McCloud
19.04.15,13:49
Zdravim,

uz roky trpim extremne suchymi ustami a 'chlpatym' povlakom na jazyku (oralna hyperkeratoza) - velmi ojedinela vec.

Nasiel som zopar lieciv, ale na Slovensku sa k nim neviem dostat.

Konkretne ide o Salagen (aktivna latka pilocarpin) alebo Evoxac (cevimelin).
Retin-A (tretinoin) - toto som nasiel v lekarni, najskor by to vedel predpisat kozny?

Pocul tu uz o tom niekto? Kde by som to vedel zohnat, prip. kto by to vedel predpisat. (moj gastroenterolog o tom nepocul).

Vdaka
ivka70
19.04.15,12:29
A diagnozu ti stanovil ktory lekar?
McCloud
19.04.15,12:37
absolvoval som uz seriu vysetreni a doktorov, ale ziaden nevedel co s tym. Preto som sam hladal na internete podobne diagnozy (vela ludi s tymto problemom neexistuje) a toto boli lieciva, ktore sa spominali vo viacerych diskusiach, odporucaniach lekarov a odbornych studiach/vyskumoch. Salagen mi odporucil aj jeden lekar (v zahranici) ale tak isto mi ho sam nevedel predpisat.
ivka70
19.04.15,13:52
Pokial ti nejaky lekar diagnozu nestanovi, nemoze ti nikto predpisat lieky, ktore si si nasiel na internete.

Suche usta su sprievodnym javom viacerych skrytych chorob, treba trvat na dalsich vysetreniach.
buchač
19.04.15,15:06
Kategorizácia liekov platná od 1.4.2015

Salagen, Evoxac, Retin-A nie sú v evidencii.
-----------------------------------------------------------
Ak riešiš svoje problémy so zdravím na nete...nuž aj tie lieky si tam zožeň...kontakty (samozrejme) neuvádzam.
McCloud
25.05.15,17:48
hovoris teda, ze sa daju lieky volne zohnat cez internet ?
buchač
25.05.15,17:55
Ja nič nehovorím.
Ja len konštatujem.