Zuzen
21.04.15,13:20
Dobry den, rada by som sa informovala kedy by som mala narok na davku v nezamestnanosti. Je mi jasne, ze musim mat odpracovane 2 roky. Avsak stale sa mi vynara, ze mi niekto spominal ze musim mat uzavrete nepretrzite 2 roky prace a prave v tomto bode som si neni ista. Pre vysvetlenie situacie. Po skole som pracovala na TPP cca 1,5 roka potom ma vyhodili a jeden mesiac som bola dobrovolne nezamestnana (zaplatila som si iba zdravotku vtedy nejakych do 50€), potom som nastupila do zamestnania a kde v sucasnosti pracujem od augusta 2013 tj cca 20 mesiacov. Mam v tomto pripade narok na davku v nezamestnanosti? Vopred dakujem za info
Katy a R
21.04.15,13:24
áno .. kuk §104 odst 1 - spĺňaš :)
veronikasad
21.04.15,14:48
doplň presné obdobia zamestnania
Zuzen
21.04.15,15:05
Prva praca oktober 2012-jun 2013 tpp, jul 2013 dobrovolne nezamestnana, august 2013-maj 2015 zamestnana tpp, jun 2015 nezamestnana
veronikasad
21.04.15,15:19
Máš nárok na dávku v nezamestnanosti, dávka bude vo výške 50 % z denného vymeriavacieho základu (spravidla hrubá mzda) v posledných 24 mesiacoch.