katicka
20.05.06,17:16
mam dost zasadnu otazku: zmizla mi lysta s ponukou start.nie je nikde skryta,ked som mysou pri okraji obrazovky neviem ju "vytiahnut" spat, pretoze tam nie je, ani ked kliknem pravym tlacitkom (na vlastnosti, objavi sa mi okno "obrazovka") v ovladacom panely mi ikonu "panel uloh a ponuka start" nechce vobec otvorit, uz som aj restartovala pocitac a nic, pomozte prosim, uz som zufala :mee:
ayya
20.05.06,15:57
mam dost zasadnu otazku: zmizla mi lysta s ponukou start.nie je nikde skryta,ked som mysou pri okraji obrazovky neviem ju "vytiahnut" spat, pretoze tam nie je, ani ked kliknem pravym tlacitkom (na vlastnosti, objavi sa mi okno "obrazovka") v ovladacom panely mi ikonu "panel uloh a ponuka start" nechce vobec otvorit, uz som aj restartovala pocitac a nic, pomozte prosim, uz som zufala :mee:
mala by tam byt... chod kurzorom uplne dolu a pockaj az sa ti sipka zmeni na taku dvojsipku... vtedy potiahni hore... ale mozno sa ti to podarilo zastrcit k niektoremu inemu okraju... da sa to aj premiestnit ....tak vyskusaj vsetky styri okraje obrazovky monitora...
:)

prosim - ber to odo mna ako prvu pomoc - tiez som iba uzivatel a nie IT macher :D
alebo cez C: ... to ale neviem, kde a ako... ale ist to musi, vydrz - niekto sa iste este ohlasi - ak sa ti to teda zatial este nepodarilo opravit ;)
Hlinkovx
20.05.06,15:59
choď cez štart - nastavenie - panel úloh a ponuka štart a tam si nastav - zobraziť panel úloh nad ostatnými oknami

ak sa tam nevieš dostať takto...skús na klávesnici možno máš tlačítko štart také akoby logo okienka

alebo ak máš Win XP tak cez tento počítač- zmeniť nastavenie a tam je panel úloh a ponuka štart a tam zase to zobraziť panel úloh nad ostatnými oknami
ayya
20.05.06,16:04
choď cez štart - nastavenie - panel úloh a ponuka štart a tam si nastav - zobraziť panel úloh nad ostatnými oknami
ak sa tam nevieš dostať takto...skús na klávesnici možno máš tlačítko štart také akoby logo okienka

nemala listu... ta jej "zmizla" mne sa to tiez obcas stavalo na zaciatku :D :D ... ale - ten znak- logo- Wins... ze funguje ako stlacenie startu - to som sa novinku dozvedela... dakujeeeem :)
Hlinkovx
20.05.06,16:07
ayya - učíme sa celý život...
moja mamina tiež často hľadá túto lištu..nikdy nič nerobí...a zrazu sa jej schová :D
ayya
20.05.06,16:28
ayya - učíme sa celý život...
moja mamina tiež často hľadá túto lištu..nikdy nič nerobí...a zrazu sa jej schová :D
hej... pozname, moj sef tiez volakedy obycajne tvrdil, ze mu nieco zmizlo same od seba :D :D
ale uz som ho presvedcila, ze pocitac sam od seba malokedy volaco urobi... a ked ano... tak to uz je fakt zle - niekedy sa uz ani data nedaju zachranit ... klop, klop, klop....
wins uz nemam preinstalovane tusim skoro tri roky.. :eek: a je to na nich poznat :o
katicka
20.05.06,16:49
dvojsipka sa mi nezobrazuje na ziadnej strane a "panel uloh a ponuka start" mi v ovladacom panely nechce otvorit, to je prave ten problem... a preto neviem kam z konopy
katicka
20.05.06,16:52
to logo win (to medzi ctrl a altom) mi tiez nejde
ayya
20.05.06,17:07
uf... tak skus: hore --- tento pocitac
tam pozri, ci ti to nezobrazuje control panel... ak nie, tak chod do c: daj si to radsej "preskumat" ako otvorit, aby sa ti aj "strom" zobrazoval ... tam si najdi Windows... a poklikaj v nich... niekde tam najdes ten control panel, neverim, ze si ho odinstalovala ;)
... neviem ti to presne popisat ... ja sa tu do toho nedostanem, lebo mame tak nastaveny pocitac, ze nie som tu admin...
tak sorry...
:o
katicka
20.05.06,17:12
uf... tak skus: hore --- tento pocitac
tam pozri, ci ti to nezobrazuje control panel... ak nie, tak chod do c: daj si to radsej "preskumat" ako otvorit, aby sa ti aj "strom" zobrazoval ... tam si najdi Windows... a poklikaj v nich... niekde tam najdes ten control panel, neverim, ze si ho odinstalovala ;)
... neviem ti to presne popisat ... ja sa tu do toho nedostanem, lebo mame tak nastaveny pocitac, ze nie som tu admin...
tak sorry...
:o

ja som bola v ovladacom panely len ide o to ze mi to tu ikonu nechce otvorit
Hlinkovx
20.05.06,17:36
ja som bola v ovladacom panely len ide o to ze mi to tu ikonu nechce otvorit

ako myslíš, že ti tú ikonu nechce otvoriť?
na pravej strane skús odkryť ikony kliknúť..
popr. tam môžeš mať vyberte kategóriu a tam pod vzhľad a motívy

a kurzor sa ti fakt nikde nezmení na takú čiernu šípočku?

ozaj..vieš sem prilepiť plochu ako to vidíš ty?
ak nie...stlač PRINT SCREEN otvor si word...daj si CTRL V ulož si to...mala by sa ti tam vložiť obrazovka..ako to vidíš...a prilep to ako prílohu..možno ten panel nájdeme ;)
katicka
20.05.06,17:46
ludia vyrieseny problem, viete ako som to spravila? minimalizovala som jedno okno a myskou som sa presunula uplne napravo tak ze som ju ani nevidela, a tam som len klikala a klikala a hladala a nakoniec sa to minimalizovane okno otvorilo, ale nevedela som ako, tak som to skusila este raz, znova a znova, a nakoniec som tu lystu vytiahla, bol z nej taky maly stvorcek vpravo dole uplne mimo obrazovku, bez toho aby sa mi tam objavila dvojita sipka ked som sa tam postavila
takze kto bude mat podobny problem, nezufajte, staci klikat, ... a neprestavat...
katicka
20.05.06,17:47
dakujem vsetkym co mi tu pomahali
ayya
21.05.06,09:33
sa tesim, ze sa ti to podarilo :) teraz som chcela dopisat, ze ta lista vobec nemusi byt pozdlz celeho okraja obrazovky, ze sa moze aj skratit ... takze v tom pripade treba celu obrazovku postupne a pozorne obehnut s kurzorom ... ale ty mas asi wins98 ? a ak si dobre pamatam, tam je preddefinovana klavesova skratka na vytiahnutie ponuky start ... alt+S ... vyskusaj si to pripadne dobuducna :D

opravte ma ostatni pripadne, neviem, ci si to pamatam spravne :p
ewap
06.06.06,09:54
Prosím, poraďte aj mne. Mne síce lišta nezmizla, ale z ničoho nič sa premiestnila z klasickej polohy vodorovne dole, zvisle vľavo. Ako ju mám dostať naspäť? Ďakujem
Barbara
06.06.06,09:59
Prosím, poraďte aj mne. Mne síce lišta nezmizla, ale z ničoho nič sa premiestnila z klasickej polohy vodorovne dole, zvisle vľavo. Ako ju mám dostať naspäť? Ďakujem


chyť si to s myšou a daj na pôvodne miesto a potom to pustí, funguje to, lebo sa mi to už tiež stalo:p
ewap
06.06.06,10:21
Namôjveru, podarilo sa, ale ani sama neviem, za čo som ju chytila. Tak dík Barbara za rýchlu radu.