Janiela
17.04.15,08:20
Je potrebné pri ukončení pracovného pomeru so zamestnancom, pri ktorom bola uplatnená odvodová úľava dlhodobo nezamestnaných, odovzdať evidenčný list dôchodkového zabezpečenia? Neviem nájsť usmernenie na soc. poisťovni. Myslím, že ak sa uplatnila odvodová úľava, tak asi ELDP zasielať netreba.
Janiela
17.04.15,07:22
ďakujem
VERONIKA6
17.04.15,08:49
ELDP sa pre zamestnancov, ktorí boli dlhodobo nezamestnaní a uplatňujú si odvodovú úľavu na sociálne poistenie, vyplní len v prípade, že budú platiť odvod na dôchodkové poistenie, t.j. v prípade prekročenia hranice príjmu pre uplatnenie odvodovej úľavy.
Janiela
17.04.15,10:10
ďakujem, príjem neprekročili, odvod na dôchodkové poistenie nevznikol
Misicka21
10.02.16,07:15
Ja mám teraz čerstvú skúsenosť - zamestnanec ktorý mal odvodovú úľavu si vybavuje starobný dôchodok a volal mi že musím zaslať evidenčný list - žiada to pracovníčka SP. Volala som s dotyčnou pani zo SP a na jej pokyn som ELDP zaslala s nulovým VZ. Avšak myslím si, že to nieje správny postup, nakoľko sa jedná o to obdobie dôchodkového poistenia, nie o VZ - obdobie zamestnania s odvodovou úľavou sa predsa do obdobia dôchodkového zabezpečenia nezahŕňa...Tak teraz si vyberte...
Orsz
10.02.16,07:47
Tiež si myslím, že nulové by nemalo byť ... lebo jasne je napísané, že pri odvodovej výnimke sa toto obdobie nazapočítava do doby dôchodku .. takže na ELDP nie je naozaj dôvod.