ebi77
21.04.15,09:27
Dobrý deň, absolvovala som kurz BOZP a kurz technika PO, už ma čakajú len skúšky z technika PO, čiže budem mať osvedčenie pre výkon bezpečnostného technika a aj osvedčenie pre výkon technika požiarnej ochrany.
Moja otázka znie, ak by som chcela vykonávať ako osoba BOZP a PO musím mať najskôr nejakú prax v BOZP a PO u nejakého zamestnávateľa, alebo si môžem rovno otvoriť živnosť alebo sro-čku a sama robiť tieto činnosti - BOZP a PO?
avalik
21.04.15,07:34
No ak aj po absolvovani kurzov a ziskani osvedceni nevies zodpovedat tuto zakladnu otazku, tak sa zatial do tejto aktivity nepustaj a najprv si dokladne nastuduj prislusne pravne normy.
tannenkau
21.04.15,07:34
Teraz už stačí pár rokov praxe
aby si tomu rozumela
a nebola "chodiaca norma"
ebi77
21.04.15,07:37
no však práve vôbec v tomto nemám jasno, kopec zákonov poprepletaných na prednáškach, kto sa má v tom vyznať? preto sa chcem opýtať tých čo sa v tom pohybujú a majú prehľad, vopred Ďakujem za odpovede
avalik
21.04.15,07:44
nevyznas sa v tom a uvazujes o samostatnom vykonavani tychto odbornych cinnosti? mas vobec nejaky pud sebazachovy a stipku zodpovednosti? ved si prestuduj tie zakony, odpoved tam mas.
tannenkau
21.04.15,07:49
ona ešte netuší, že iné je listovať v zákonoch / robiť kurzy
a iné postaviť sa v praxi pred problém
navrhnúť riešenie
obhájiť
a zniesť protiargumenty (načo to je / prečo sa to nedá / čo nás buzeruje :D )
ebi77
21.04.15,07:50
ja potrebujem pomoc, tvoje urážky mi nepomôžu, chcela by som robiť pre bozp a po pre jednoduché prevádzky zatiaľ pre známych! nie pre ťažké strojárenské a iné prevádzky, ak nemáš rady ani pomoci tak urážky si odpusti, ďakujem za pochopenie
tannenkau
21.04.15,07:56
Radu som ti dal 10,34

nečítala si ????????????????????
/////
nepíš sem
nezabávaj sa tu, ale UROB to, čo si napísala : PRAX

"" chcela by som robiť pre bozp a po pre jednoduché prevádzky zatiaľ pre známych ""

PS
Ja tvojich známych nepoznám, tak sa u nich nemožem prihovoriť / pomocť ! :D
frzanony
21.04.15,20:34
Chyba nie je u ebi77. Čo je príčinou, že v súčasnosti, došlo k takejto nežiaducej, ba až hrozivej situácii, nechcem a ani nebudem uvádzať. Ako je možné, že BT nevie, lebo to asi ani nebolo povedané, /lebo inak by takto neformuloval svoj názor/ čo a kde svoju činnosť môže vykonávať samostatne BT a kde ABT atď. /viď § 22 zákona 124/2006 Z.z. v znení neskorších predpisov/ ? Preto súhlasím so stanoviskom avalik. I keď je to troška na tvrdo napísané, ale pravdivo. Jedine, čo môžem ebi77 teraz doporučiť, je dať sa do kopy s nejakým skúseným autorizovaným bezpečnostným technikom napr. u nejakého zamestnávateľa, začať študovať predpisy /nie len právne, ale i normy, návody na obsluhu a údržbu atď./ a v praxi snažiť sa ich aplikovať. To je jediné východisko, pokiaľ s BOZP myslíte vážne.
ebi77
21.04.15,20:54
myslím to s BOZP vážne, chcela by som to robiť do budúcna a určite sa poznažím nájsť človeka pri ktorom sa môžem zaučiť, ďakujem za radu
frzanony
30.04.15,09:07
Z ktorého regiónu pochádzate ?
ebi77
30.04.15,13:47
som z Košíc
frzanony
11.05.15,10:36
Výborne, môžeme sa stretnúť a osobne to prediskutovať a dúfam, že i to vyriešiť. Od piatku je celkom možné, že opäť odchádzam na týždeň mimo Košíc.
ebi77
11.05.15,16:40
ďakujem, budem veľmi rada, napíšem vám súkr. správu
kamosBA
29.05.15,07:02
ako BT a TPO sa mozete zamestnat v akejkolvek firme, ktora nevyzaduje ABT. ak by ste chceli ponukat tieto sluzby dodavatelsky (napr. na zivnost), je potrebne si urobit lektorsky kurz a ziskat okrem zivnosti a aj optravnenie na vychovu a vzdelavanie (ak teda chcete skolit zamestnancov inych firiem)