lukasvys
19.04.15,01:07
Dobrý deň. Chcem sa opýtať vo veci, prevádzkovania podniku, ktorý je určený výhradne na oslavy, svadby. Mám všetky potrebné povolenia, urobené merania hluku atď. všetko splňujem podľa noriem,som viac ako pod normou stanovenou zákonom, no aj tak mi susedka robí z podnikania peklo, v tom, že ju neustále vyrušujem, ohľadom nočného kľudu. Zo strany polície, či štátnej alebo mestskej, som upozorňovaný, že musím stíšiť hudbu, inak mi prídu a zatvoria prevádzku, neustále vyhrážky, že svadby zrušia atď. Ako sa mám v tomto štáte proti tomuto brániť?! Prosím poradte mi, musím splácať obrovské úvery a neviem ako ďalej, som už zúfalý ! Veľmi pekne Vám ďakujem.
arizona
19.04.15,04:42
Ked Policia dostane podnet od obcanov,musi ho presetrit. Nechodia k tebe len tak,z dlhej chvile.

Kde mas tu prevadzku? V obytnej zone,ked pises,ze sa susedia stazuju na rusenie nocneho kludu? Dodrzujes po 22.hodine nocny klud? Alebo sa ludia bavia az do rana? Mas zabezpecene aj to,aby tvoji hostia dodrziavali nocny klud a nerusili okolie? Lebo ty si zodpobedny aj za svojich navstevnikov.
sosak
19.04.15,04:57
Presťahuj si prevádzku do susedstva tvojho bydliska a tým pádom budeš sám sused a sám na seba nebudeš posielať mestskú, alebo štátnu políciu na dodržiavanie nočného kľudu. Je to proste veľké šťastie mať v blízkosti podnik, kde sa konajú oslavy a svadby a keď sa budeš chcieť vyspať tak ti budú ujúkať opilci pred tvojimi oknami a basy z hudobnej produkcie ti budú hrať uspávanku. Rodičom, s ktorými bývaš, tak povieš, že máš všetky povolenia a všetko spľnaš a s hlukom si hlboko pod normou.
stormcatcher
19.04.15,05:51
Niekde sú svadobné oslavy špeciálne v prevádzkach na samote u lesa, a oslavy len do 22:00.
Ja bývam blízko hotela, kde každú sobotu sú zábavy a vyhráva hudba do celého okolia. Asi dám návrh aby presťahovali hotel.
Keď z x-počtu ľudí sa sťažuje len jeden, tak chyba je asi niekde inde. Je to asi nejaká chronická sťažovateľka.
buchač
19.04.15,06:02
Opravte niekto ten názov témy....

Veď je to ujovina vzhľadom k samotnému textu...
======================================
Otázka :

Čo bolo prvé v danej lokalite ? Obydlia a či podnik ?
buchač
19.04.15,06:05
Keby presťahoval, tak by ho rodičia vyhnali z hotela "Mama-Tata"....také sa proste nerobí, bordel a hluk sa domov nenosí....;)
buchač
19.04.15,06:12
Dotyčný má podnik len na oslavy a svadby.
Svadby budiž - len v sobotu...oslavy bežne aj cez týždeň.
Takže ten bordel je providelno-nepravidelný...takže sa nedá na tú sobotu psychicky pripraviť.
...a 100 krát nič aj vola zabije...no tu nejde o nejaké nič.
Jarka 1
19.04.15,08:38
Poznám presne tento prípad, kde sa susedka neustále sťažovala. Majiteľ však mal záujem s ňou vychádzať v dobrom a tak prišlo i na finančnú kompenzáciu a pomoc pri nejakých úpravách v dome, aby susedke uľahčil. Bolo to z vlastnej iniciatívy majiteľa. Aj takto sa dajú riešiť problémy. A určite to bude lacnejšie, ako neustále dokazovať, že merania sú v poriadku. Porozmýšľaj a prehodnoť prístup k susedke.

Určite by si nechcel byť na jej mieste.

A prosím ťa prepíš nejako ten názov témy, lebo to nevrhá na teba dobré svetlo. Keby si ty neustále volal polišov a museli by riešiť to čo ani nechcú, tak to už by buzerácia nebola. Jednoducho klikni na ikonku s ceruzkou - upraviť pod tvojim príspevkom a oprav to na niečo logickejšie.
kopretinka
19.04.15,09:01
premenovala som to,lepšie? :D
arizona
19.04.15,18:59
Pani nemusi byt chronicka stazovatelka,mozno ma len smolu,ze byva najblizsie. Ona vari nema narok mat klud vo vlastnom byte???A ludia su rozni,niekto hluk nevnima vobec,niekto je citlivejsi a pocuje vsetko...neustaly hluk dokaze velmi zneprijemnit zivot a sposobit mnohe zdravotne problemy
lukasvys
20.04.15,11:30
Tento podnik je tu už roku 1967 a prevádzkujeme ho 25 rokov, nikto nemal nikdy problem len táto pani ktorá sa tu prestahovala pred 5 rokmi, no doslo jej asi az teraz ze su tu svadby.
lukasvys
20.04.15,11:32
ale tu nie problem z hostmi, tu je problem s tym ze ju rusi hudba, ktora ide z prevadzky a pri tom ani nie najblizsia susedka, tu hudbu nie ani pocut ma okolo 34 db
lukasvys
20.04.15,11:33
nam ziadna hudba do celeho okolia nejde, len susedka ju pocuje ostatny ludia s tym problem nemaju, dokonca nevedia poniektorý, že v ktorú sobotu svadba je alebo nie
lukasvys
20.04.15,11:35
to je sice fajn, ale robim dost vela aby sa niekto vozil po mojich "mozoloch" a potom co - bude chciet viac a viac a viac a nakoniec sa pridaju vsetci susedia nie
lukasvys
20.04.15,12:06
ani nie lebo prvy tu bol podnik
ivka70
20.04.15,16:41
No to si tomu pomohol, aj si si ten nazov po sebe precital? tebe dava zmysel?
kopretinka
20.04.15,21:57
" Tento podnik je tu už roku 1967 a prevádzkujeme ho 25 rokov, nikto nemal nikdy problem len táto pani ktorá sa tu prestahovala pred 5 rokmi, no doslo jej asi az teraz ze su tu svadby."Mám všetky potrebné povolenia, urobené merania hluku atď. všetko splňujem podľa noriem,som viac ako pod normou stanovenou zákonom,"

Policajti musia ísť preveriť,čo sa deje..........ale čudujem sa,že im ešte nedošlo,že tam asi bude problém s tou dotyčnou,ktorá sa zrazu zobudila po 5 rokoch....Nejak podebatovať s policajtami by sa nedalo? Veď hádam aj oni musia vedieť,že nikdy žiadny problém nebol....