sonda
21.05.06,08:34
Mil9 kolegovia, ak0 m8te skúsenostin so sankciami zo SP. zabudla som prihlásiť dohodára..respektíve, urobi, šéfovia ho vyplatili a ja som sa to dozvedela až z bankovéhio výpisu. Mám ho prihlásiť dodatočne, vyplatený bol v máji, alebo mám vymyslieť niečo iné? Vyrubujú sankciu alebo nie? Ďakujem
KEJKA
21.05.06,07:10
ak bol vyplatený v máji....takéto oneskorenia či zabudnutia riešia nahlásením dohody a jej uzavretím vo vhodnejšom dátume...v tomto prípade májovom.
Sankcie môžu byť a nemusia...ale nedávno boli hromadne odoslané pokuty, penále za chyby z rokov 2001, 2002, 2003,.... ja by som sa nespoliehala, že sankcia časom nepríde, ak je na ňu dôvod.
sonda
21.05.06,09:42
Vďaka...ale ešte maličkosť...bolo vyplatené cez banku a to už nezmením...
KEJKA
21.05.06,10:16
Vďaka...ale ešte maličkosť...bolo vyplatené cez banku a to už nezmením... pochopila som, že v máji, a že z bankového výpisu.....:)
len som si myslela, že je priechodné rýchlo napísať dohodu s dátumom začatia výkonu práce napr. 22.5. a ukončenia 31.5. a že sa napr. zamestnávateľ rozhodol zaplatiť vopred... je to pritiahnuté za vlasy, ale dátum začatia výkonu práce a povinnosť jeho prihlásenia budú formálne v súlade. Dátum na dohode môže byť skorší ak sa dojedná, že začiatok práce bude 22.5.
Nemyslím, že by kvôli výplate vopred malo byť zle. Ved aj v rekapitulácii miezd to bude až za máj...teda v júni, nie?
sonda
27.05.06,15:35
vďaka, to je dobrý nápad...tak toto ma naozaj nenapadlo...urobím to tak...ďakujem za radu