001Peter
21.04.15,14:41
Dobrý deň,
včera do mňa narazil na svetelnej križovatke mladý vodič, ale keďže škoda nebola až taká vysoká, takže sme to riešili bez polície.
Vodič mi dal na seba všetky osobné údaje, bielu aj zelenú kartu, akurát mi nepovedal, že nemá zaplatenú poistku (platí ju štvrťročne) takže mi škoda uhradená nebude. O neplatnej PZP som sa dozvedel až dnes v poisťovni, kde mi oznámili, že daný pán už PZP nemá, nakoľko zaniklo pre neplatenosť.
On má 15 ročné auto, moje má 5 rokov a tým pádom mi škodu nemá kto preplatiť. Vie mi niekto poradiť ako postupovať, alebo na koho sa môžem obrátiť?
dmc
21.04.15,12:56
Kontaktuj Slovensku kancelariu poistovatelov. Ta vedie poistny garancny fond. Ten okrem ineho aj:

§ 24
Slovenská kancelária poisťovateľov poskytuje z poistného garančného fondu poistné plnenie za škodu

spôsobenú prevádzkou motorového vozidla, za ktorú zodpovedá osoba bez poistenia zodpovednosti


www.skp.sk
draik
21.04.15,12:58
Ak je známy vinník, tak škodu na majetku preplatí garančný fond kancelárie poisťovateľov.
Aňuška
21.04.15,13:00
Nám sa stalo to isté, kontaktovali sme Slovenskú kanceláriu poisťovateľov, ale nám žiadosť zamietli. Chvíľu sme si s nimi dopisovali, potom sme to nechali tak, nemali sme na to nervy. Keď majú platiť, tak nájdu x výhovoriek.
Katy a R
21.04.15,13:01
z akého dôvodu zamietli? (človek sa spoľahne, že existuje SKP, keby takýto nezodpovedník ... nuž??)
buchač
21.04.15,13:03
že nemá zaplatenú poistku (platí ju štvrťročne) takže mi škoda uhradená nebude.
===========================================
To platenie nemá nič spoločné so škodou.
Ja uhrádzam takto tiež takto, to ešte neznamená, že poistka neplatí.
Katy a R
21.04.15,13:07
zrušili mu už - pre neplatenie
Peggynka
21.04.15,14:41
http://www.skp.sk/pokus/pdf/dn_oznamenieposkodeneho-sk3.pdf
Skontaktuj sa s ním,aby si to dal urýchlene do poriadku,pretože mu reálne hrozí aj toto: Základná sankcia za neuzatvorené povinné zmluvné poistenie sa môže pohybovať od 16,60 € až po 3 223 €. Jej presnú výšku určuje Obvodný úrad - odbor dopravy.SKP bude vymáhať preplatenie škody od neho.Je otázkou,či ste postupovali podľa zákona (vyplnená Správa o nehode atď.)
roman34
24.04.15,10:21
dolezite je ake ma poistne obdobie ... pri PZP to s najvacsou pravdepodobnostou bude rok ... takze to ze nezaplati jednu stvrocnu splatku automaticky nemusi znamenat dovod pre zanik PZP pre neplatenie ...

dajte podrobnejsie info a mozeme sa o tom pobavit konkretne ... od kedy dokedy ma poistne obdobie? kedy boli splatne jednotlive splatky? ktore splatky poistneho neboli uhradene? kedy doslo k nehode?
roman34
24.04.15,10:24
dajte dovod aky uviedla SKP a mozeme to prebrat ci maju pravdu :) pripadne podrobnejsie info o zaniku poistky skodcu - ake mal splatky? 1?2?4? kdey doslo k nehode? ktoru splaku neuhradil?