Stašek
21.05.06,16:38
Potrebujem pomoc. Pre vysvetlenie musím písať dlhšie. Začali sme používať program Olymp od Januára 2006. Pri zaúčtovaní miezd za marec som zistil, že pri "Rozúčtovaní mzdových nákladov pre podvojné účtovníctvo" mám v čiastka na mzdy (hrubá mzda) o 15000,00 viac. Pritom v ďalších rozúčtovaniach (odvody za organizáciu aj zamestnancov) sú presne podľa vypočítaných miezd. Zisťoval som chybu ale márne. V dokumentoch mi to vykazuje: Rozúčtovanie mzdových nákladov na pracovníkov 8600, Rozúčtovanie mzdových nákladov na strediská 23600.
Rozúčtovanie mzd. nákl. na pracovníkov za rok 40136, rozúčtovanie mzd. nákl. na strediská za rok 55136.
Všetky doklady za pracovníkov sú o 15000 menšie ako celkové. Pritom keď manuálne spočítam odvody sú presné aj v rozúčtovaní pre podvojné účtovníctvo, no hrubá mzda je o 15000 vyššia!!!! KDE ROBÍM CHYBU??? Som zúfalý. Pritom som v "Personalistike" nerobil žiadne zmeny a v apríli vykazuje presne ako vo februári 8600. Prosím skúsených OLYMP-ionikov o pomoc. Ďakujem.
LubenaK
22.05.06,06:00
Nemali ste v tom mesiaci napr. odchodné alebo niečo podobné?
Ružena
22.05.06,06:46
Mám ten istý problém!!!!! Stalo sa mi to v mesiaci febr. aj apríl/06. Tiež neviem prečo, nemala som čas to konzultovať s Krosom. Prehľad ceny práce je ok, ale v rozúčtovaní po strediskách je vyššia položka v mzdových nákladoch.:mee:
Stašek
22.05.06,08:00
Nie. február, marec, apríl, všetko rovnaké, len v marci nahodí o 15000 viac.
Stašek
22.05.06,08:30
Pre Ruženu. Volaj do Košíc, č.t. 0557998004. Teraz som po navigácii od pracovníčky Krosu závadu odstránil!
Ružena
22.05.06,08:31
Stašek pozri sa na to, či ten rozdiel, ktorý máš, nie je náhodou vo výške hrubej mzdy niektorého zamestnanca. Ja mám rozdiel v jednom mesiaci presne vo výške mzdy zam. na HPP a v ďalšom je ten rozdiel vo výške mzdy dohodára. Mne to pripadá tak, akoby bola ich mzda prirátaná v rozúčt.mzd.nákl na strediská 2 x.???
luebchenko
22.05.06,09:47
Tiež som mala podobný problém, tiež som ho odstránila cez hotline :) Ale - aby všetci nemuseli volať hotline: problém bol v tom, že mi pri jednej dohodárke zarátalo mzdu 2x - t.j. miesto 2700 jej rátalo čiastku 2x t.j. 5400. Vraj bola chyba v tom, že som tú sumu 2700 mala zadanú aj v tarife aj v čiastke. Tak som číslo z tarify vymazala, nechala sumu len v čiastke, vygenerovala výplatu nanovo (dôležité! inak chyba zostáva) a je to OK. Len nechápem prečo to robilo len pri tejto jednej, ked aj pri iných dohodároch mám sumy aj v tarife aj v čiastke a ráta ich správne. .... :( Dá sa to odkontrolovať (či ráta správnu hr.mzdu) tak, že si pri rozúčtovaní mzd.nákl. pre podv.účto zakliknete na ľavej strane okienko "členiť na pracovníkov" potom vidíte koľko ktorému pracovníkovi program zarátal. A ak je tam niekto duplicitne - treba opraviť horeuvedeným spôsobom. Tí čo si výplaty exportujú do Omegy - nezabudnite si opraviť sumu na účte 521! ak ste exportovali údaje pred opravou!
Ružena
22.05.06,10:21
Vygenerovala som výplaty po oprave a všetko je už ok. Tiež som konzultovala s Krosom. Ď. za radu. Príjemný deň prajem všetkým, ktorí sa trápili s týmto problémom.;)