Gabika 07
17.04.15,23:57
Dobry vecer, chcem sa poradit, ci je mozne sa vratit spat do povodneho zamestnania, ak je v rozsudku o neplatnosti okamzitej vypovede vyhlasena vypoved za neplatnu, ale zaloba o urcenie, ze pracovny pomer trva, bola zamietnuta, ako nedovodna. Dakujem pekne.
misoft
18.04.15,09:30
Jasne že bola zamietnutá.... pretože bola zbytočná....
Neplatnosť výpovede (súdom potvrdená) značí, že pracovný pomer nebol nikdy ukončený a stále trvá.....
T.z. podľa súdu: výpoveď nebola daná, pracovný pomer zostáva... vráť sa do práce. zamestnávateľ je povinný ťo opäť zaradiť na pôvodné pracovné miesto. Ak tak neurobí, môže ti dať iné pracovné zaradenie (samozrejme písomne podchytené). Ak ti nedá nič a bude sa stavať na zadné - dopúšťa sa marenia výkonu úradného rozhodnutia....
tannenkau
18.04.15,13:35
Na druhý deň po právoplatnosti rozsudku sa máš ráno dožadovať práce na svojom pracovisku

Mulo
čo sa ti marí
čo by tak asi z-ľ maril ????????

Veď súd nerozhodol, že mu musí prideliť prácu !!!!!!!!
( iba že výpoveď je neplatná / PP trvá )
misoft
18.04.15,13:49
Ak som mulo - ty si mulo na druhú.
Ak je výpoveď neplatná - zostáva stav, ako pred výpoveďou - teda ROVNAKÉ pracovné zaradenie, rovnaká pracovná pozícia, rovnaká pracovná náplň.
http://www.epi.sk/odborny-clanok/itemid/93708
Podľa § 78 Zákonníka práce základným predpokladom uplatnenia nárokov z neplatného skončenia pracovného pomeru je oznámenie zamestnanca zamestnávateľovi, že trvá na tom, aby ho ďalej zamestnával, resp. pri neplatnom skončení pracovného pomeru zamestnancom oznámenie zamestnávateľa zamestnancovi, že trvá na tom, aby ďalej plnil svoje pracovné úlohy.
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2001-311#p78
§78 ods.1
tannenkau
18.04.15,14:02
Mulo.
Trepal si vtedy o marení, tak

cituj mi § o marení :D :D (čo ten z-ľ maril ??? )

PS
A používaj radšej Jaspi, lebo zákony aj tak nie sú pre ľudí :D ( http://www.zakonypreludi.sk/ )
tannenkau
18.04.15,14:06
marenie je z TZ
trestného činu sa dopúšťa ten, kto marí alebo podstatne sťažuje výkon rozhodnutia súdu alebo iného orgánu verejnej moci

a ty dávaš linky na ZP

PS
Nemáš to popletené ??????????????
misoft
18.04.15,14:11
Linky - že výpoveď neplatná = práca ako pred výpoveďou.
Marenie výkonu úradného rozhodnutia - čítaš vôbec (kúp si okuliare - prestávaš vidieť, alebo už toľko neslop ten metanol) - ak ju neprijme späť i napriek rozhodnutiu súdu - toto je marenie....
tannenkau
18.04.15,14:24
Mulo.

Tu jasne vidieť rozdiel medyi právnzm povedomím a bezvedomím

- po rozhodnutí súdu ju nemá prečo prijímať spať, lebo "neodišla" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

- iba jej napr nedá prácu, ale to v povodnej PZ

Takže:
" Ak ti nedá nič a bude sa stavať na zadné "

1, ak jej nič nedá (prácu) tak podľa povodnej, teda nemarí
2, ak sa bude stavať na zadné
- - ja z toho nevidím konkrétne marenie, lebo to možno iba "bude"
- - ty tam možno vidíš = zlož ružové okulláre

PS
S tým marením (ako si ho ty falošne naznačil / ju oblboval ) by neprešla ani cez vestibul súdu

-
nie to ešte k nejakému výhernému rozsudku
-
( ani s týmto (vyhratým) REÁLNE veľa nevyhrala
- - možno nejaké lóve
- - ale investovala svoju psychiku
- - a zamestnávateľ nie, ten použil právnika

lebo ak ju firma neľúbi,
aj tak pojde PREČ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! )
tannenkau
18.04.15,14:26
Maryška.

Poď to tomuto vyhodňarovi vysvetliť, že mariť sa dá IBA to , čo existuje
misoft
18.04.15,14:33
A vieš, že niečo existuje? Rozhodnutie súdu - to EXISTUJE. A toto by on nemusel rešpektovať - teda by ho maril. Takže - prestaň slopať! Ubúdajú ti mozgové bunky....
Mária27
18.04.15,15:29
Rozsudok Najvyššieho súdu SR, sp. zn. 1 Cdo 193/2005:
V konaní o žalobe na určenie, že pracovný pomer trvá a o náhradu mzdy, sa súd obmedzí len na zistenie, či existuje právny titul rozviazania pracovného pomeru (§ 59 ods. 1 Zák.práce); nemôže už skúmať jeho platnosť či neplatnosť.
Neplatnosť skončenia pracovného pomeru iným spôsobom, môže byť za splnenia predpokladov uvedených v § 80 písm. b) a c) Občianskeho súdneho poriadku určená rozhodnutím súdu a môže byť v inom konaní posudzovaná aj ako predbežná (prejudiciálna) otázka.

Pozri aj tenťo český judikát - možno ti pomôže
tannenkau
18.04.15,15:33
som čakal aj o marení :D
Gabika 07
18.04.15,16:26
Dobry vecer, dakujem pekne za odpovede, okopirovala som cast rozsudku, ktorej nerozumieme a viaceri pravnici maju protichodne nazory:
Na základe zistenia, že navrhovateľka má v súčasnosti platný pracovný pomer (od 31.3.2014) a že v tomto konaní súd vyslovuje neplatnosť okamžitého skončenia pracovného pomeru podľa § 77 Zákonníka práce, tak nie je možné duplicitne, len iným typom žaloby (o určenie podľa § 80 písm. c) O.s.p.) vysloviť záver, že pracovný pomer navrhovateľa trvá, preto súd žalobu v tejto časti ako nedôvodnú zamietol.
Tak teraz sa nemozem vratit, lebo uz mam platny prac. pomer a musim sa odvolat alebo ?
Mária27
18.04.15,16:59
Poriadne si naštuduj §§ 77 - 80 zákonníka práce. Je tam viac možností, podľa toho, ako si konala či rokovala so zamestnávateľom, čo si žiadala a čo on žiadal.
V každom prípade môžeš teraz požiadať o prideľovanie práce a tak zistiť jeho postoj, námietky, či máš nárok na náhradu mzdy ...
Gabika 07
18.04.15,17:18
Maria, tu je este okopirovana cast prvej strany rozsudku:

Súd určuje, že okamžité skončenie pracovného pomeru dané odporcom navrhovatelke zo dňa 15.10.2012 je neplatné.
Zalobu o určenie, že pracovný pomer trvá žalobu zamieta.
Moja pravnicka tvrdi, ze sa musime odvolat, ze sa nemozem teraz vratit.
Dakujem.
tannenkau
18.04.15,18:05
Gabika.
Ale toto vyzerá, že si z nás robíš prdel
resp si to blbo napísala
Chrono
- 15.12.2012 ťa Zamč.1 okamžite vyhodil
aj si fyzicky odišla
- dala si žalobu na súd
- od 31.3.2014 si u Zamč.2
- nedávno súd rozhodol, že ťa vyhodil neyákonne

A ty by si chcela naspať k prvému ?
Je ti zle u druhého ?

PS
Od prvého by si max mohla dohodnúť nejaké penízky, ale asik by som tam neliezol robiť - - aj keď čistá, ale už si určitým sposobom uňho čierna ovca

inou žalobou by si asi mohla od neho niečo vysúdiť (asi iba za obdobie, keď si si dokázateľne nevedela nájsť prácu)
tannenkau
18.04.15,18:08
"" Moja pravnicka tvrdi, ze sa musime odvolat, ze sa nemozem teraz vratit. ""

teraz robíš
teraz sa chceš vrátiť k prvému ?
teraz máš kladný rozsudok

proti čomu sa chce(š) odvolať
Mária27
18.04.15,18:15
Stačí to, že je neplatné skončenie. Nemôžu potvrdiť, že pracovný pomer trvá, lebo okrem toho neplatného skončenia pomeru sa mohlo udiať viac vecí.
Požiadala si o prideľovanie práce?
Mária27
18.04.15,18:30
§ 79 ZP

(1) Ak zamestnávateľ dal zamestnancovi neplatnú výpoveď ..... a ak zamestnanec oznámil zamestnávateľovi, že trvá na tom, aby ho naďalej zamestnával, jeho pracovný pomer sa nekončí, s výnimkou, ak súd rozhodne, že nemožno od zamestnávateľa spravodlivo požadovať, aby zamestnanca naďalej zamestnával.
Zamestnávateľ je povinný zamestnancovi poskytnúť náhradu mzdy. Táto náhrada patrí zamestnancovi v sume jeho priemerného zárobku odo dňa, keď oznámil zamestnávateľovi, že trvá na ďalšom zamestnávaní, až do času, keď mu zamestnávateľ umožní pokračovať v práci alebo ak súd rozhodne o skončení pracovného pomeru.
Gabika 07
18.04.15,19:32
To je co, nerobim si ziadnu prdel, chyba asi nastala v nespravne napisanej zalobe, kedze pravnicka ju napisala tak, ze ziadame o neplatnost okamziteho skoncenia PP a pracovny pomer trva. No a tieto slova, ze PP trva tam asi nemali byt. Neziadala som o pridelovanie prace, este nie je rozsudok pravoplatny, neviem ci sa mam odvolat, chcela by som sa vratit k zam. c. 1. Dakujem za Vase nazory.
Mária27
18.04.15,20:41
Gabi, nemáš sa voči čomu odvolávať, rozsudok je dobrý (už v odpovedi tui citujem z judikátu, kde sa rozhodlo tak isto).
§ 79 ZP = zákonníka práce
. O pridelovanie práce si mohla žiadať hned - jednoducho mu napísať, že považuješ výpoved za neplatnú a žiadaš pridelovanie práce. Ale urob to teraz - ved čo sa ti môže stať?
No možno je už viac ako 12 mesiacov - o tom je tiež v tom zákonníku práce
tannenkau
18.04.15,21:02
Gabi.
Tak to toho prvého asik veľmi ľúbiš
dal ti okamžitú
ty jeho na súd
a chceš sa k nemu vrátiť
Gabika 07
19.04.15,06:15
Dobre ranko, ano je to uz viac ako 12 mesiacov, tento sud sa uz taha 2,5 roka. Viem, ze peniaze mi mozu potom kratit, financne veci sa budu riesit zvlast na inom pojednavani. Mne teraz ide hlavne o to, aby som sa mohla vratit, moja terajsia praca nie je nic moc. Pov. zam. je velka firma a mojho sefa, ktory ma vyhodil, uz tiez vyhodili, aj kvoli mne. Takze nevadi, ze tu zalobu zamietli?
Mária27
19.04.15,07:46
nezamietli, potvrdili neplatnosť výpovede
Vtom judikáte to máš: "V konaní o žalobe na určenie, že pracovný pomer trvá a o náhradu mzdy, sa súd obmedzí len na zistenie, či existuje právny titul rozviazania pracovného pomeru (§ 59 ods. 1 Zák.práce); nemôže už skúmať jeho platnosť či neplatnosť."

nemôžu potvrdzovať trvanie, ked to nie je jasné - napr. ak by ste sa už so zmestnávateľom dohli na skončení a odstupnom alebo čokolvek iné
Gabika 07
19.04.15,11:15
Dakujem pekne za odpovede, dufam, ze to vyjde.
tannenkau
19.04.15,12:09
" dufam, ze to vyjde "

zmeň postoj a skráť na : /// to vyjde ///

Tak sa drž :D

Tiež som zažil, len s tým rozdielom, že ma Zlatúšik tak uštval, že som ja požiadal o dohodu o skončení PP
(k 30.10. :D :D :D - - potom som to samo s personalistkou dal k 31.10.)

počas posledných dní v práci som sa postupne mailom trošku
( posledný mail majiteľoví Gumární Pú. )
sťažoval, tak mi generálom chceli zalepiť oči

Zlatúšik šiel asi 3 mesiace po mne

PS
Ale zas mám peknú fotku z odchodu :

Pri vrátnici si o rohožku čistím topánky, aby som si neodniesol so sebou ani zrnko prachu z takej skur.enej firmy
Mária27
20.04.15,20:35
doplnila som odpoved
Gabika 07
22.04.15,17:24
Ahoj Maria, mam strasny problem, uz viaceri pravnici tvrdia, ze sa mam pre istotu odvolat. Ja som strasne nestastna, lebo uz nechcem dalej cakat 1 a pol roka na odvolaci sud. No co mam robit, neexistuje nieco ako vyklad rozsudku? Aky je rozdiel ak sa teraz odvolam alebo ak na nich potom podam zalobu, ze mi neumoznili nastupit do zamestnania, lebo oni ten rozsudok pochopili tak, ze nemozem nastupit. Co sa robi v takom pripade, ak je rozsudok nejednoznacny. Zamestnavaelovi som este nepisala, lebo pravnik tvrdi, ze po mojom oznameni sa urcite odvolaju. Dakujem za odpoved.
Mária27
22.04.15,18:45
V tom judikáte je , že si ich vlastne požiadala - prečítaj to ešte raz. Nie je to na odvolanie.
Gabika 07
22.04.15,19:59
Od byvalej kolegyne, ktora tam dotetaz pracuje viem, ze oni to pochopili tak, ze sa nemozem vratit, cize nemaju so mnou ziadny problem, odvolavat sa chcu az pri majetkovom vyrovnani. No ja tam tiez nemozem prist na druhy den, ked uz bude rozsudok pravoplatny a povedat, ze ja to chapem tak, ze sa vratit mozem.
tannenkau
22.04.15,20:08
Nepíš sem
nerozprávaj sa s kolegyňou

zájdi s personalistkou na kávu
povedzte si či existuje priechodné riešenie
- vrátiť sa aj potom niečo zaplatia
- vrátiť sa a nič nezaplatia
- nevrátiť sa a potom niečo zaplatia (cez súd)
- nevrátiť sa a nič nezaplatia

Ak sa chceš pre radosť (že ich tak ľúbiš - - pozor : Nevstúpiš 2x do tej istej rieky ) vrátiť, buď pripravená zobrať aj "b"

PS
"a" mi na veľkú firmu pripadá príliš idealisticky =
pre nich (ako aj pre mňa ) :

kus ako kus