jozefka01
19.04.15,14:37
-
Exekútor začal exekúciu 5.11.1999 . Okresný súd poveril toho exekútora vykonaním exekúcie 13.12.1999 . Išlo o cca 230 eur. Kedy nastal čas na premlčanie tejto pohľadávky ?
Dáša_
19.04.15,12:42
obávam sa, že toto sa už nepremlčuje. Keď raz začala exekúcia, tak už jedine zaplatiť
Dáša_
19.04.15,12:54
tannenkau
19.04.15,13:07
Aj tak je zaujímavé

"" Exekútor začal exekúciu 5.11.1999 . Okresný súd poveril toho exekútora vykonaním exekúcie 13.12.1999 ""

že yačal exekúciu ešte (38 dní) pred poverením :D :D

PS
Ale možno tušilll
jozefka01
19.04.15,13:23
asi áno
buchač
19.04.15,14:46
jozefka01 (Dnes 16:23) asi áno

================================
Tex otázky o ničom.
Ďalšie komentáre tú hlúposť len potvrdzujú.
-----------------------------------------------
Asi má niekto dobrý materiál...
tannenkau
19.04.15,15:30
bysisidalže :D
misoft
19.04.15,15:59
jozefka - áno aj exekútor má na to 10 rokov - ale aby začal exekúciu. Ak je sa raz exekúcia začala - koniec premlčaniu.....
buchač
19.04.15,16:27
Aby si pochopil, nuž rozpíšem...dôležité je zvýraznené :

jozefka01
Exekútor začal exekúciu 5.11.1999 . Okresný súd poveril toho exekútora vykonaním exekúcie 13.12.1999 . Išlo o cca 230 eur. Kedy nastal čas na premlčanie tejto pohľadávky ?


jozefka01 (Dnes 15:49) Nie , aj exekútor má na to 10 rokov ale ja chcem vedieť od akého dátumu to plynie . Inak by mohol napr. vymáhať 10 eur celý život a navyšovať náklady na exekúciu a v skutočnosti by nekonal nič .


(Dnes 16:15) no to tam nie je jasné ako je to bežné pri výklade práv a povinností na Slovensku. Tam je to komplikované a bolo by treba poznať ďaleko viac . Tu čo som dával ja sú jasné termíny a nečinnosť exekútora 15 rokov !!! Až potom sa spamätal a asi našiel v šuplíku niečo zabudnuté ! Ale právo a povinnosti musí mať každý , aj exekútor.
Dátumy v prvej citácii nejak neriešim...
ALE
...z linku od Dáši si čo nepochopil ?????

Z pohľadu vedenia exekúcie je rovnako irelevantné, či je povinný - fyzická osoba podnikateľ alebo nie. Ide totiž stále o tú istú (fyzickú) osobu. Exekučné konanie tak môže trvať po celý život povinného až do vymoženia vymáhanej pohľadávky a jej príslušenstva, pokiaľ nie sú splnené podmienky na zastavenie exekúcie v zmysle § 57 Exekučného poriadku.
Ja sa len v súvislosti s tou poslednou vetou o tom práve a povinnostiach opýtam.
Ako si si splnil povinnosť, inak povedané...čo si TY urobil v ohľade okolo tej exekúcie ?
Sedel si doma 15 rokov a čakal na to, pokiaľ sa spamätáš, že TI prejde nejaký dlh ?
Nuž sa teraz nečuduj, že exekútor sa nejak neponáhľa. Nie si aj sám, čo takto koná, vyhýba sa plateniu...
P.S.:
Neodpustím si poznámku.
Právne povedomie v riti, no plná huba drístov...pomaly jak cigáni. Svoje práva nejak ovládajú, no na povinnosti doslova serú...
Ty si na tom ako ???
buchač
19.04.15,19:40
Pre hodnotiaceho :

Aj keď "neužitočné", to neznamená, že nie nepravdivé.
Lebo skutočnosť je taká, aká je...a nezmení ju tak skoro nik...a zákony sú ešte platné.
Len škoda, že nie sú v tomto ohľade aj prísnejšie.
Ak neplatí jeden alimenty na dieťa, tak mu vezmú vodičák.
Ak niekto neplatí dlhy, tak sa ešte aj do ksichtu vysmieva, lebo "nemá nič"...
Rozbiť hubu takémuto a poslať do basy, pokiaľ nezaplatí dlžobu...na dlžke trestu nezáleží. Ak zaplatí za týždeň, bude von o týždeň. Ak o rok, tak rok bude šľapku robiť v base....
buchač
19.04.15,20:00
jozefak

Dal som len osobný názor a pohľad na skutočnosť.
Ak nerozumieš problematika, tak radšej mlč.
Ak nie sú odpovede podľa Tvojho želania, to neznamená, že sa nemýliš...
---------------------------------------------------
...a ver, že s exekútorom mám osobnú skúsenosť. Dal som na exekúciu jednu osobu...pokiaľ nezaplatí, tak nebude z kola von...ešte aj deti zdedia tú pozdlžnosť.
Len škoda, že nie sme v dobe pred pár rokmi. Dotyčná osoba by nebola rada môjmu konaniu...
---------------------------------------------------
TY buď vôbec rád, že som v komentári zachoval dekórum.
...ak by som urážal, to by vyzeralo úúúúplne inak.
misoft
19.04.15,20:33
Pokuta, úžernícke úroky.... čo si pod tým predstavuješ?
Ak niekto na niečo dôležité zabudne - nuž pokuta je na mieste. A úroky? Štátna inštitúcia ti nikdy nedá úžernícke úroky - na to má pravidlá (veď to nie je nebankovka s úrokmi 40000%!) - a počítaj s tým, že úroky sa nabaľujú....
No a potom odmena exekútorovi - čím dlhšie to "vyberá", tým vyššie sú jeho odmeny (a k tomu si pripočíta ešte 20% DPH!).
draik
20.04.15,11:18
Nie je na tom nič zaujímavé, keďže exekučné konanie začína dňom podania návrhu oprávneným a nie až dňom, keď exekútor získa poverenie od súdu.
tannenkau
20.04.15,16:17
Veď najprv čítaj a potom píš.

on nepíše, že oprávnený podal
ale že exekútor začal !!!!!!!!!! :D
draik
21.04.15,12:55
Kedy exekútor začne exekúciu? Keď dostane návrh na jej vykonanie....
tannenkau
21.04.15,13:48
Neblázni.
1,
Ty si už videl takého usilovného exekútora (že začne hneď v ten deň ) ?
2,
Tak ako píšeš ty, začne iba exekučné konanie a NIE exekúciu

/////////////////
Začiatok exekučného konania § 36
Exekučné konanie sa začína na návrh oprávneného, pričom začaté je dňom, kedy bol exekútorovi tento návrh na vykonanie exekúcie doručený.

Vlastný výkon exekúcie však začína až udelením poverenia príslušného súdu
//////////////////////

A,
draik (Včera 14:18) exekučné konanie začína dňom podania návrhu oprávneným
B,
draik (Dnes 15:55) Kedy exekútor začne exekúciu? Keď dostane návrh na jej vykonanie

PS
Práve pre toto nemajú ľudia radi právnikov

Prešlo 25 hodín a vyslovil si niečo úúúúúúúúúúplne

INÉ
VyletelP
25.04.15,18:43
Exekúcia sa premlčí po 10 rokoch ak doteraz neviedla k úspechu. Námietku premlčania môže uplatniť povinný na súde.
misoft
25.04.15,21:15
Nemáš pravdu. Exekúcia sa premlčí po 10 rokoch, ak súd právoplatným a vykonateľným rozhodnutím potvrdí pohľadávku a oprávnený v tej dobe si neuplatní právo na exekúciu.
Ale ak v tej dobe (tých 10 rokov) oprávnený po prvýkrát uplatní právo na exekúciu (na súde o vydanie exekučného titulu) - premlčanie sa končí. A exekúcia môže trvať celý život.....
http://www.zakonypreludi.sk/zz/1964-40#p112 §110, §112
Akonáhle je exekúcia rozbehnutá (je vydaný exekučný titul) - nie je už žiadne premlčanie... už je to len do doby, kedy bude pohľadávka vyrovnaná..
V prípade jozefka01 - už nie je žiadne premlčanie - súd už rozhodol - exekútor dostal príkaz - exekúcia beží......
Dáša_
26.04.15,03:30
to by bolo geniálne - 10 rokov by hral niekto mŕtveho chrobáky, nerobil by, nič by nemal a potom by už bol bez dlhov....