danyell
16.04.15,20:52
Ahojte,
Vie mi niekto napísať akú predajnú hodnotu ma firma s.r.o platca dph oblasť maloobchod pri ročnom obrate 150000eur a čistom ročnom zisku cca 20000eur. nepotrebujem konšpirácie iba názor s pohľadu keby ste bol kupujúci takejto firmy a takisto pohľad keby ste bol na mieste predávajúceho. Samozrejme za predpokladu že je firma zdravá a je preukázateľne že si minimálne zachová dane zisky nasledujúce dajme tomu 4 roky.
Ďakujem všetkým zúčastneným .
Kabaka123
18.04.15,18:54
danyell
19.04.15,07:43
Áno na tie stránky som sa pozeral... skôr ma zaujíma pohlad na cenu zo strany potencionálneho kupujúceho či predávajúceho ako som to uviedol v úvodnej téme.
pre_podnikanie
11.03.17,14:39
Zjednodušene, firma má presne takú hodnotu koľko zarobí (myslí sa tým súčasná hodnota budúcich ziskov resp. voľného cash flow) svojmu pôvodnému majiteľovi alebo investorovi . Ak investor nájde synergické efekty, tak má pre neho firma vyššiu hodnotu nez pre pôvodného majiteľa, prípadne naopak ak nedokáže udržať ziskovosť na úrovni ako pôvodný majiteľ, potom má pre neho nižšiu hodnotu. Ešte poznámka, skúsený investor si v cene zohľadňuje aj riziko, či firma naozaj dosiahne zisky ako sú plánované.