kukučka
20.05.06,00:37
:) Ako ináč nazvať to, čo sa práve odohráva okolo nás? Tohtoročná jar sa poriadne oneskorila, ale zameškané doháňa plnou parou.
Som už dosť stará, ale nepamätám si žeby rastlinky v minulosti vyklíčili takou rýchlosťou ako tohto roku. Majú velikánske listy a prekrásne voňavé kvety. Ako to, že vedia, že je už polovica mája a musia sa ponáhľať? Bola som dnes až do tmy v záhrade a neverila som vlastným očiam o koľko podrástli od rána. Vyberte sa do prírody, pozerajte sa dobre okolo seba a ukážte ten zázrak aj deťom.
Simonab
22.05.06,07:09
Ako píše Kukučka, je potrebné deťom ukázať tie zázraky aby si vážili svet okolo seba. Moji chalani sú už veľkí a vždy šomrú keď zahlásim, že ideme von. No ale keď už sme tam tak im my nestačíme. Prikladám pár fotiek z prebúdzania našej krásnej prírody.
Simonab
22.05.06,07:21
Ešte zopár.
vema
23.05.06,05:26
Simonka, ten druhý obrázok s fialovým kvietkom, nevieš ako sa volá?U nás na chate taký tiež kvitne a v herbáry som ho nenašla.Už som si začala sušiť liečivé bylinky na čaj.Tam nám rastie všetko, je to pravá neporušená horská lúka.Tá príroda je skútočne zázrak a tá vôňa....
Simonab
23.05.06,07:37
Simonka, ten druhý obrázok s fialovým kvietkom, nevieš ako sa volá?U nás na chate taký tiež kvitne a v herbáry som ho nenašla.Už som si začala sušiť liečivé bylinky na čaj.Tam nám rastie všetko, je to pravá neporušená horská lúka.Tá príroda je skútočne zázrak a tá vôňa....

Je to Orlíček obyčajný. Ak by si ešte potrebovala zistiť názov nejakého kvietku kľudne sa spýtaj, keď budem vedieť poradím. Priložím ešte zopár kvietkov. Ale ak si myslela ten z prvého príspevku tak to je Vstavač, bohužiaľ sa ťažko rozoznávajú, ale mohol by to byť Vstavač májový alebo mužský. Sú to vlastne slovenské orchidei.
Simonab
23.05.06,08:16
.......................................
vema
23.05.06,11:31
Krásne máš tie fotky.To si fotila ty?Z akej literatúry čerpáš vedomosti?Ja mám podobný kvietok ako ten fialový,len je žltý - poznáš?
Simonab
23.05.06,11:45
No väčšinou fotí manžel, ja mu len ukazujem čo chcem odfotiť. No to by mohol byť vstavač bledý. Ale ten horec ( Horec Clusiov ) máš krásny, to máš v záhradke alebo to u vás rastie? No a knižky, tých mám veľa najnovšiu Chránené rastliny Českej a Slovenskej republiky.
vema
23.05.06,14:49
Ten horec mám zo záhradky,presadila som ho na chatu,lebo doma vôbec nekvitol.Ja tiež fotografujem,najviac v prírode.V každom kraji sú iné kvety iné motýle,také ako máte na fotkách som u nás nestretla.Ja mám zase úplne iné.Ďakujem a ak nafotím nejaké zaujímavé rastlinky, poradím sa s tebou.
Simonab
24.05.06,08:16
Ten horec mám zo záhradky,presadila som ho na chatu,lebo doma vôbec nekvitol.Ja tiež fotografujem,najviac v prírode.V každom kraji sú iné kvety iné motýle,také ako máte na fotkách som u nás nestretla.Ja mám zase úplne iné.Ďakujem a ak nafotím nejaké zaujímavé rastlinky, poradím sa s tebou.
Veľmi rada pomôžem ak môžem. Ja mám strašne rada prírodu je to dobrý liek pri stresoch a v ťažkých obdobiach. Tie motýle sme ani my nefotili u nás, ten vidlochvost je z Látok pod Poľanou, no a babôčku osikovú musíš vystihnúť skoro na jar v marci alebo v apríli, potom ho už celý rok nevidíš až dakedy v septembri aj to len vzácne. Odkiaľ si? Na Slovensku máme hádam najkrajšiu prírodu, je veľmi rôznorodá a v každom kraji nájdeš malý zázrak, ktorý sa nikde inde nevyskytuje. Tieto fotky sú z Rojkova, je to najmenšie ( rozlohou ) chránené územie na Slovensku a zdá sa mi že aj v Európe.
Simonab
24.05.06,18:42
...........................................
valeriam
24.05.06,18:48
Simonka, ten kostihoj máš v žltej farbe, ja ho poznám z fialovými kvietkami- to sú nejakí príbuzní, alebo ten "môj" kostihoj nie je kostihoj?:D
Simonab
25.05.06,16:06
Simonka, ten kostihoj máš v žltej farbe, ja ho poznám z fialovými kvietkami- to sú nejakí príbuzní, alebo ten "môj" kostihoj nie je kostihoj?:D
Jasné, že je to rodina aj ten tvoj je kostihoj. :p Ja som dala ten žltý lebo ten málokto pozná.
Simonab
26.05.06,11:32
Malé zázraky. Život chrobáčikov.
Marína
26.05.06,13:13
Simonka, úplne si ma do toho vtiahla. Musím si dnes znova pozrieť Microcosmos.
kukučka
28.05.06,11:33
Simonka sú to krásne zábery, také motýle som ešte nevidela a ani žltý kostihoj. Mne prišla táto snímka pod názvom:
Deň, keď pán Boh rozlial farbu.
Milka
28.05.06,17:34
Simonka, Kukucka, patrí Vám veľká vďaka za prekrásne zábery našej prírody. Sama som jej obdivovateľkou a hoci nie fotoaparátom, snažím sa zachytiť jej krásu farbami na plátno....
Simonab
29.05.06,16:48
Simonka sú to krásne zábery, také motýle som ešte nevidela a ani žltý kostihoj. Mne prišla táto snímka pod názvom:
Deň, keď pán Boh rozlial farbu.

Betka to je nádherné. Mám niečo podobné ale vo farbách jesene. Musím vydolovať z archívu. Ak sa mi to podarí prilepím ich sem.
durisovad
29.05.06,16:56
Milka,
obrazky sa mi velmi pacia, su take krasne realisticke. Si sikovna.
Simonab
29.05.06,17:13
Simonka, Kukucka, patrí Vám veľká vďaka za prekrásne zábery našej prírody. Sama som jej obdivovateľkou a hoci nie fotoaparátom, snažím sa zachytiť jej krásu farbami na plátno....

Milka po dlhšom čase som si znovu pozrela tvoje obrázky na:
http://www.ao.cz/vystava.php?id=655&plimit=&porder=0
Musím uznať že sú nádherné. Klobúk dolu pred tvojim umením. Človek musí veľmi citlivo vnímať svet okolo seba, aby také niečo dokázal. Máš môj obdiv.
Milka
30.05.06,15:16
Daška, Simonka, Betka,Katka - veľmi pekne Vám ďakujem za "povzbudenie" v mojej tvorbe, sama nie som spokojná, snáď to potrebuje ešte veľa času a trpezlivosti, som samouk a maľujem krátko. Ale ešte viac ďakujem za krásne fotografie našej prírody, už som si zopár "stiahla", možno mi poslúžia na nové námety... A teším sa na ďalšie zábery prekrásnej prírody, ktorú /dobre si to vystihla Simonka,/ veľmi obdivujem a milujem...
dadika
30.05.06,18:01
aj ja pridám pár zázrakov:
Simonab
30.05.06,18:32
Darinka pekné fotky. :) Som rada, že si sa pridala. Pridajte sa aj ostatní, ktorí niečo takéto máte doma.;)
Milka
30.05.06,18:59
Super Simonka, ani nevieš akú radosť si mi urobila... Veď ja som si na tom špici Kriváňa zabudla palicu, vyšli sme hore v hmle, nič sme nevideli a zrázu, keď sme boli "pod nebom" - vyšlo slniečko tak asi na 15 minút a tak sme to brali ako odmenu od "toho tam hore" za našu námahu, ale zrazu sa zamračilo a začali padať krúpy, tak sme sa všetci doslova pretekali v zostupe, veľka hmla, klzačka a syn si ešte aj pomýlil značky, pretože bola slabá viditeľnosť a zostupovali sme po starom chodníku doslova po "zadku", bolo nám to čudné, že nikoho nestretáme a že je to oveľa strmejšie, ale zbadali sme to až uprostred zostupu a nakoniec sme boli veľmi radi, že sa nám nič nestalo...A pre tú palicu som sa už nedostala, v zime som spadla na poľadovici a skončilo sa to operáciou chrbtice...

Ale teším sa na ďaľšie prekrásne zabery, ste veľmi šikovné, že robíte také kvalitné zábery...
andrej_rv
30.05.06,19:32
Aj u nás čo-to kvitlo...:)
Simonab
31.05.06,06:46
Andrej krása. Scilu dvojlistú ešte v herbári nemám a ani Kandík psí zub. Ešte som na ne nenatrafila. Stiahnem si tieto tvoje ak dovolíš. A tá jašterica tá je riadna. Počuj odkiaľ si ty, kde to máte takú krásu?
Simonab
31.05.06,06:52
..........................................
Simonab
01.06.06,16:16
.................................................
Milka
01.06.06,17:10
Simonka, prekrásne zábery, vidieť, že lásku k prírode tiež nosíš vo svojom srdci. Priznám sa, že som si s Tvojim dovolením stiahla niektoré zábery a dúfam, že po "ročných zúčtovaniach" mi poslúžia ako námet... Tá jahodka je "mňam"... Ďakujem, ešte raz ďakujem...
Elena Navrátilová
01.06.06,17:19
Veru, tá jahôdka je mňam, už len to šampanské k nemu.
Simonab
01.06.06,17:44
Ďakujem za pochvaly. Až sa červenám ešteže ma nikto nevidí. Milka samozrejme že si ich môžeš stiahnuť, veď preto som ich sem dala. A keď niečo namaľuješ nezabudni nám to ukázať. Ale aj Darinka, Betka a Andrej majú pekné fotky takže pochvala patrí aj im. A priznám sa že väčšinu z tých čo som sem dala fotil manžel. ( a možno aj všetky už sa ani nepamätám kedy mi naposledy foťák požičal ).:D
Elenka keď sa prídeš pozrieť do Ružomberka aj to šampanské si otvoríme.:p ;)
Melnick
01.06.06,18:13
Elenka keď sa prídeš pozrieť do Ružomberka aj to šampanské si otvoríme.:p ;)[/quote]

Kukuk,aj ja som potom k dispozícii:D :D :D
Ale je tu u nás krásne a vďaka pár nadšencom to je aj zdokumentované.
Elena Navrátilová
01.06.06,18:17
Beriem za slovo.
Simonab
01.06.06,19:20
Elenka keď sa prídeš pozrieť do Ružomberka aj to šampanské si otvoríme.:p ;)

Kukuk,aj ja som potom k dispozícii:D :D :D
Ale je tu u nás krásne a vďaka pár nadšencom to je aj zdokumentované.[/quote]

Neboj aj teba zavoláme. Nooo, taký šampus v tráve to môže byť super.
Idem ešte pohľadať dáke pekné foto.
Marína
01.06.06,19:36
Ja by som vás tiež chcela potešiť, ale fotografie mám 2-3 MB. Vy ich zmenšujete? Ak áno, tak ako?
Simonab
01.06.06,19:46
Ja by som vás tiež chcela potešiť, ale fotografie mám 2-3 MB. Vy ich zmenšujete? Ak áno, tak ako?
Evka ťukni si na fotku pravým tlačidlom myši tam máš otvoriť v programe irfanView otvorí sa ti veľká fotka. Tam ťukneš na hornej lište na Image vyroluje sa ti okno ťukneš na Resize/Resample tam si nastavíš aké chceš rozlíšenie 800x600 alebo 640x480 pixels dáš OK potom uložiť a máš to. Len sa nezabudni pozrieť kde ti to ukladá aby si potom nemusela hľadať.
Melnick
01.06.06,19:48
Evka ťukni si na fotku pravým tlačidlom myši tam máš otvoriť v programe infraView otvorí sa ti veľká fotka. Tam ťukneš na hornej lište na Image vyroluje sa ti okno ťukneš na Resize/Resample tam si nastavíš aké chceš rozlíšenie 800x600 alebo 640x480 pixels dáš OK potom uložiť a máš to. Len sa nezabudni pozrieť kde ti to ukladá aby si potom nemusela hľadať.

Počuj Simonka, máš syna šepkára ,alebo si už Ty taký expert:eek: :eek: :eek: :D
Simonab
01.06.06,19:50
.................................................. ....
Simonab
01.06.06,19:53
Počuj Simonka, máš syna šepkára ,alebo si už Ty taký expert:eek: :eek: :eek: :D

Syn už spinká ale toto som sa naučila hneď na prvý krát ( no nech neklamem tak na druhý:D ) Mňa to baví. A tú inštaláciu som doma skúšala a išlo mi to. To ja som len taký trémista keď mám niekomu niečo ukázať a potom sa mi nedarí. ( teraz myslím ten program RZZP čo som sa ti minule snažila nainštalovať a on nie a nie ani za svet :o ).
Melnick
01.06.06,19:57
Syn už spinká ale toto som sa naučila hneď na prvý krát ( no nech neklamem tak na druhý:D ) Mňa to baví. A tú inštaláciu som doma skúšala a išlo mi to. To ja som len taký trémista keď mám niekomu niečo ukázať a potom sa mi nedarí. ( teraz myslím ten program RZZP čo som sa ti minule snažila nainštalovať a on nie a nie ani za svet :o ).
Ale ja som toho experta myslela v dobrom. Vždy sa všetko nemusí podariť na 1x.Ja som sa tiež rodičom narodila na 2x./:D :D A vyšlo to:D :D ./

Sestra by ma asi zabila,keby to čítala ona je prvorodená.:D :D :D :D
a moc prima.
Simonab
01.06.06,20:00
Ale ja som toho experta myslela v dobrom. Vždy sa všetko nemusí podariť na 1x.Ja som sa tiež rodičom narodila na 2x./:D :D A vyšlo to:D :D ./

Sestra by ma asi zabila,keby to čítala ona je prvorodená.:D :D :D :D
Veď ja som to aj tak pochopila neboj. Veď ťa poznám.;)
A čo ako na druhý krát? Aha už som pochopila.:p
Marína
02.06.06,15:15
Simonka, ďakujem veľmi pekne za radu, ale ja ten program infraView nemám. Dala som ho aj do vyhľadávania a nie je nikde ani skrytý. Dá sa voľne odniekadiaľ stiahnuť?
.......
Už som našla, už som stiahla. Skúsila som pozrieť, aké máš Ty Simonka nastavenie a porovnala s mojim. ja totiž aj tak mám veľkosť súboru cca 20 kB. Dávala som ten istý rozmer, aký máš Ty, t.z. 100x75 pixcels. Rozdiel máme v Current directory index(v lište okienko vedľa P. Ty máš napr. 5/2 a ja 1/5. Neviem, či je to v tom a ak áno, neviem, kde to mám zmeniť. Nedá sa to prepísať.
Simonab
02.06.06,17:23
Simonka, ďakujem veľmi pekne za radu, ale ja ten program infraView nemám. Dala som ho aj do vyhľadávania a nie je nikde ani skrytý. Dá sa voľne odniekadiaľ stiahnuť?
.......
Už som našla, už som stiahla. Skúsila som pozrieť, aké máš Ty Simonka nastavenie a porovnala s mojim. ja totiž aj tak mám veľkosť súboru cca 20 kB. Dávala som ten istý rozmer, aký máš Ty, t.z. 100x75 pixcels. Rozdiel máme v Current directory index(v lište okienko vedľa P. Ty máš napr. 5/2 a ja 1/5. Neviem, či je to v tom a ak áno, neviem, kde to mám zmeniť. Nedá sa to prepísať.


Evka to pri tom P tie číselká ukazujú počet momentálne otvorených priečinkov a poradie v akom sú otvorené.
Mohlo by to byť ešte v tom, keď ukladáš už zmenšenú fotku otvorí sa ti okno so súborom kde ho chceš uložiť. v tomto okne dolu na spodku máš tri prázdne rámčeky. treba ofajknúť Show options dialog. Vyskočí ti napravo menšie okienko tam si nastavíš kvalitu ( Save qaulity ) asi na 75%. Napíšem ti pre istotu čo mám ešte v tom okienku odfajkané asi štvrté okienko odhora Keep original EXIF data, Keep original IPTC data a Keep original JPG-Coment. Dúfam že to už bude OK. A toto už nie sú moje vedomosti to mi diktoval synátor. Ale takto sa to človek aspoň naučí.
Simonab
02.06.06,17:33
.......................................
lenkak
02.06.06,17:56
Na úpravu obrázkov odporúčam aj program XnView.
Marína
04.06.06,17:35
Simonka, ďakujem za rady, ale urobila som všetko, ako si mi kázala a ak ten obrázok tu prilepím, tak sa nedá otvoriť v zväčšenej forme. Kde zase robím chybu? Chcela som vám ukázať naše jazierka na chalupe. Máme ich šesť. Inak sú to kvalitné fotografie, ale tu v zmenšenej forme sú nanič. Len som Ti chcela ukázať, ako sa mi s tými obrázkami nedarí. Tvoje obrázky sú nádherné.
Lenka, aj Tebe ďakujem za radu.
vema
04.06.06,19:04
Evka skús ešte tento spôsob úpravy fotky.Otvor si fotku.Hore na lište by si mala mať File,otvor,ďalej save as otvor.Ďalej tam budeš mať uložiť vo,ťukneš na šipku,máš ponuku,stlačíš JPG.Hore máš uložiť do-otvoriš najdeš si kde si fotku uložiš a stlačíš uložiť.Ďalej by si už vedela.Je to tak amatersky napísané,ale možno sa ti to podarí.
Simonab
04.06.06,19:10
Evi máš tam malé rozlíšenie. Daj si 800x600. Máš tam len dákych 100x75 a preto to máš také malé.
Marína
05.06.06,04:49
Evka skús ešte tento spôsob úpravy fotky.Otvor si fotku.Hore na lište by si mala mať File,otvor,ďalej save as otvor.Ďalej tam budeš mať uložiť vo,ťukneš na šipku,máš ponuku,stlačíš JPG.Hore máš uložiť do-otvoriš najdeš si kde si fotku uložiš a stlačíš uložiť.Ďalej by si už vedela.Je to tak amatersky napísané,ale možno sa ti to podarí. Vema, ďakujem, súbor nie je problém uložiť ako JPG, problém je vo veľkosti súboru.


Evi máš tam malé rozlíšenie. Daj si 800x600. Máš tam len dákych 100x75 a preto to máš také malé. Simonka, keď dám 800x600 tak súbor sa zmenší z 1710 kB na 134 kB a ak dám rozlíšenie 640x480 tak veľkosť súboru sa zmenší z 1910 kB na 81 kB pri 75% kvalite. Ďakujem Ti, že sa mi toľko venuješ.
Skúsim teraz prilepiť.
Dodatok:
Prešlo to, ale som prekvapená, lebo Richard píše, že pripojiť sa dá max.veľkosť u JPG 19,5 kB súbor a všetky moje obrázky majú veľkosť cca 500 kB(dala som kvalitu 100%). Simonka, Ty si moje :). Zaslúži si to (ako hovorí Vlastička) pekný, maľovaný.
Obrázky_Jazierka u nás na chalupe. Máme tam aj rybičky. Tie menšie sú také krotké, že zobú potravu z ruky a keď len ukazovákom trošku "kmitám" na hladine vody, tak mi ho ozobávajú. Prilietajú k nám vážky, žabky vyhrávajú svoj koncert. Dobre sa tam relaxuje hlavne v podvečer. Hlava sa perfektne vyčistí od "blbých" myšlienok.
P.S.: Simonka, Tvoje obrázky sú nádherné. Prírodu máš veľmi rada, to sa z nich dá čítať. Chcela som Ťa poprosiť, či nemáš náhodou nevädzu a nezábudky. Tieto kvietky sú mojou srdcovou záležitosťou.
Simonab
05.06.06,15:28
Evka nádhera. V takom prostredí by som dokázala presedieť hodiny. To je naozaj ten naj relax aký si viem predstaviť. Krása neviem sa vynadívať, budem si ich musieť stiahnuť do počítača.

Evi ja som si zase myslela, že môže mať obrázok len 200kB, aby som ho mohla stiahnuť na internet. Preto som ti písala, že 75% kvalitu. Ale ako vidím dá sa aj pri 100%. Takže nakoniec aj ja som zasa o niečo múdrejšia.
A tie nezábudky pohľadám aj nevädze by sme mali niekde mať.
Marína
05.06.06,16:11
Som rada, že sa Ti u nás páči. Je s tým síce veľká robota(to hlavne manžel), ale stojí to za to. Nad tými jazierkami máme studňu, vlastne je to studnička, lebo okraj vody siaha skoro až na úroveň zeme, preto sme si mohli dovoliť tých jazierok mať toľko, pretože voda sama do nich vyteká a preteká z jedného do druhého. A za tie kvietky Ti budem povďačná. Nevädzu som nevidela už ani neviem kedy.
lenkak
05.06.06,16:20
Eva: nádhera. Naživo ešte krajšie. To sa len tak nevidí.
Simonab
05.06.06,19:02
No niečo som našla, ale nie je to celkom ono. Sú to staršie fotky, ešte sme len skúšali.
Dnes som trošku surfovala na internete, našla som toto, ak máte čas a chuť skúste pozrieť:http://www.nahuby.sk/sk/index.php
Zita5
05.06.06,19:18
Aj sa som niečo našla v lese......;)
lenkak
05.06.06,19:22
Zo záhradky:
Simonab
05.06.06,19:28
Aj sa som niečo našla v lese......;)

Zitka super a to kde také rastú? Žeby u vás v záhrade?:D :D
Zita5
05.06.06,19:31
To je zvláštny druh ....v lete je na záhrade ....v zime je vo vnútri a užíva teplo domova , ale má aj kamaráta ak sa mi podarí tak ho prilepím .......;)
Zita5
05.06.06,19:33
To je môj záhradník "TONY"
Simonab
05.06.06,19:40
U nás stráži taký farebnejší, plaší vrabce.:p Mamka dlho protestovala proti nemu, ale nakoniec ho sama otcovi kúpila ako darček k výročiu sobáša. On po ňom túžil odkedy postavili dom a zasadili strom;) .
6616
Zita5
05.06.06,19:43
Ten je krásny ........, ja mám ešte jedného ,ale musím ho zajtra odfotiť, potom priložím . Odfotím aj moju skalku... .....:) Jazierko ešte len budeme budovať , Marína má krásne ....:)
Marína
06.06.06,04:47
Ďakujem Simonka za kvietky. Veľmi si ma potešila. Zitka, problém s jazierkami je v tom, že keď sa založia, musí sa pár rôčkov počkať, kým sa "usadia". Prajem Ti, aby sa vám zadarilo.
Simonab
06.06.06,17:40
...............................................
Marína
06.06.06,19:14
Simonka, ja žasnem, ako Ty tie rastlinky a chrobáčiky poznáš po mene. Krása.
jamajka
06.06.06,19:29
Keď som videla tie Evkine jazierka, tak ma napadlo, v sobotu som u brata v záhradke na jazierku videla po sto rokoch lekno a tak som sa strašne tešila a nevedela som sa odtrhnúť od toľkej krásy, že som hneď začala fotiť ako japonský turista :) . Evka, tie lekná sú nádhernééééé.
Marína
06.06.06,20:10
Ďakujem Jamajka. Rada som Ťa potešila.
Elena Navrátilová
07.06.06,04:34
Simonka no to "čudo" ja fakt "čudo". Nepozná to náhodou niekto?
Simonab
07.06.06,07:33
Už som to našla je to chlpačka veľká, vraj veľmi rýchlo a prudko lieta. mali sme asi šťastie že nám tak pekne zapózovala.
Simonab
08.06.06,11:15
Fotky z včerajšej prechádzky. Mali sme šťastie. Našli sme hneď dve chránené rastlinky, Črievičník papučkový a Kortúzu Matthioliho tá druhá sa u nás vyskytuje len veľmi zriedka a toto je už tretí rok čo chodíme na jedno dobre ukryté miesto ( potvora ), ale vždy prídeme neskoro. Aj teraz už bola čiastočne odkvitnutá. A črievičník patrí k slovenským orchideám podobne ako už tu spomínané vstavače. Určovanie rastliniek ma baví, no nie vždy sa mi podarí zistiť ten správny názov.
andrej_rv
09.06.06,17:36
P.S.: Simonka, Tvoje obrázky sú nádherné. Prírodu máš veľmi rada, to sa z nich dá čítať. Chcela som Ťa poprosiť, či nemáš náhodou nevädzu a nezábudky. Tieto kvietky sú mojou srdcovou záležitosťou.
Nezábudky som dnes "nazbieral" :), nevädze ešte nie sú, len margarétky...
Marína
09.06.06,19:09
Je to od Teba milé Andrej, že si si na mňa spomenul. Ďakujem.:)
kukučka
09.06.06,19:19
Ani nedýcham zakaždým keď idem pozrieť nový príspevok, jeden krajší ako druhý. Marína ja mám "nezábudkové modro" pred aj za domom, škoda že nemám digi foťák.
Elena Navrátilová
10.06.06,04:32
Ja mám krásne nezábudky na záhradke a tiež ich veľmi zbožňujem.
Paula
10.06.06,05:51
Ani nedýcham zakaždým keď idem pozrieť nový príspevok, jeden krajší ako druhý.
Chodím sem vďačne nedýchať každý deň a zásluhou prispievateľov ma ráno pri zapnutí PCíka ako prvý privíta kvietok alebo motýľ.....statočne si tú krásu sťahujem . Dík Vám všetkým, ktorí tému zásobujete :) .
Marína
10.06.06,07:47
Ani nedýcham zakaždým keď idem pozrieť nový príspevok, jeden krajší ako druhý. Marína ja mám "nezábudkové modro" pred aj za domom, škoda že nemám digi foťák.
To musí byť nádhera.
Zita5
10.06.06,07:59
Budem musieť si pofotiť moju záhradku , lebo sem nemám čím prispieť......u nás na dolňákoch nie je možnosť mať také krásne hory a tú nádheru , ako majú povyššie .......napr. stred Slovenska ;) Ja keď idem na prechádzku môžem odfotiť len kus poľa ....:p
Milka
10.06.06,09:03
Keď idem na "poradu", už nezačínam stránkami o ročnom zúčtovani, hoci to ešte "potrebujem sem-tam študovať, ale "skočím do záhradky a hneď na zázraky prírody, lebo hlavne tento rok po týchto dážďoch je všetko zo dňa na deň krajšie a krajšie a tak ako sa vyjadrila Marína, skoro ani nedýcham, keď to všetko pozorujem a obdivujem, vďaka Vám za prekrásne obrázky, sú pre mňa "energiou" a "pascou na oči" - tak mať čas a maľovať....
Simonab
11.06.06,20:17
Pekne sa nám to tu rozrástlo. Len mi je ľúto, že Vema vymazala tie krásne motýle.
.
Paula
11.06.06,20:31
Simonka, vrabec je "absolútny"....a už je aj mojom zásobníku :)
Melnick
11.06.06,21:22
Simonka , ten trasochvost vyzerá naozaj ako keby" jedným uškom" načúval tým zvukom vychádzajúcim z auta. Všetky sú krásne.
Simonab
12.06.06,10:17
Zitka nááááhodou aj na dolniakoch je čo fotiť. Je to tam také farebnejšie, samý kvet. Treba sa len poobzerať okolo seba. Vieš, keď chodíš okolo takej púpavy každý deň, nepríde ti ničím zvláštna, ale keď si ju pozrieš bližšie, trošku sa k nej nakloníš, zistíš, že je oveľa krajšia. Všimneš si chrobáčika, ktorý sa vyhrieva na slniečku, včielku, ktorá usilovne zbiera peľ. A už keď si tak blízko zbadáš aj mravčeka na zemi, ktorý sa snaží dostať obrovskú slamku do neďalekého mraveniska. Ozaj pozorovať také mravenisko, to je nádhera. Každý mravček tam má svoju dôležitú úlohu. Raz som pozorovala ako sa snažili mravce dostať do mraveniska obrovského čmeliaka. Oni vám ho celého dovliekli až na mravenisko ( ja som si dovtedy mylsela, že to prenášajú po kúskoch ). Ale tam bol problém lebo sa nezmestil do otvoru. čakala som čo urobia a oni sa s ním dovtedy krútili dokola, kým ho nedostali dnu celého. Úžasné.
VERONIKA6
12.06.06,10:35
Krása v Tesárskych Mlyňanoch.

Tesárske Mlyňany myslíš Arborétum? Ak áno, práve včera tam bola moja nevesta a hovorila, že rododendrony už odkvitli a všetko je zakvitnuté šípovými ružami. Ja tam tiež chodím veľmi rada.
VERONIKA6
12.06.06,10:45
Aj sa som niečo našla v lese......;)

To v ktorom lese rastú také krásne hríby? Syn bol v piatok a nič nenašiel.
Zita5
12.06.06,10:50
To v ktorom lese rastú také krásne hríby? Syn bol v piatok a nič nenašiel.

Veronika ..............:D :D
Zita5
12.06.06,19:34
Chcela som prilepiť nejaké dnešné fotto , čo som nafotila , ale nemôžem to prilepiť , lebo je to veľký súbor a už to ani nemôžem viac zmenšovať , postupovala som aj podľa rady Simonky smerom k Maríne , ale nejde to ......škoda ...:( Možno nabudúce .:rolleyes:
kukučka
12.06.06,19:54
čaro bielej farby:Poprad 6.6.2006 a úplne z iného súdka - biely páv
andrej_rv
12.06.06,20:37
..........
Elena Navrátilová
13.06.06,06:57
Jejdánenky, tak tu je skutočne radosť nazerať. Ďakujem všetkým prispievateľom.
Simonab
13.06.06,10:40
Andrej, Kukučka nádherné fotky. Andrej vidím, že sa vyznáš v kvietkoch. Takže ak sa mi nepodarí zistiť názov nejakého kvetu budem rada ak poradíš. A ešte otázočka aký je to insitný účtovník?:D
Milka
13.06.06,11:57
Andrej, Kukučka, patrí Vám veľké "ďakujem" za prekrásne zábery našej prírody. Simonka, schuti som sa zasmiala - vraj aký je to insitný účtovník - to, že sa pokúšam byť "insitnou maliarkou" - lebo mi to veľmi nejde a som "v skušobnej lehote - amatérka", ale Andrej a k tomu "veľký poraďák" a insitný??? Dobehol nás....
andrej_rv
13.06.06,21:14
Andrej, Kukučka nádherné fotky. Andrej vidím, že sa vyznáš v kvietkoch. Takže ak sa mi nepodarí zistiť názov nejakého kvetu budem rada ak poradíš. A ešte otázočka aký je to insitný účtovník?:D To v kvietkoch budeš skôr radiť asi Ty mne :), vidím, že máš veľmi dobrý prehľad. Fotografie máš naozaj prekrásne. A insitný ? To je taký laický, bez príslušného vzdelania, proste taký, no...samorast :D
Zita5
14.06.06,15:42
To je môj foto pokus ........:) zo záhradky;)
Elena Navrátilová
14.06.06,15:59
Zitka sú krásne. To máš skalky v záhrade? Sú úžasné.
Zita5
14.06.06,16:00
Zitka sú krásne. To máš skalky v záhrade? Sú úžasné.

Elenka, áno skalku.
Zita5
14.06.06,16:04
Ešte pridám ..........;)
Paula
14.06.06,16:31
Niečo sa mi pokazilo a či čo :mee: Poslené dni, keď si vaše obrázky stiahnem do svojich pokladov a potom ich chcem použiť, ukáže sa mi iba štvorček s x-kom. To sa mi predtým nestávalo. Od vrabca to začalo a neprestalo. Kde je zrada?
Zita5
14.06.06,16:34
Ja Ti môžem poradiť jedine to , že aby si sa obrátila na našu poraďácku počítačistku lenkak .To dievča vie obdivuhodne všetko vyriešiť.;)
lenkak
14.06.06,16:44
Paula, prilep sem presne ten obrázok so štvorčekom z X=kom, aby som Ti lepšie rozumela.
Spravíš si obrázok:
keď sa Ti zobrazí štvorček z X stlač PrtSc, choď na program Malovaní (skicár), daj CTRL+V, ulož ako JPG súbor a prilož sem.
lenkak
14.06.06,16:45
Ja Ti môžem poradiť jedine to , že aby si sa obrátila na našu poraďácku počítačistku lenkak .To dievča vie obdivuhodne všetko vyriešiť.;)

dievča už nie som :D:D
ale ďakujem za pochvalu
Zita5
14.06.06,16:46
lenkak Ty si tiež zázrak ....prírody aj Porady :)
Zita5
14.06.06,16:47
dievča už nie som :D:D
ale ďakujem za pochvalu

Neboj , aj ja som ešte dievča .......:p
lenkak
14.06.06,17:03
jaj tááák, tak OK.
ALDA
14.06.06,17:35
Zitka sú krásne. To máš skalky v záhrade? Sú úžasné.

Zitka ja ja chcem takééééé:mee:
Už ma nútiš nabehnúť na realizáciu môjho plánu na chalupe:D
Eulalia
14.06.06,17:40
Až mi je ľúto, že som všetku tú krásu objavila až dnes:mee:
Tie Vaše fotky sú také nádherné, že strácam dych. Foťák mám len obyčajný, takže žiadne fotky prilepovať nemôžem, ale určite sa sem budem chodiť kochať na tých Vašich. Ďakujem za krásny pocit.:)
Zita5
14.06.06,17:40
Zitka ja ja chcem takééééé:mee:
Už ma nútiš nabehnúť na realizáciu môjho plánu na chalupe:D

Heli , to je len časť .......treba začať moja ....:)
Marína
14.06.06,17:56
Zitka, tú skalku máte veľmi peknú a trávičku ako maľovanú. Idete sa pustiť do jazierok?
Zita5
14.06.06,17:59
Zitka, tú skalku máte veľmi peknú a trávičku ako maľovanú. Idete sa pustiť do jazierok?


Marína chceme .....uvidím ako nám to pôjde .;) To je mojim snom mať krásne jazierko, len ešte si musíme všetko okolo toho zistiť , na čo máme dávať pozor .
Simonab
14.06.06,19:00
Ahojte krásne fotky nám tu pribudli. Pauli niektoré fotky sú orezané, aj zmenšené možno v tom bude problém. Ale keby si to dala ako prílohu tak by ti to malo vziať.
.
Paula
14.06.06,19:05
díík, sa kochám opäť ako doktor vo vesničce střediskové:), opätovne konštatujem že ste super prispievatelia.....a taký domčúúúúúrik si prosím pod stromček vianočný:rolleyes:
Zita5
14.06.06,19:19
Simonka tie chalúpky nie sú vo Vlkolínci ?
Simonab
14.06.06,19:23
Zitka áno je to Vlkolínec. Keď sa postavíš myškou na fotku je tam popis.
Zita5
14.06.06,19:29
Zitka áno je to Vlkolínec. Keď sa postavíš myškou na fotku je tam popis.
A toto malinké sa niekde zabudlo a potom utekalo ako o dušu za ostatnými.

Áno máš pravdu , nevšimla som si , ale Vlkolínec a okolie Rbk mám v nohách .
kukučka
14.06.06,21:12
Balkóny, ešte raz biela, no a o kráse púpavy tu tiež niekto písal.
Červenať sa neviem, resp. veeeľmi zriedka, ale tie fotky nie sú moje, tak ma nechváľte, nemôžem zato :D Ešte ich pár okopírujem a potom prezradím odkiaľ, hoci link som už v inej téme dala . . .
kukučka
14.06.06,21:22
alebo na sobotu biela, modrá, červená?
andrej_rv
15.06.06,10:17
... no a o kráse púpavy tu tiež niekto písal.
...Na doplnenie - mladosť...a staroba ;)
Simonab
15.06.06,17:59
Ešte jedna rada. Keď si sťahujete fotky napríklad z tejto témy dajte si ich najskôr zväččšiť a potom uložiť do PC. Keď si dáte uložiť fotku priamo v téme stiahne vám ju len takú maličkú. A to nie je bohviečo. Potom sa vám už v počítači nedá upraviť alebo zväčšiť.
Simonab
15.06.06,18:23
Toto patrí možno do témy domáci miláčikovia, ale nedalo mi stiahla som to sem. Veď aj to je zázrak prírody. Títo havkáči sú už teraz veľkí a každý je v inom kúte Slovenska, ale boli strašne zlatí.
Eulalia
15.06.06,18:30
Milí zachycovatelia zázrakov prírody, už ma tu máte denne. Zakaždým sa tu musím zastaviť, čo nádherné ste sem pridali. Dúfam, že máte poriadne hlboké zásoby a budete vyťahovať stále niečo také krásne, ako doteraz. :) :) :)
kukučka
15.06.06,18:44
tentoraz stromčeky
Zita5
15.06.06,18:46
.................................................. ..........................
Paula
15.06.06,18:47
Na doplnenie - mladosť...a staroba ;)
žeby?....mne tie chumáčikovité guľky pripadajú ako bábätká, čakajúce na mladosť:)
kukučka
15.06.06,19:04
Pauli isto ju mám z Porady, hľadám, ale márne. Už som myslela že stadeto

http://www.porada.sk/t10250-potete-sa-aj-vy.html

stiahla som si ju 6.1.2006 Kto mal vtedy sviatok? Pardón, Simonka, nie Paula :D
Simonab
15.06.06,19:12
Pauli isto ju mám z Porady, hľadám, ale márne. Už som myslela že stadeto

http://www.porada.sk/t10250-potete-sa-aj-vy.html

stiahla som si ju 6.1.2006 Kto mal vtedy sviatok?
Betka našla som. Som si spomenula Evka mala sviatok.
http://www.porada.sk/showthread.php?t=23077&highlight=evicafa
Zita5
17.06.06,14:06
Pre potešenie
andrej_rv
17.06.06,17:56
...............
Zita5
17.06.06,18:31
Uff..............................takémuto nálezu by som sa nebránila:)
ingi
17.06.06,18:43
Zitka, Andrej, už som mala absťáky ;) - ste ma zachránili.:)
Vďaka za všetku tú krásu. :):):)
Zita5
17.06.06,18:51
.................................................. ...............
Zita5
17.06.06,19:07
Toto určite nie je môj záber , ale som neodolala ....je prenádherná:)
Zita5
18.06.06,07:36
Krása.........................fascinujúce ...:)
durisovad
18.06.06,07:48
Ja sice neviem pridat fotky, ale pred domom mi kraaasne kvitnu kaktusy a vzadu v zahrade som vcera objavila na pnoch novo vyrastene hlivy ustricove. Pekne tri trsy. Kto by neveril, nech sa paci prist sa pozriet.
Zita5
18.06.06,07:54
Ja sice neviem pridat fotky, ale pred domom mi kraaasne kvitnu kaktusy a vzadu v zahrade som vcera objavila na pnoch novo vyrastene hlivy ustricove. Pekne tri trsy. Kto by neveril, nech sa paci prist sa pozriet.

Tak to odfoť ak máš možnosť a vložiť pomôžeme ...;)
Zita5
18.06.06,11:11
Pri tejto téme a prísl. obrázkoch, už ja osobne pociťujem 2- ročný absťák ........vybrať sa niekam na hory ......a vnímať skutočne všetku tú krásu a naživo zázraky prírody .
durisovad
18.06.06,14:02
Ja mozem odfotit len klasickym aparatom, dat spravit fotky a poslat postou. Terajsie vymozenosti fotenia mobilom a vkladanie fotiek do pocitaca nemam. Mobil nemam vobec a zariadenie na fotky v pocitaci tiez nie. Takze jedina moznost je navsteva niekoho, kto taketo nieco vlastni a pomoze to dat sem.

Tak to odfoť ak máš možnosť a vložiť pomôžeme ...;)
Eulalia
18.06.06,14:15
No, pre mňa osobne je balzám na dušu, pozrieť si po včerajšom volebnom maratóne Vaše krásne fotky. Pridajte, prosím, ďalšie! Tiež mám len klasický foťák, tak odo mňa sa tak rýchlo nejakých zachytených zázrakov prírody nedočkáte.
Fragaria
18.06.06,15:11
Ahoj Zitka5.
Odkiaľ máš ten posledný obrázok z príspevku 129 ten prvý zprava.To je ako od nás z doliny.Odkiaľ si? Ja z LM.
Fragaria
18.06.06,17:00
Tak to odfoť ak máš možnosť a vložiť pomôžeme ...;)

Zdravím všetkých poraďákov a poraďáčky.

Chcem sa spýtať ako sa dajú vložiť fotky z mobilu do PC. Mám mobil s foto.Pofotila by som aj ja niečo krásne. Alebo sa to dá len digi foťákom? Máme ale krásnu tú slovenskú prírodu , že?
Fragaria
18.06.06,17:05
Ahoj Zitka5.
Odkiaľ máš ten posledný obrázok z príspevku 129 ten prvý zprava.To je ako od nás z doliny.Odkiaľ si? Ja z LM.

Opravujem sa. Neskoro som si všimla,že je to Gaderská dolina. Ale je to skoro ako u nás.Keď budem vedieť fotiť a dať sem foto tak pôjdem odfotiť. Tá podobnosť tam naozaj je.
Zita5
18.06.06,17:14
Ja som sa čudovala , že pochádzaš z LM a Gaderská dolina je Vaša ......;) To je dosť ďaleko od LM.
Zita5
18.06.06,17:23
Zdravím všetkých poraďákov a poraďáčky.

Chcem sa spýtať ako sa dajú vložiť fotky z mobilu do PC. Mám mobil s foto.Pofotila by som aj ja niečo krásne. Alebo sa to dá len digi foťákom? Máme ale krásnu tú slovenskú prírodu , že?

Preštuduj si túto tému ........:)
http://www.porada.sk/showthread.php?t=28341&highlight=Fotky
andrej_rv
18.06.06,18:47
....a vzadu v zahrade som vcera objavila na pnoch novo vyrastene hlivy ustricove. Pekne tri trsy...
Nejaké podobné ? :)
...+ nejaké huby z vlaňajška..
Simonab
18.06.06,19:25
Pekné, pekné, pekné fotečky. Som rada že si nájdete čas na našu krásnu prírodu. A nemyslím tým len fotenie, ale aj to, že sem chodíte trošku zrelaxovať. Toto je prvá téma ktorú otvorím, keď sadnem k PC.
ingi
18.06.06,20:24
Simonka, naozaj krásne foto, nádherná jaskyňa, bola som a potvrdzujem že tam treba "zabehnúť" :) . A tie koníky - sú roztomilé:):):).
Fragaria
18.06.06,20:59
Zitka ďakujem.Si taká moja krvná skupina. Už zajtra si pôjdem kúpiť USB kábel a foťák a budem fotiť do bezvedomia, ale či to dostanem do počítača to bude pre mňa asi maturita . Ani len smajlíky neviem dať kam patria. Stará generácia sa musí veľa učiť, veľa učiť. Tie naše deti sú fakt múdre.
Simonab
19.06.06,06:50
Zitka ďakujem.Si taká moja krvná skupina. Už zajtra si pôjdem kúpiť USB kábel a foťák a budem fotiť do bezvedomia, ale či to dostanem do počítača to bude pre mňa asi maturita . Ani len smajlíky neviem dať kam patria. Stará generácia sa musí veľa učiť, veľa učiť. Tie naše deti sú fakt múdre.
Neboj to zvládneš aj ja som sa to naučila od svojich detí. Uvidíš, že ti to pôjde a potom nebudeš vedieť prestať.
Jozef I
19.06.06,07:11
Aj ja by som niečo priložil na odľahčenie. Tak asi takýmto tempom teraz pracujem..... :D :D :D
Milka
19.06.06,13:03
Andrej, ten "hubársky uľovok" bol z minulého leta? A kde to také rozmanité rástlo? To musela byť radosť z plných košíkov!!!!
Simonka, Zitka, už sa každé ráno teším na Vaše nové zábery prírody. Ta jaskyňa je veľmi dobre nafotená a samozrejme prekrásna, i tie koníky, moja 5-ročná vnúčka je zbláznená do koníkov, veľmi rada sa na nich jazdí, zatiaľ s pomocou iných...Priložila som pár obrázkov z ďalšieho prekrásneho kúta Slovenska...
kukučka
19.06.06,13:18
Milka vďaka, Tomášovský výhľad pozná skoro každý turista. S tými ostatnými je to ťažko...Začala som si robiť takú malú anketu medzi menšími deťmi a výsledok smutný...Máloktoré vie, že sa dennodenne pozerá na Lomničák a Bujačí vrch. A ty Zitka ma "neštvi" s tými čučoriedkami :) , bo na tie si musím počkať ešte aspoň mesiac :mee:
Zita5
19.06.06,14:14
Milka nádhera ....Slovenský raj aj to mám prejdené, ubytovanie Hrabušice Píla ....Prielom Hornádu ....super aj ja mám fotky ,ale v tej dobe som nemala ešte digifoťák....pokúsim sa oskenovať a priložiť ........to je paráda.....

Too Kukučka .........to je balzam na oči tie čučoriedky , však ?
Eulalia
19.06.06,15:48
Too Kukučka .........to je balzam na oči tie čučoriedky , však ?
...aj slinky veru tečú...:D
Marína
19.06.06,16:16
ingi
19.06.06,18:16
Takéhoto chráneného chrobáčika som objavila pred rokom neďaleko Kališťa:
Marína
19.06.06,18:24
Ten je ozaj nádherný.
ingi
19.06.06,18:24
...a jeden navštívil aj horáreň:
Zita5
20.06.06,08:19
Dotknúť sa oblakov .......Chopok- Kosodrevina- skutočné zázraky ....valiace sa oblaky :)
Zita5
20.06.06,08:24
Pokračovanie ......;)
Zita5
20.06.06,10:43
pokračujem ................no nedopriala by som nikomu zažiť takú búrku na Chopku ako sme zažili ........br:o
Zita5
20.06.06,10:49
Šútovské vodopády ...Šútovské kozičky .......a psík z Turíku , ktorý teraz stráži na dolniakoch ....:)
Milka
20.06.06,12:45
Zitka, na Chopku to býva skoro pravidelne "oblačno-premenlivo". Už sama som tam zažila aj snehovú výchricu s päťročným synom v auguste... A teraz sa tvári, že je "hrdina", keď mu vyšiel čas, ale len kazí pekný záber v pozadí..Keď už nie som "inokognito" - tak uverejňujem, potom zmažem... Ale pekne nafotil Demänovskú dolinu - je to pasca na oči, hlavne relax...
Milka
20.06.06,12:59
Zitka, nedarí sa mi poslať ten Chopok bez mrakov...Veľmi som to musela zmenšiť, už to nie je ono...
Zita5
20.06.06,13:28
Milka pekné ....nemusíš mazať , aspoň budeme mať Chopok bez mrakov .:)
My sme vyliezli hore a okrem búrky , ktorá nás tam prichytila ešte moja dcéra aj hore odpadla , bolo nás tam ale dvadsať a všetci sme ju ratovali , chceli sme cez Chopok prechádzať na Vajskovskú dolinu k vodopádu , no moje nervy , tak sme šľapali potom späť dolu až po Kosodrevinu a odtiaľ lanovkou na Srdiečko , chlapi ju niesli na pleciach .Na to v živote nezabudnem .:mee:

Demänovská dolina..... tá je tiež krásna , no však buďme úprimné , toľko krásy je na Slovensku.......že je tu čo stále obdivovať .Ja osobne uprednostním dovolenku u nás na horách pred zahraničím .
andrej_rv
21.06.06,16:34
...škoda, že sa sem nedá pripnúť občas aj vôňa ;)
Simonab
21.06.06,17:26
...škoda, že sa pri nedá pripnúť občas aj vôňa ;)
To je naozaj veľká škoda. Nuž čo, ale poskytuješ nám tu krásny vizuálny zážitok. A provokuješ k tomu aby sme nesedeli na zadku pri PC, ale šli si tú krásu a vôňu vychutnať von. Dík
kukučka
21.06.06,17:29
V prírode sú tisíce farieb, tisíce krásnych vôní. Najkrajšie sú vône domova, tie, čo nám pripomenú detstvo ...a to si práve Andrej tou lipou aj jazmínom urobil, veľmi ti ďakujem
andrej_rv
21.06.06,17:56
V prírode sú tisíce farieb, tisíce krásnych vôní. Najkrajšie sú vône domova, tie, čo nám pripomenú detstvo ...a to si práve Andrej tou lipou aj jazmínom urobil... Tak to sa nám s detsvom a domovom viažu rovnaké vône - jazmín, lipa ... a ešte agát (už odkvitol) či materina dúška :)...
Zita5
21.06.06,18:08
........................................
kukučka
21.06.06,18:13
Ja už som sa pri príspevku 127 rozľútostila, lebo máte predo mnou zemepisný náskok vôní, Andrej ten motýľ v II. rade sedí na pamajoráne a jeho vôňu milujem, ten som chodila zbierať do Tatranskej Kotliny. A teraz ho priložila Simonka, bože ja sa tých vôní nedočkám :mee:
Simonab
21.06.06,18:43
Ten majorán ( pamajorán ? ) je minuloročný, neboj ani u nás ešte nekvitne.;) Tak si vôňu aj ja iba predstavujem. Sa mi zdá, že ešte ani lipu som nevidela u nás kvitnúť. Nie som si istá, bo som už dva dni vonku nebola, iba ak v obchode.:D
kukučka
21.06.06,19:14
Aby ste sa trošku ochladili, prikladám fotky z vianočnej prechádzky
Marína
21.06.06,19:40
Krásne obrázky. A tá vôňa. Ste perfektní. Za chvíľu môžete vydať kalendár. Už sa musím aj ja rozhýbať a niečo nafotiť.
Melnick
21.06.06,19:44
Naozaj krásne fotografie, ale všetky a od všetkých.:)
Melnick
21.06.06,19:46
Ten majorán ( pamajorán ? ) je minuloročný, neboj ani u nás ešte nekvitne.;) Tak si vôňu aj ja iba predstavujem. Sa mi zdá, že ešte ani lipu som nevidela u nás kvitnúť. Nie som si istá, bo som už dva dni vonku nebola, iba ak v obchode.:D

Nie nekvitne ,mám ju vo dvore 80 ročnú /nie mňa/.:D Lipu.:)
ingi
21.06.06,19:52
Krásne obrázky. A tá vôňa. Ste perfektní. Za chvíľu môžete vydať kalendár. Už sa musím aj ja rozhýbať a niečo nafotiť.

Evička, ja to ešte stále predýchavam - som nadšenáááá! :):):)
kukučka
21.06.06,20:22
Tak, a mne vonia pamajorán aspoň z hrnčeka :p
Zita5
22.06.06,18:41
Večerný čerstvý záber návštevníka záhrady....škoda už som ho nezastihla v trávičke, pokiaľ som vybehla z domu , už bol mimo na chodníku ...xixi .V tráve by to bolo krajšie , ale čo už keď ma nepočkal ......:)
Simonab
22.06.06,18:44
Večerný čerstvý záber návštevníka záhrady....škoda už som ho nezastihla v trávičke, pokiaľ som vybehla z domu , už bol mimo na chodníku ...xixi .V tráve by to bolo krajšie , ale čo už keď ma nepočkal ......:)
Zitka ten sa ti podaril, je pekný.:)
Marína
22.06.06,19:24
Zitka, je nielen krásny ale aj riadne vypasený. Priznaj sa, že ho po nociach prikrmuješ.
Zita5
22.06.06,19:45
No baby ,čo by som pre Vás nespravila, ja som skoro vyskočila z balkóna, keď som ho zbadala v tráve, ale ježko bol rýchlejší ako ja , možno práve preto , že je taký zlatý vypasený ......:p Som rada , že sa Vám páči.
ingi
22.06.06,20:06
Zitka, aj ja sa pridám, nám tu po záhrade prebehlo už tiež zopár ježkov, ale takého "tlsťocha" :D som ešte nevidela :) .
kukučka
22.06.06,20:11
práve mi krásne kvitnú pivónie a kosatce, prikladám aspoň prebraté ffotky
Zita5
23.06.06,18:46
Kukučka krásne kosatce, ako maľované .:) Vidím , že v pozadí je aj papradie a to nemôžem na záhrade dopestovať , vždy mi ožltne a zoschne ...neviem prečo.Možno práve preto , že u nás je suchý vzduch a čím vyššie ,tým lepšie podmienky pre tieto rastliny .
kukučka
23.06.06,19:04
Zitka papradie potrebuje tieň a vlhko, keď ho budeš vykopávať v lese, zober si aj viac zeme.
Zita5
23.06.06,19:22
Zitka papradie potrebuje tieň a vlhko, keď ho budeš vykopávať v lese, zober si aj viac zeme.

Vieš , ja mám celý deň slnko ...tak to asi preto :)
Marína
25.06.06,12:26
Betka, tie kosatce máš krásne. Ružový som ešte ani nevidela. Nádhera.
kukučka
25.06.06,12:47
Betka, tie kosatce máš krásne. Ružový som ešte ani nevidela. Nádhera.
Nie sú moje, nemám digifoťák fňuk, ináč by som dala svoje. Veď píšem, že prebraté fotky, aj tie pri blahoželaní Jánom. Radšej hneď zopakujem link www.living.cz , výborne čítanie, sú tam baby posadnuté kvietočkami a záhradou, dokážu zázraky a pestujú aj také, čo ani nepoznám, už mám v obrázkoch chlievik "neznáme kvetinky".
Tu sú a ešte korýtko aj s návodom na výrobu:
http://forum.living.cz/read.php?154,1568161
Marína
25.06.06,19:25
Ja som pochopila, že slovo prebraté znamená urobený výber zo svojich fotografií. Neboj Betka, aj digi-foťák raz bude. Veď nejde o život.
andrej_rv
25.06.06,20:03
Tento rozchodník premenil na "skalku" sídliskové schody...
ingi
25.06.06,20:23
Andrej, nádhera, naozaj. :)
Zita5
28.06.06,03:57
Nedeľná prechádzka ......:)
Simonab
28.06.06,19:10
Takže po dlhšom čase pridávam nové foto z Tatier. Bola to taká "nenáročná túra" ( 7 hodín, som mala dosť, že vraj nenáročná túra:D ). Vychádzali sme z Tatranskej Lomnice lanovkou na Skalnaté pleso odtiaľ na Svišťovku smer Zelené pleso.:) Ale bola to krásna túra to vám poviem. A tých kvetov. Ani som ich všetky nepoznala.
ingi
28.06.06,20:38
Simonka, krásne kvietky, fotografie, kopec tvorivej práce, niet čo dodať..
Dúfam, že sa na tieto úžasné miesta znovu a čo najskôr všetci dostaneme.
lenkak
29.06.06,14:16
pripájam sa
andrej_rv
29.06.06,15:33
..................
Elena Navrátilová
29.06.06,15:43
No tie zábery sú úžasné. Tá plávka úhľadná je tiež jedlá?
Elena Navrátilová
29.06.06,15:48
Takže po dlhšom čase pridávam nové foto z Tatier. Bola to taká "nenáročná túra" ( 7 hodín, som mala dosť, že vraj nenáročná túra:D ). Vychádzali sme z Tatranskej Lomnice lanovkou na Skalnaté pleso odtiaľ na Svišťovku smer Zelené pleso.:) Ale bola to krásna túra to vám poviem. A tých kvetov. Ani som ich všetky nepoznala. Pár vám ich prikladám, ostatok musím ešte spracovať.
Simonka medzi tými kvietkami chýbaš už len Ty, vieš o tom? Ja by som tam svietila asi len ako burina. Keď už budeš mať toho havina, nezabudni zvečniť ako modela, dobre?
andrej_rv
29.06.06,16:02
Tá plávka úhľadná je tiež jedlá? Podľa múdrych knižiek je nejedlá. :)
Elena Navrátilová
29.06.06,16:13
Som si myslela, keď je taká pekne červená. Asi sa stále hanbí, že? To bude asi jediná plávka, ktorá nie je jedlá, však?
Zita5
29.06.06,16:19
Krásne obrázočky pripájate ........veľmi som smutná , že nemám možnosť fotiť a niečo priložiť.

too andrej rv ...ten dubák krásny je vlastný nález ?
andrej_rv
29.06.06,16:27
too andrej rv ...ten dubák krásny je vlastný nález ?Áno, ale ten (i ohnivec) je z vlaňajška. Ostatné snímky sú z tohoto týždňa.
Zita5
29.06.06,16:28
Áno, ale ten (i ohnivec) je z vlaňajška. Ostatné snímky sú z tohoto týždňa.

To bol podarený nález ....priam užasný .......:)
Zita5
29.06.06,16:33
pripájam sa


Lenka krásne kvietky a udržiavaná záhradka .....:)
Elena Navrátilová
29.06.06,16:36
Zitka aj Ty rada zbieraš huby? No a teda takýchto krásavcov v košíku fakt nie je nikdy dosť.
andrej_rv
29.06.06,16:49
Som si myslela, keď je taká pekne červená. Asi sa stále hanbí, že? To bude asi jediná plávka, ktorá nie je jedlá, však? Nie, plávok je u nás cez 100 druhov a hodne z nich je nejedlých. Ja zbieram "na konzum" len pár druhov - tie klasické fialové (plávka modrastá) a zelené (plávka trávovozelená, plávka buková a plávka zelenkastá - tú mám najradšej):
kukučka
29.06.06,17:30
Takže po dlhšom čase pridávam nové foto z Tatier. Bola to taká "nenáročná túra" ( 7 hodín, som mala dosť, že vraj nenáročná túra:D ). Vychádzali sme z Tatranskej Lomnice lanovkou na Skalnaté pleso odtiaľ na Svišťovku smer Zelené pleso.:) Ale bola to krásna túra to vám poviem. A tých kvetov. Ani som ich všetky nepoznala. Pár vám ich prikladám, ostatok musím ešte spracovať.

Simonka niežeby tie kvietočky neboli krááásne, ale netrpezlivo čakám aj na "kopce"
Simonab
29.06.06,17:37
Simonka medzi tými kvietkami chýbaš už len Ty, vieš o tom? Ja by som tam svietila asi len ako burina. Keď už budeš mať toho havina, nezabudni zvečniť ako modela, dobre?

Elenka, Elenka už si ako môj chlap. Musela som sa vyštverať na skalu pod jednu kvetinku, lebo do mňa stále húdol aby som sa tam postavila. Tak som tam vyliezla ( čudujem sa sama sebe, že som ho poslúchla:D ), no a samozrejme neobišlo sa to bez poznámok okoloidúcich ( a tak som si dávala pozor, aby práve vtedy nikto nešiel ): kvetinka pri kvetinke, fotíme kvetinky.... a všetci vyškerení. A ja červená ako rak, že aká som ja kvetinka, iba ak nezmar. Som sa hanbila až no.
Simonab
29.06.06,17:39
Simonka niežeby tie kvietočky neboli krááásne, ale netrpezlivo čakám aj na "kopce"
Pridám, pridám vyčkajte, musím upraviť. Ale najskôr musím dopiecť tú bábofku od Vladan.:)
kukučka
29.06.06,17:46
keď si pomyslím na tie serpentíny dole Svišťovkou ...
Elena Navrátilová
29.06.06,17:56
No teraz ma napadlo, že prečo práve "stálice na porade" nie sú špecifikované ako "zázraky prírody". No mám to za nápady, však? Andrej celkom by ma potom zaujímali aké mená húb si nám priradil, ha ha. Ale klobúk dole, fakt si šikovný. Určite si špeci na huby. Od Teba by som sa nebála ich zjesť a to ver že by som bola k Tebe od strachu "veľmi dobrá".
ingi
29.06.06,18:30
Krásne obrázočky pripájate ........veľmi som smutná , že nemám možnosť fotiť a niečo priložiť.

Nebuď smutná, Zitka, veď si už priložila kopec pekných obrázkov, rozkošného ježka a určite ešte budeš mať príležitosť niečo pridať.

Možno sa budem po niekom opakovať, ale pre mňa je táto téma najkrajšia zo všetkých, lebo cez Vaše krásne obrázky sa dotýkam kvietkov, motýľov, chrobáčikov,..., ináč zatiaľ nemôžem... A cítim cez ne Vašu lásku k prírode a preto ste mi všetci, čo tu trávite voľné chvíle so mnou, veľmi blízki...
Simonab
29.06.06,18:32
Tak teda kopce. Len ich bude musieť okomentovať dáky znalec, lebo v tomto sa ja nevyznám.:D
lenkak
29.06.06,18:36
ingi
držím palčeky, aby si aj ty si mohla pozrieť takéto krásy na živo.
Simonab
29.06.06,18:42
Bábofka sa podarila ( teda zatiaľ dobre vyzerá ), či bude aj jedlá to sa uvidí. Tak som sa totiž ponáhľala, že namiesto vanilkového cukru som tam šupla prášok do pečiva. To by nevadilo, ten tam má ísť aj tak, ale Vladan zdôrazňovala, že až úplne nakoniec. A ja som ho miešala s tými žĺtkami a cukrom.:confused:
Zitka naozaj nemusíš byť smutná, veď máš super fotky.
Elena Navrátilová
29.06.06,18:42
Nie, plávok je u nás cez 100 druhov a hodne z nich je nejedlých. Ja zbieram "na konzum" len pár druhov - tie klasické fialové (plávka modrastá) a zelené (plávka trávovozelená, plávka buková a plávka zelenkastá - tú mám najradšej):
Úprimne, teda neviem či by som toto označila ako jedlú hubu. Vyzerá zaujímavo, ale zrovna ako jedlá mi nepripadá. Ten klobúčik mi pripomína žltý melón. No veď aj ten je jedlý. Kde takéto rastú? Ja som ich ešte asi nenašla a asi ani nevidela naživo.
Zita5
29.06.06,18:49
Bábofka sa podarila ( teda zatiaľ dobre vyzerá ), či bude aj jedlá to sa uvidí. Tak som sa totiž ponáhľala, že namiesto vanilkového cukru som tam šupla prášok do pečiva. To by nevadilo, ten tam má ísť aj tak, ale Vladan zdôrazňovala, že až úplne nakoniec. A ja som ho miešala s tými žĺtkami a cukrom.:confused:
Zitka naozaj nemusíš byť smutná, veď máš super fotky.


Simonka tej silenky by som sa chcela dotknúť a jemne ju pomačkať ....je prenádherná .......juj.....:) ten záber s Tvojim dovolením si uložím.
kukučka
29.06.06,19:25
Simonka máš tam Skalnaté pleso a Skalnatú dolinu 1,2, na ostatných snímkach je Zelené pleso a chata pri Zelenom plese aj dolinu Zel. plesa
Belanské Tatry 6,9,12,13 - Košiare, Predné a Zadné Jatky, Ždiarsku vidlu a Havran
nižšia ako BT je Belanská kopa 6,9,13
Belanské Tatry sa najčastejšie fotia zo Ždiaru, ty ich máš odfotené zhora zo Svišťovky, teda Ždiar je za nimi - dá sa tam ísť cez Široké sedlo medzi Ždiarskou vidlou a Hlúpym vrchom snímka 13, v popredí Belanská kopa aj 9,
Veľká Svišťovka 4,5 a dole Veľkou Svišťovkou 14,
nad Zeleným plesom sa čnejú Čierny a Kolový štít 7,
medzi nimi je veľmi obľúbená Jastrabia veža, ktorá sa ťažko fotí, lebo splýva s pozadím, ale na smímke 16 ju máš nádhernú!!! aj s Kolovým štítom
Kolový štít 10
celkom si ma dostala
Simonab
29.06.06,19:41
Betka teraz behám ako splašená z jednej strany témy na druhú. Tá Jastrabia veža je určite na snímke 15? Tak to som si ani neuvedomila. No to je zaujímavé, musím pozrieť ostatné foto.
kukučka
29.06.06,19:51
nie 15, už som sa opravila je to snímka 16, na 7 je v prostriedku a na 10 splýva
15 ???
Elena Navrátilová
30.06.06,02:50
Tá dutohlávka vyzerá úplne super. To už ani nikomu nepoviem, že je dutá hlava, keď tak pekne vyzerá. Simonka veď prilož fotečku kde sa tak červenáš. Posúdime či to je aj vidieť, alebo nás tu zavádzaš. Teda Kukučka si šikovná aj v pomenovaní kopčekov. Môj obdiv. Pochádzaš stade?
kukučka
30.06.06,08:12
Elenka ako ich vidím ja - príspevok číslo 168
Elena Navrátilová
30.06.06,15:18
Kukučka našla som príspevok s tým číslom. Máš radšej zimu alebo leto? Tie zábery sú fakt úžasné. Zitka tie orchideje sú Tvoje? To pestuješ v dome? Majú nejaké špeci miesto kde sa im tak darí? Krása, krása,...
Simonab
30.06.06,15:49
Tá dutohlávka vyzerá úplne super. To už ani nikomu nepoviem, že je dutá hlava, keď tak pekne vyzerá. Simonka veď prilož fotečku kde sa tak červenáš. Posúdime či to je aj vidieť, alebo nás tu zavádzaš. Teda Kukučka si šikovná aj v pomenovaní kopčekov. Môj obdiv. Pochádzaš stade?

Elenka, našťastie sa mu podarilo urobiť len jednu aj tá je rozmazaná ( tak som stade rýchlo zliezla ):D . Tá Dutohlávka to je Lišajník, na tejto fotke je dosť zväčšený.
Betka je zo Spiša a na tých fotkách v zime je to myslím Lomničák a aj Kriváň je vidno. Práve som pozerala do kalendára, mám poznačené 7.7. EĽRO Kežmarok. Ak sa zadarí prídeme pozrieť.
Ešte pár fotečiek.:p Tým Jastrabníkom som si nie celkom istá. ( mohla by to byť Arnika horská ) Andrej skús sa na to pozrieť.
Elena Navrátilová
30.06.06,16:02
Simonka, nie že našťastie. Škoda, že je rozmazaná. No ale mali ste porozmýšľať kde budete publikovať tieto nádherné zábery. Mohol by závidieť aj "uznávaný" rozumej draho platený fotograf. Prisám päť.
V konečnom dôsledku by dutá hlava ani nemala byť veľká, nie? Taká stačí aj maličká.
Simonab
30.06.06,18:18
Skúsim pridať panoramatické fotky.
willma
30.06.06,19:15
bože dievča , s foťákom to teda vieš
kukučka
30.06.06,20:43
Betka je zo Spiša a na tých fotkách v zime je to myslím Lomničák a aj Kriváň je vidno. Práve som pozerala do kalendára, mám poznačené 7.7. EĽRO Kežmarok. Ak sa zadarí prídeme pozrieť.
.
Belanské Tatry začínajú Muráňom nad Tatranskou Javorinou a končia Bujačím vrchom nad Tatranskou Kotlinou. To je ten, ktorý ty považuješ za Kriváň na mojej snímke prísp. 168. Lomničák si identifikovala správne. Máš to krásne zachytené na tej panaromatickej snímke, Muráň je ten malilinky cíbik vľavo.
Simonab
01.07.06,12:05
bože dievča , s foťákom to teda vieš

Baby upozorňujem vás ( a už som to tu niekde písala ), nie je to moja zásluha tie krásne fotky. ;) Fotí manžel ja mu len poviem čo chcem odfotiť. :) No s tým Kriváňom som sa dobre sekla.:eek: Na Muráň by som sa tiež chcela ísť pozrieť. Vraj tam rastie veľa kvietkov-endemity, ktoré sa nevyskytujú nikde inde.
andrej_rv
01.07.06,20:28
Na začiatok jedna z našich orchideí - vemenník dvojlistý (nádherne vonia...)
Elena Navrátilová
02.07.06,03:14
Krása, krása,... Môžem sa opýtať kde rastie tá naša orchidea? Mám veľmi rada zaujímavé vône a zaujímalo by ma ako vonia. Škoda že aj to sa nejako nedá takto virtuálne pripojiť.
andrej_rv
02.07.06,07:03
Môžem sa opýtať kde rastie tá naša orchidea? Rastie dosť hojne po celom Slovensku v redších listnatých lesoch. Iste aj okolo vás, len si si ju v lese možno nevšimla (aj keď stonka s kvetom je vysoká okolo 30-40 cm) ...:) Vôňu ťažko popísať - taká ťažká sladkasto-korenistá, ale veľmi intenzívna - kvet sa dá nájsť doslova podľa vône. A rozvoniava najmä v noci.
Napr. tu http://www.kvetenacr.cz/detail.asp?IDdetail=223 je o nej trošku viac s detailnými zábermi (tie moje kvietky už boli trošku odkvitnuté..)
Elena Navrátilová
02.07.06,07:16
Ďakujem Ti veľmi pekne. Aspoň mám dôvod sa po nociach poflakovať. Ešte si kúpiť dobrý foťák a "Je to!". Veď som na to dostala návod, že? Ešte raz vďaka. Podľa toho v akom prostredí sa vyskytuje, myslím, že mi je aj povedomá.
Marína
03.07.06,07:49
Simonka, Andrej a ďalší, ďakujem za krásne obrázky. Klobúk dole pred vašimi znalosťami. To ja viem povedať či je kvietok pekný, zakvitnutý, odkvitnutý ale ich názvy ....?!
M3G
03.07.06,15:44
Keď vidím toľko pekných obrázkov, neodolal som, musel som aj ja pridať - čo sa nám narodilo na vstupných dverách domu.

Najlepšie na tom je to, že tie vtáky sa vôbec nikoho neboja a niekedy musíme počkať, kým ich mama nakŕmi a až potom môžeme vstúpiť....
Elena Navrátilová
03.07.06,15:56
Gratulejem k dobrým susedom. Veď to je len pre radosť keď sa takto spokojne zahniezdili.
M3G
03.07.06,16:00
Gratulejem k dobrým susedom. Veď to je len pre radosť keď sa takto spokojne zahniezdili.
Ďakujem, sú to zatiaľ najlepší susedia na svete. Pekne nepapajú a rozsýpajú, ale aj tak sú najlepší:p
Simonab
04.07.06,05:23
Super máme nového prispievateľa.:) MG3 dúfam, že nám sem ešte dačo priložíš.
Ďakujem Andrej za tú stránku http://www.kvetenacr.cz/detail.asp?IDdetail=223 (http://www.kvetenacr.cz/detail.asp?IDdetail=223 Už)Už som raz na nej pristála, ale pozerala som si len fotky a až včera som si všimla, že sú tam aj slovenské názvy rastlín.
Pár kvietkov z malého výletu na Rozsutci.
Simonab
04.07.06,06:09
Cesta na Rozsutec. Bolo zamračené, takže fotky sú trošku tmavšie. Pekná túra, odporúčam a ten pohľad zhora.;)
Elena Navrátilová
04.07.06,06:51
Simonka zábery sú úžasné, zvuková kulisa mi k tomu akosi automaticky zurkoce. Ale znova tam nie si, ja neviem, nechceš sa ukázať a nechceš. Koľko ešte mám čakať kým Simonka rozkvitne?
Simonab
04.07.06,07:25
Simonka zábery sú úžasné, zvuková kulisa mi k tomu akosi automaticky zurkoce. Ale znova tam nie si, ja neviem, nechceš sa ukázať a nechceš. Koľko ešte mám čakať kým Simonka rozkvitne?.

....................................
Eulalia
04.07.06,18:01
Všetkým prispievateľom do tejto témy vrelo ďakujem a hlboko sa skláňam pred Vašou šikovnosťou a znalosťou krás Slovenska. Musím povedať, že keď prídem domov taká vyšťavená ako dnes, tieto obrázky sú pre mňa náplasťou na ubolenú dušu a zabezpečujú prílev dobrej nálady a energie. Potichu závidím, že to dokážete, ale teším sa už na ďalšie krásne fotky.
Mimochodom, takých susedov štebotavých, ako sú na tom venci na dverách, by som brala všetkými desiatimi.
Ešte raz Vám ďakujem, stojí to za to, mrknúť sa každý deň do tejto témy.:)
Elena Navrátilová
04.07.06,18:10
Elenka prikladám foto. Ale len na čas, potom zmažem. Toto ja naša zostava, okrem môjho chlapa. Zľava sú synovia Adam a Filip, potom kamoška robí zápis do knihy návštev:D . V žltej vetrovke moja maličkosť, vedľa veľmi dobrý kamarát Peťo a hore priatelia z Liptovského Hrádku.
A zabudla som dať tú fotku:D Nejde mi ju prilepiť neviem čo sa stalo:eek: . Neviem či robil Richard dáke zmeny, ale musela som to riadne zmenšiť aby sa to dalo prilepiť.
Simonka ďakujem Ti veľmi pekne. To sa mi páči. Najviac tie úprimné úsmevy. To u toho kamaráta sa chystá akcia "Mentos"? No to už musíš niečo vymyslieť, náhodou sa zatulá na tieto stránky a bude po srande. Neviem čo by povedal. No a také "zázraky prírody" nám ty tajíš, Simonka.Fajn a ešte raz vďaka.
Zita5
04.07.06,18:17
Elenka prikladám foto. Ale len na čas, potom zmažem. Toto ja naša zostava, okrem môjho chlapa. Zľava sú synovia Adam a Filip, potom kamoška robí zápis do knihy návštev:D . V žltej vetrovke moja maličkosť, vedľa veľmi dobrý kamarát Peťo a hore priatelia z Liptovského Hrádku.
A zabudla som dať tú fotku:D Nejde mi ju prilepiť neviem čo sa stalo:eek: . Neviem či robil Richard dáke zmeny, ale musela som to riadne zmenšiť aby sa to dalo prilepiť.


Simonka , prečo na čas a prečo zamazať ....však tú fotku nechaj v téme ,chýbala by .:)
Simonab
04.07.06,18:25
Simonka ďakujem Ti veľmi pekne. To sa mi páči. Najviac tie úprimné úsmevy. To u toho kamaráta sa chystá akcia "Mentos"? No to už musíš niečo vymyslieť, náhodou sa zatulá na tieto stránky a bude po srande. Neviem čo by povedal. No a také "zázraky prírody" nám ty tajíš, Simonka.Fajn a ešte raz vďaka.

Nie, nie Peťo je veľký dobráčisko, tomu by som to nedokázala vyviesť. Je to iný kamarát, mimochodom ide s nami zajtra do tej Blavy ( aj to je dobrák od kosti, len tá vlastnosť vždy musí niekoho nachytať inak spokojný nebude, ale nikto mu to nemá za zlé, aspoň je sranda). V sobotu nás pozvali na guláš, tak by sa to mohlo podariť. :D Bude to u nás v doline, ale nevadí, asi by som to u nich doma nedokázala. Bála by som sa , že dačo vykonáme. ;)
Simonab
04.07.06,18:29
Simonka , prečo na čas a prečo zamazať ....však tú fotku nechaj v téme ,chýbala by .:)
Zitka toto je téma zázraky prírody. Žeby na tej fotke boli zázraky prírody sa zrovna povedať nedá. :D
Ale chcem vás poprosiť, skúste niekto vložiť fotku, či je všetko OK. Viete mne to ide len vo veľmi zmenšenom formáte. Asi Richard robil poriadok, lebo tie naše fotky zahlcujú pamäť.
lenkak
04.07.06,18:43
Obrázok .jpg:
Your file of 272.9 KB bytes exceeds the forum's limit of 29.3 KB for this filetype.
Môžeš pridať súbor jpg s veľkosťou maximálne 29,3 KB pre tento typ súboru.
Simonab
04.07.06,18:45
Obrázok .jpg:
Your file of 272.9 KB bytes exceeds the forum's limit of 29.3 KB for this filetype.
Môžeš pridať súbor jpg s veľkosťou maximálne 29,3 KB pre tento typ súboru.

Lenka presne toto isté vypisuje aj mne. Ale to sú tie fotky potom strašne malé a zle ich vidno. Ale čo už, asi to tu naozaj zahlcovalo pamäť, tak to Richard radšej upravil.
lenkak
04.07.06,18:47
potom odporúčam fotky "zazipovať".
Zip súbor môžeš pridať aj s väčšou veľkosťou.
Zita5
04.07.06,18:54
Zitka toto je téma zázraky prírody. Žeby na tej fotke boli zázraky prírody sa zrovna povedať nedá. :D
Ale chcem vás poprosiť, skúste niekto vložiť fotku, či je všetko OK. Viete mne to ide len vo veľmi zmenšenom formáte. Asi Richard robil poriadok, lebo tie naše fotky zahlcujú pamäť.

Simonka , ja v tom skutočne nevidím nič zlé a myslím ,že aj priatelia tejto témy zdieľajú ten istý názor .:)
lenkak
04.07.06,19:02
Zitka - potrebuješ ešte menší súbor do 29,3KB, ty máš 94KB.
Zita5
04.07.06,19:44
Cesta na Rozsutec. Bolo zamračené, takže fotky sú trošku tmavšie. Pekná túra, odporúčam a ten pohľad zhora.;)


Krásne fotečky , Simonka my sme boli "skoro hore" asi -3 r.nazad .V tej dobe tam zabil blesk jedného Poliaka,a boli sme práve v tej oblasti, možno si to počula , dávali to aj v TV.Keď sme prišli Pod Rozsutec sa strhla taká búrka , že som začala od strachu plakať , nebolo vidieť nič ...........úplne nič .......ani skalu.Nemohli sme fotiť ....a tak som našich hnala dolu , že sme zablúdili , viedla som ich opačným smerom a prešli sme naviac cca 12 km. Potom išli z partie dvaja k autu na parkovisko stopom a vrátili sa späť pre nás .No to bol zážitok , na ktorý nezabudnem do smrti .:rolleyes:

No to by som musela pozrieť do mapy ...kadiaľ sme sa túlali.
Simonab
04.07.06,20:02
Krásne fotečky , Simonka my sme boli "skoro hore" asi -3 r.nazad .V tej dobe tam zabil blesk jedného Poliaka,a boli sme práve v tej oblasti, možno si to počula , dávali to aj v TV.Keď sme prišli Pod Rozsutec sa strhla taká búrka , že som začala od strachu plakať , nebolo vidieť nič ...........úplne nič .......ani skalu.Nemohli sme foťiť ....a tak som našich hnala dolu , že sme zablúdili , viedla som ich opačným smerom a prešli sme naviac cca 12 km. Potom išli z partie dvaja k autu na parkovisko stopom a vrátili sa späť pre nás .No to bol zážitok , na ktorý nezabudnem do smrti .:rolleyes:

No to by som musela pozrieť do mapy ...kadiaľ sme sa túlali.
No teda Zitka, toto by som zažiť nechcela. Vôbec sa Ti nečudujem, že si aj poblúdila. My sme tiež blúdili ( našťastie len chvíľku ) a to bolo pekné počasie.
Zita5
04.07.06,20:12
Simonka to nebola vôbec sranda , keď sme zliezli konečne do dediny ....a odtiaľ ešte šľapali ďalších 5 km deti boli tak zničené , že pri najbližších potravinách ležali po asfaltke a rýchlo som im utekala kúpiť pitivo a každému veľkú čokoládu , aby nabrali silu .Keď som povedala predavačke , že kde sme boli a ako sme zablúdili .....tak ona ...áno minule tam zabilo Poliaka.......no ja som bola šťastná , že sme boli už mimo nebezpečenstva .Bolo nás na tej túre asi 15.

Hory sú krásne ....ale zradné ...tam keď príde búrka ...tak sa trasiem .;)