pridám dva zázraky v jednej fotografii
Richard
17.04.07,07:39
ludmilla a neodohrala sa vo vašom prijímacom procese diskriminácia? Len preto že je bobor ste ho vyslovene vyviedli von z Vášho areálu a nedali ste mu šancu pracovať? :)
A čo na to boborská menšina?
ondrejvla
17.04.07,18:33
Priložím aj ja niečo z mojej záhradky :
Elena Navrátilová
17.04.07,18:46
Vlastička, tie primulky máš úžasné.
ondrejvla
17.04.07,18:50
Vlastička, tie primulky máš úžasné.

Sú krásne, len ľutujem, že som ich nedofotila aj v decembri, vtedy kvitli ešte viac ako teraz.
Elena Navrátilová
17.04.07,19:00
Sú krásne, len ľutujem, že som ich nedofotila aj v decembri, vtedy kvitli ešte viac ako teraz.
No teda toje čo ľutovať, keď bol december taký úžasný.
cloe
17.04.07,19:21
Nemám síce záhradku, ale dnes som sa celý deň "babrala" na balkóne a bolo mi úžasne. Ten dotyk s hlinou, ten proste milujem! Hneď sa potom človeku lepšie znovu sadá k tým papierom.:)
Vicki
26.04.07,07:33
Evka ťukni si na fotku pravým tlačidlom myši tam máš otvoriť v programe irfanView otvorí sa ti veľká fotka. Tam ťukneš na hornej lište na Image vyroluje sa ti okno ťukneš na Resize/Resample tam si nastavíš aké chceš rozlíšenie 800x600 alebo 640x480 pixels dáš OK potom uložiť a máš to. Len sa nezabudni pozrieť kde ti to ukladá aby si potom nemusela hľadať.

Ahoj. Rada by som pridala aj ja zopár fotiek, ale nepoznám ten program čo si spomínala...
Simonab
27.04.07,10:01
Ahoj. Rada by som pridala aj ja zopár fotiek, ale nepoznám ten program čo si spomínala...

Je to Irfan View. Môžeš si ho stiahnuť tu:http://www.itnews.sk/buxus_dev/gener...?page_id=46293

Našla som aj novšiu verziu:http://www.stahuj.cz/grafika_a_design/prohlizece_obrazku/irfanview/?g
Vicki
27.04.07,10:58
Ďakujem Ti Simonab...:)
Simonab
27.04.07,11:26
Tak prikladám aj ja niečo z našej krásnej prírody.
Vicki
28.04.07,10:31
Tak aj ja už začnem niečo prikladať pre potešenie... A ešte niečo tie hríby našiel Smith...