Nso-ci
18.04.15,09:56
Dobry den,

vopred dakujem za akukolvek radu.

Nase aktualne spolocenstvo tvoria dva domy. V reali vsak uz par rokov funguju s dvoma uctami, oddelne. Oficialna predsedkyna SVB ma ako jedina pristup k uctu nasho domu (4 byty), podpredseda uraduje na druhom ucte za druhy dom.

Predsedkyna si neplni svoje povinnosti. Nezvolava schodze, fond oprav neexistuje, revizie domu neboli robene, nepodava rocne vyuctovania (iba rukou napise preplatky a nedoplatky bez podlozenia), ignoruje staznosti a kontroly, nikto iny nema pristup k uctu a predpokladam, ze si cast penazi dala do vlastneho vrecka. Preplatky za rok 2014 vyriesila tak, ze dane byty neplatia. Susedia su rozhadani, jedna si urobila vodomer a plati minimalnu sumu. Jednoducho bordel.

Nasa rodina sa pristahovala pred 2 mesiacmi a logicky nechceme platit takejto osobe. Na schodzi sme sa zhodli, ze stare spolocenstvo treba ukoncit a kazdy dom si zalozi nove. Kedze su vsetci rozhadani, poprosili ma ujat sa predsednictva, s cim som suhlasila a pripravila podklady na zalozenie noveho spolocenstva.
Povodna predsedkyna svojvolne zrusila ucet stareho spolocenstva (pred podanim ziadosti o zrusenie spolocenstva) a zostatok si poslala na svoj ucet, je to vraj jej preplatok este z roku 2012.
No a otazka - ako z tohto vykorculovat?
Ak sa spolocenstvo rozdeli, prejde majetok povodneho SVB na nove a nie je potrebna likvidacia. Predpokladam, ze novy predseda by mal prebrat agendu, ale tym padom aj pohladavky, co by som vzhladom na okolnosti nerada. A navyse, majetkom SVB je z pravnej stranky aj ucet druheho domu.
Radsej by som teda stare SVB zrusila a zalozila nove. Najjednoduchsie sa mi zda formou likvidacie - likvidatora by sme vsak museli riesit externe, co by asi dost stalo. Dalsou moznostou sa mi javi prejst na cas pod spravcu (tam vraj nie je potrebne likvidacia) - v tomto pripade by si vyuctovanie financi byvaleho SVB zabezpcil spravca? Alebo zrusit stare SVB, zalozit nove a povodni majitelia nech podaju trestne oznamenie? Nemala by mu predchadzat vyzva terajsej predsedkyni aby dodala vsetky podklady a vyuctovania? Ak ich aj doda, co pochybujem, kto by mal byt povereny ich kontrolou?
Nechcem sa zapliest do sporov stareho SVB a ostat nestranna, na druhej strane uz roky neboli schopni sa pohnut z miesta a uz to treba vyriesit.
Dakujem za precitanie a vsetky podnety.
mackoivan
18.04.15,09:06
ak ste v registri SVB registrovaní - najjednoduchšie sa mi zdá vymeniť predsedu. Nech stará predsedníčka zanesie do registra svoje odstúpenie a vy zvolajte zhromaždenie kde zvolia teba za predsedu (zápisnica+ uznesenie) Potom z pozície predsedu sa ti bude oveľa lepšie riešiť bordel v domoch. Neboj sa vôbec nejakej zodpovednosti za chyby z minulosti. Ty začínaš na čistom stole- zodpovednosť je na SVB nie na tebe. Ak je na bytoch nejaký dlh z minulosti prebrala si ho kúpou bytu tak či tak nezbavíš sa ho likvidáciou SVB. Najväčšou chybou predsedov je, že že sa hrajú na riaditeľov- "riaditeľom" SVB je Zhromaždenie SVB a nie jeho štatutár. Ak chcú mať ľudia SVB tak sú povinní prevziať aj povinnosti a zodpovednosť za dom