Janiela
20.04.15,18:44
Pri RZD vyšiel preplatok na dani. V prehľade 3/2015 som vyžiadala vrátiť zamestnaneckú prémiu. Preplatok na dani z príjmu nemám čím kompenzovať, predpoklad je, že spoločnosť do konca roka preddavky na daň zo závislej činnosti ani platiť nebude. Dôvod - polovičný pracovný úväzok s polovičnou min mzdou. Ako vyžiadať preplatok na dani z RZD? Chýba mi kolonka, podobná žiadosti o DB a ZP. Požiadam klasicky žiadosťou o vrátenie preplatku RZD?
Vopred ďakujem za každú odpoveď.
pam00
21.04.15,14:25
Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, odviedol preddavky na daň alebo daň vyššou sumou, ako bol povinný odviesť, a nemôže o túto sumu znížiť odvod preddavkov na daň, požiada správcu dane o vrátenie tejto sumy. Rovnaký postup sa môže uplatniť aj v prípade rozdielu vyplývajúceho z ročného zúčtovania. Správca dane vráti požadovanú sumu zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane, do jedného mesiaca od doručenia žiadosti.
To znamená, že zamestnávateľ požiada správcu dane o vrátenie daňového preplatku z ročného zúčtovania žiadosťou. Pretože preplatok, ak zamestnávateľ nezráža zamestnancom žiadnu daň, nie je možné vysporiadať prehľadom o zrazených a odvedených preddavkoch n a daň z príjmov zo závislej činnosti
avalik
21.04.15,14:32
nie je to RZD za rok 2014? ci ty cestujes v case a uz mas ukonceny aj 2015?
Janiela
21.04.15,17:40
jáááj, jasné, že za 2014, zblbla som, vďaka avalik, opravujem
Janiela
21.04.15,17:43
ďakujem, nemohla som to nájsť ani na finančnej správe, ani v zákone
avalik
21.04.15,17:50
;)