aspirinemaga
21.04.15,15:11
Dobry den,

viete mi niekto poradit, prosim, ako mam spravne postupovat ?

Stala sa mi 10.aprila nehoda vo Francuzsku, nabural do mna francuz co ma PZP vo francuzsku.

dopravna udalost bola zapisana, on ju poslal do svojej poistovni, a ja som ju nahlasil cez internet na komunalnu (mam aj havarijnu).

Neviem sa dovolat na oddelenie nehod do francuzskej poistovni, na callcentri mi vravia ze skusit neskor (uradne hodiny maju od 14h do 17h) a ze normalne sa to ma riesit tak ze to mam nahlasit svojej poistovne, a tak sa ma spojit s tou francuzskou.

v slovenskej poistovni mi tvrdia, ze sa mam spojit s francuzskou poistovnou, ze co to ma spolocne s komunalnou, ze francuz bol vinny, tak nech jeho poistovna mi nahradza skodu.

Ani jedna ani druha strana mi nechce vyhoviet.

Ako mam postupovat dalej ?

Dakujem
buchač
21.04.15,13:17
a ja som ju nahlasil cez internet na komunalnu (mam aj havarijnu).
=================================

Cez internet sa takéto veci nevybavujú....
misoft
21.04.15,13:23
...súhlas - ak už, tak oznámiť a OSOBNE vybaviť.....oni aspoň budú vopred v obraze (niekedy).....
aspirinemaga
22.04.15,06:05
Ako teda? Tel. Zo zahraničia sa im nedovoláte. A vraj tl treba do 2 dni nahlasit. vo fr sa musim zdrzat pár mesiacov.
Dalsia vec ze pobocka franc poisťovni je 800km odtialto.
evuš
22.04.15,06:17
Oznámiť PU svojej poisťovni môže i cez internet - nežijeme v 19.storočí ;)...musia oznámenie akceptovať.... pozri i tu : http://auto.pravda.sk/doprava/clanok/5612-co-robit-pri-dopravnej-nehode-v-zahranici/
aspirinemaga
22.04.15,07:24
Citujem 9. Odstavec: "Bez ohľadu na to, či ste škodu zavinili vy alebo druhá strana, treba v každom prípade po návrate domov oznámiť škodu poisťovni, a to v zákonnej lehote 30 dní. Zároveň treba predložiť všetky už spomínané doklady z cudziny. Týka sa to všetkých prípadov škody, aj keby ste boli presvedčení, že za škodu nezodpovedáte."
Teda, každopádne sa to ma riesit cez moju poisťovňu a nie poisťovňu vinnika vo francúzsku, ako mi tvrdili z komunálnej.
Správne tomu rozumiem ?
BXLmiami
22.04.15,07:26
Máš postupovať hlavne písomne,doporučene.Aby ťa nemohli odpinkávať.
evuš
22.04.15,07:28
Áno, musíš to nahlásiť i svojej poisťovni, prípadne sa priamo obráť na SKP - Slovenská kancelária poisťovateľov....poisťovňa je povinná to "doriešiť" s francúzskou poisťovňou....
aspirinemaga
22.04.15,08:35
Ďakujem, napísal som im cez ich stránku. Pokusim sa k nim ešte dovolat dnes.
evuš
22.04.15,08:39
Držím päste, daj vedieť ako to dopadlo....
aspirinemaga
22.04.15,11:34
No uz to hneď ide lepsie. Odrazu mi obe strany odpovedali kladne. Budem to dalej už iba tak riešiť. Ďakujem za radu
aspirinemaga
22.04.15,11:40
Evuš, ďakujem za radu. Napisal som do SKP, hned po tvojej správe, naco mi odpovedali, ze samam spojit s likvidacnym zastupcom havarijnej tu vo fr. Preposlal som im odpoved od SKP spolu s vysvetlenim o co sa jedna. Prisla mi uz aj od nich odpoveď konečne taká, ktorú som potreboval. Teraz uz len im treba odoslat PU aby to nadalej riesit.