leskky
18.04.15,18:13
Dobrý večer, idem si po radu :) manželovi som kúpila plynový gril a chce ho umiestniť do altánku. Je to vlasne prístrešok, ktorého steny sú z takého pevného igelitu alebo ako to teda nazvat. Problém je v tom, že vedľa grilu vo vzdialenosti cca 1 meter umiestnil starý petrík (piecku). Na tom mieste bolo ohnisko. Dal ho tam, pretože údajne tam bude cez leto po veceroch zima, pretože gril to tam neprehreje ako to ohnisko. Na druhej strane grilu sa bude nachadzať plynová bomba. Bude to bezpečné? Ďakujem za všetky odpovede.
karol.za
18.04.15,16:19
Pri kúpe tohto grilu bol aj nejaký návod,v tom sú zahrnute ,tzv.bezpečnostné pravidlá pre toto zariadenie,ja tam aj napísane v akej vzdialenosti od horľavých materiálov by sa mal umiestniť,ako aj kde a v akej vzdialenosti umiestniť plynovú bombu na jeho napájanie
:):):):):)
leskky
18.04.15,16:22
ta bomba ma ani tak netrapi, tú máme správne vedľa grilu, skôr ta piecka. Nie je to otvorený oheň alebo aj tak mam pochybnosti
karol.za
18.04.15,16:38
táto piecka má asi nejakú povchovú teplotu ale ako píšeš je cca 1m od grilu,v prípade že túto piecku nebudete,,rozžeravovať do červena,, vzdialenosť cca 1m od grilu a aj od flaše je/ mala by byť/ dostatočná
karol.za
18.04.15,16:47
je taká vyhláška v ktorej je toto všetko rozpísané,

č. 401/2007 Z. z.
Vyhláška Ministerstva vnútra Slovenskej republiky o technických podmienkach a požiadavkách na protipožiarnu bezpečnosť pri inštalácii a prevádzkovaní palivového spotrebiča, elektrotepelného spotrebiča a zariadenia ústredného vykurovania a pri výstavbe a používaní komína a dymovodu a o lehotách ich čistenia a vykonávania kontrol

http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-401

karol
:):):):):)