Letko
21.04.15,06:49
Ahojte,

zrazili sme z-covi zostatkovú cenu OOPP - gumáky, ktoré nevrátil pri odchode zo zamestnania.

Účtovanie: 335/527,343 a 331/335.

Kde ide DPH v kontrolnom výkaze? Do D2? alebo to do KV nejde? Boli kupované na faktúru v roku 2015.

Ďakujem :)

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxx

doplnené z fin. správy:

Podľa § 8 ods.3 zákona o DPH, ak platiteľ dodá tovar na osobnú spotrebu, dodá tovar na osobnúspotrebu svojich zamestnancov, dodá tovar bezodplatne alebo dodá tovar na ďalšíúčel ako na podnikanie a ak pri kúpe alebo vytvorení tohto tovaru vlastnoučinnosťou bola daň úplne alebo čiastočne odpočítateľná, považuje sa takétododanie tovaru za dodanie tovaru za protihodnotu, pričom základ dane sa určí vzmysle § 22 ods. 5 zákona o DPH.

Z uvedeného vyplýva, že pokiaľ platiteľ dane bezodplatne dodá tovar, priktorého kúpe bola daň úplne alebo čiastočne odpočítaná, potom má povinnosťodviesť daň, pričom základ dane sa určí podľa § 22 ods. 5 zákona o DPH.Nakoľko, ak ide o bezodplatné dodanie tovaru, považuje satakéto dodanie za dodanie tovaru za protihodnotu, pre súkromnú fyzickú osobu nie je povinnosť vyhotoviť faktúru, aleúdaje o predmetnom dodaní uvedie dodávateľ v časti D2.
Mila123
21.04.15,05:01
mňa by zaujímalo, ako vyčísľujete zostatkovú hodnotu gumákov? a kto ich bude nosiť po predchádzajúcom ?????
Letko
21.04.15,05:03
V smernici máme 12 mesiacov, takže hodnota : 12 x počet mesiacov do konca životnosti.

Keby ich doniesol a nikto ich nenosil, tak splnil si svoju povinnosť ich vrátenia. Nevrátil, zaplatil.

Alebo to ide do D2?
juzek691
21.04.15,05:09
to je chorá povinnosť, ty by si ich nosil po niekom? sak sa spamatajte
Letko
21.04.15,05:12
Pre mňa by bolo lepšie im len dať podpísať ich vrátenie, ale ja o tom nerozhodujem. Potom sa musím točiť okolo KV DPH a účtovania.
jales
22.04.15,11:52
A máš vôbec od zamestnanca súhlas na takúto zrážku zo mzdy? Zrážky musia byť v súlade so ZP.