Pavol Reľovský
19.04.15,18:19
Dobrý deň, pracujem ako radový zamestnanec v jednej nemenovanej firme a teraz som začal pracovat aj ako PFA pre nemenovanú spoločnosť. Nakoľko PFA mám ako vedľajší pracovný pomer som povinný aj tak sa registrovať na daňovom urade, zdravotnej poistovni a štatistickom urade? Aj pokiaľ za mna môj zamestnávatel odváza daň a všetký náležitosťi ? Som zaregistrovaný v NBS a tým dňom som sa stal aj takzvaným podnikatelom.
ivka70
19.04.15,16:22
A keby si nam prezradil, co je PFA?
Anik
19.04.15,16:47
áno si poviiný sa zaregistrovať na daňovom úrade budeš mať pridelenú kartičku DIČ. Príjem zo zamestnania je príjmom podľa §5 príjem z finančníctva je príjmom podľa §6 ak sa nezaregistruješ bude pokuta
http://www.akopodnikat.sk/index.php?option=com_content&task=category§ionid=5&id=24&Itemid=45
Pavol Reľovský
19.04.15,18:38
Podriadený Finančný agent
Pavol Reľovský
19.04.15,18:41
A som povinný sa registrovať aj na zdravotnej poisťovni pokiaľ som aj radový zamestnanec a odvody hradí zamestnávateľ ?
veronikasad
19.04.15,18:43
Ano, si povinný registrovať sa aj v ZP ako SZČO. Preddavky do konca budúceho roku platiť nemusíš, ak si určíš vymeriavací základ nula. Vznikne ti však nedoplatok v RZZP, ktorý po podaní DP za rok 20156 vykoná prísl. zdr.poisťovňa.