xeva
21.04.15,22:35
BXLmiami
22.04.15,04:55
Pre niekoho určite.
jslancik
22.04.15,05:55
počkaj, pozriem do krištáľovej gule.

.
.
.
.

Odpoveď je "áno". Len nepíšu, pre koho výhodné.

Ale teraz vážne - snáď si myslíš, že niekto vie predvídať pohyb hodnoty akcii?

Alebo - výhodné to určite bude aj pre kupujúceho. Len treba vystihnúť správny čas k predaju. Možno to bude výhodné predať maximálne 1 deň od nákupu, ale možno o x rokov.
buchač
22.04.15,06:10
1. Štát spúšťa privatizáciu 49 percentného podielu v spoločnosti Slovak Telekom

2. Štát očakáva až 1 miliardu eur
"Predávajúci akcionár ponúkne 42 341 537 akcií vo forme akcií a certifikátov GDR predstavujúce celých 49 % jeho podielu v spoločnosti Slovak Telekom - hodnota ponuky teda bude v rozsahu približne 750 mil. eur až 1 mld. eur,"

3. Spoločnosť Deutsche Telekom AG neponúka žiadne akcie a vyjadrila úmysel ponechať si svoj podiel 51 % v spoločnosti Slovak Telekom.

Otázka :

To má akože Slovak Telekom hodnotu cca 2 miliardy ?
---------------------------------------------------------------

Síce som laik do burzy, ale toto mi pripadá na ďalšie panské huncútstvo...
Nechcem byť zlým prorokom...ale je kľudne možné aj to, že akcie prudko klesnú a už sa z popola burzy nevyhrabú. Kto na tom zarobí ???
Pre objednávateľov - potencionálnych kupcov z radov bežných jedincov sa to proste neoplatí...kúpiť si zo 10-20 je o ničom...a do tých vyšších počtov si môže dovoliť ísť ten, kto si to odpíše do nákladov.
Toto ma aj vcelku pobavilo

Zásadným problémom podľa Pavlisa je, že štát sa nevie dostať k dividendám od spoločnosti a nevie ako minoritný akcionár dostatočne vykonávať svoje akcionárske práva. Tvrdí tiež, že pri súčasnej konkurenčnej situácii na telekomunikačnom trhu už nie je dôvod, aby štát tieto akcie držal.
Kuea dobrý gazda je ten štát...aj s tým odchodivším ojebabrávacím babráckym ministrom...
Chobot
22.04.15,07:09
Pre štát je nevýhodné držať akcie Telekomu (nedostáva žiadne dividendy), prečo si myslíš, že to bude výhodné pre občana?
BXLmiami
22.04.15,07:24
:-) tak na SK by som si trufla predvídať.Pre nejakú skupinku to výhodné bude :-))
JAJA11
22.04.15,08:46
súhlasím, bude to výhodné pre tých, čo vedia ovplyvniť chod v spoločnosti.... drobní vlastníci nebudú mať šancu ovplyvniť rozhodovanie a tým pádom nie je isté, či získajú alebo stratia...... ale zahrať sa na majiteľa podielov vo veľkej firme sa dá :-D
už boli firmy, ktoré nadhodnotili svoje akcie a po ich predaji vyšlo najavo, že ich hodnota je výrazne menšia, ako tvrdili pri predaji..... vtedy mali drobní investori veľké straty..... ak nemám možnosť vidieť výkazy a ovplyvniť plány do budúcnosti, tak je to len obyčajná lotéria, ak je niekto hráč, môže si to skúsiť.... možno získa veľa, možno stratí ešte viac......
JAJA11
22.04.15,08:54
k 31.12.2013 je vlastné imanie 1,586 miliardy :-)
buchač
22.04.15,09:55
JAJA11 (Dnes 11:54) k 31.12.2013 je vlastné imanie 1,586 miliardy :-)
===============================
Máme rok 2015...čiže BOLO.
Takže kľudne mohlo imanie ísť hore...ale aj dole. ;)
taiko
22.04.15,09:59
akcie sa budu predavat medzinarodne
taiko
22.04.15,10:02
s kupou akcii je to vzdy rovnake, bud ziskas, aleob stratis. To je podstata obchodovania s akciami. Drobny akcionar nema nikdy moznost ovplyvnit plany, preto sa vola drobny. Nemusi to byt loteria, ak mas info a si schopna si ichnastudovat, a posudit, mozes si s rozhodnutim o kupe vyrazne pomoct. Ale suhlasim s tym, ze pre 97% ludi vratane mna to je loteria kupovat akcie v IPO.
JAJA11
22.04.15,10:02
súhlasím, ale našla som len tento stav :-)
Oliwa
22.04.15,10:21
Tu máte čerstvejšie údaje, kto chce, nech si počíta:

Toto je z návrhu uznesenia vlády:
https://www.google.sk/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=hodnota%20imania%20slovak%20telekom

I. Základné imanie spoločnosti Slovak Telekom, a.s., so sídlom v Bratislave ku dňu 28.*02.*2015 je:

864*113*000 eur

II. Celková menovitá hodnota 34 % podielu vo vlastníctve Slovenskej republiky zastúpenej Ministerstvom hospodárstva Slovenskej republiky na základnom imaní spoločnosti Slovak Telekom, a.s., so sídlom v Bratislave ku dňu 28.*02.*2015, určeného na prevod je:

293*798 420 eur

III. Spôsob prevodu:
Verejná ponuka akcií
------------------------------------------------

A toto vybraté z predkladacej správy:
https://www.google.sk/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=slovak%20telekom%20hodnota%20imania

Slovenská republika v*zastúpení Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky vlastní 34 % majetkovú účasť na podnikaní spoločnosti Slovak Telekom, a.s., Celková menovitá hodnota akcií 34 % majetkovej účasti štátu predstavuje 293*798*420 eur, ktorá bude bezodplatne prevedená na Fond národného majetku Slovenskej republiky.

Fond národného majetku Slovenskej republiky vlastní 15 % majetkovú účasť na podnikaní spoločnosti Slovak Telekom, a.s. Celková menovitá hodnota akcií 15 % majetkovej účasti Fondu národného majetku Slovenskej republiky predstavuje 129*616*950 eur.
------------------------
Ponuka pre retail: Predpokladá sa, že súbežne s prezentáciou ponuky s manažmentom a evidenciou objednávok sa uskutoční verejná ponuka pre fyzické a právnické osoby okrem inštitucionálnych (alebo kvalifikovaných) investorov v Slovenskej republike a prípadne takisto aj v jednom alebo viacerých iných štátoch EÚ. Ďalej sa predpokladá, že určité množstvo akcií časti pre retail sa bude ponúkať v Slovenskej republiky so zľavou do výšky 5 %.
------------------------
Očakáva sa, že v*prípade úspešnosti procesu ponuky sa vyrovnanie uskutoční v*prvej polovici roku 2015.
Oliwa
22.04.15,10:43
Názor z jednej diskusie:

Tento blog je klasickym prikladom miesania hrusiek s jablkami. Asi by bolo poctive povedat, co bol telekom v case privatizacie a co je dnes. V case privatizacie vlastnl mnozstvo nehnutelnosti, zamestnaval tisice ludi a mal de facto monopol na poskytovanie sluzieb. Vdaka digitalizacii sa postupne zbavil mnozstva budov sluziacich ako ustredne, zamestnancov prepustili a dnes vsetko riesi dodavatelsky a co sa sluzieb tyka, zdaleka dnes nie je tigrom na trhu. Cely telekom je prakticky par managerov a nejake prenajate priestory, jediny majetok spociva v zakaznickom kmeni. Ziadne terno sa nekona, telekom je prazdna firma a predaj zbytku podielov je logickym riesenim.
mínus Reagovať | 183 Guminet 09.04.2015 15:49 | Oznám správcovi | Odkaz

Čítajte viac: http://blog.sme.sk/diskusie/2411175/1/22987590/Slovak-Telekom-aneb-jak-zas-predat-nieco-nase.html#22987590#ixzz3Y2ONRaJe
taiko
22.04.15,10:55
Trosku scestne tvrdenie podla mna. Podobne je na tom dnes kazdy operator a predsa sa ich akcie predavaju. Alebo napr internetove domeny. Tie su doslova virtualne a predsa sa predavaju za x 10000EUR. To ze firma nema budovu neznamena ze je bezcenna
jslancik
22.04.15,11:05
ani bitcoin nemá budovu a predsa má hodnotu :D (TOTO sú hrušky s jablkami pomiešané :))
Oliwa
22.04.15,11:36
Veď to nie je môj názor, ani som nenapísala, že sa s ním stotožňujem...
BXLmiami
22.04.15,11:59
No,ty z toho časom vyrastieš :-))
Oliwa
22.04.15,12:03
BXL, ja viem, že papier veľa znesie, ale tak je to uvedené aj v predkladacej správe, ktorú ministerstvo hospodárstva predložilo na rokovanie vlády - pricapila som ju ako prílohu, časť "Ponuka pre retail".
BXLmiami
22.04.15,12:12
Poviem to takto.Tomuto ministrovi a tejto vláde neuverím ani ked mi budú tvrdiť že je citron žltý.Jednoducho to celé stuneluju nakupia hodinky ...klasický slovenský scenár.Budú to objektívne okolnosti-čiže zlodeji tam hore.Ako vždy.
Oliwa
22.04.15,12:20
BXL, v tom sme zajedno... veď ja Ťa nenahováram, aby si kúpila...
taiko
22.04.15,12:26
zeny sak nebudte paranoidne :D, sak tam budu medzinarodne banky do toho zamontovane. Hadam nema Siroky prsty aj v Citybank :D
hanusvas
22.04.15,14:51
pre koho? Som medzi nimi?
hanusvas
22.04.15,14:53
2 oliwa: No moment! A nevlastni Telekom nahodou aj T-com? CO je druhy najvacsi mobilny operator v tejto kurioznej krajinke? Alebo je T-com sestra ST, a vlastni ho deutsche telekom? priznam, ze neviem...
hanusvas
22.04.15,15:00
prebehol som namatkou niektore odpovede. Je to hrozne! Ale na porade typicke....Vo vseobecnosti akciovy trh v sucasnosti je zalozeny na podstatnom principe . Obchodovat s akciami sa oplati insiderom. Outsideri su iba hraci rulety. A potom su tu iste specificke "povolania" ako napr. broikeri, ktori dostavaju od insiderov zakulisne informacie. Vsimnnite si ako je to podobne tzv. kapitalizmu na slovensku. Firmy ktore by nieco produkovali/poskytovali a predavali to zakaznikom na volnom trhu tu prakticky neexistuju. Firemna baza je zalozena na dodavateloch toivarov/sluzieb verejnym instituciam (pocitame i polomonopoly ako ZSE, operatori, banky, elektrarne, zeleznice atp), ale zalozene je to na tom istom principe - maju vo vnutri organizacie nastrcenu spriaznenu insider osobu, ktory im posuva exluzivne informacie ako sa dostat cez obstaravanie s VYHODOU.
taiko
22.04.15,15:10
no Ty si nam tu vsetkym dal. No a ako teda s tym telecomom, kupovat, ci nekupovat?
xeva
22.04.15,16:48
hanusvas
23.04.15,09:50
nerozumiem co som komu dal. Ale, v hrubych rysoch som navod dal.Si manazer Telecomu? Si clen dozornej rady, alebo kontrolneho organu? Mas nejakeho znameho alebo pribuzneho s uvedenym statusom? Ak nie, si outsider. Ani sa len nedostanes k udajom ktore by ti umoznili odhadnut, ci sa oplati kupit. A uz vobec nie k udajom v buducnosti, kedy predat a kedy podrzat. V takom pripade by som nic nekupoval. Ak mas statut vymedzeny vyssieuvedenymi podmienkami, mozes zacat si davat dokopy udaje nutne k odhadu/vypoctu vyhodnosti.....neda sa s poradou pracovat....neustale je unresponsive....koncim
hanusvas
23.04.15,11:28
niekedy sa akcie oplati drzat aj ked nevynasaju dividendy. Spravidla vtedy, ak ich cena rastie, alebo ma potencial rast...
taiko
23.04.15,12:56
Ty si vtipkar :D Moja zena vlastni zamestnanecke akcie svojej firmy. Je na pozicii, kde ziadne relevantne insider informacie nema a rocny vynos z akcii za posednych 9 rokov je 7-8%. Ja som na tom bolo podobne s akciami ericssonu. Tolko k insiderom a outsiderom. Neviem, ci si nemylis investora s daytraderom ergo spekulantom
marjankaj
23.04.15,13:06
Taiko SR dividendy z telekomu ešte nevidela, tak prečo by ich mali dostať obyčajní smrteľníci? Iba preto že tvoja manželka má 8%?
Ing. Ľubomír Janoška
23.04.15,13:33
K+
draik
23.04.15,17:53
Dohodnuté memorandum predpokladá, že po IPO pôjde 50 až 80% zisku na dividendy.
taiko
23.04.15,18:23
o com pan rozprava? Ja o tom, ze aj, ako ich hanusvas vola, "ousideri" mozu na akciach zarobit, ak sa spravaju rozumne. A ty o com?
marjankaj
23.04.15,20:30
No ja o tom, že štát nevie zarobiť na akciách telekomu a preto ich predáva. Prečo si ty myslíš, že na nich zarobíš? To ich chceš nakúpiť 51%???? Štát ti ich toľko nepredá, lebo toľko ich nemá.
hanusvas
24.04.15,07:41
aj spekulativne investicie mozu niekedy vynasat.....Pripad tvojej manzelky si nespecifikoval dostatocne. A predava jej firma akcie aj na verejnom trhu?...? Neda sa pracovat s poradou. Koncim.....
taiko
24.04.15,08:00
akcie zeninej firmy su verejne obchodovatelne. Aky mas problem s poradou?
hanusvas
24.04.15,08:25
po vlezeni na poradu vytuhne browser a ked obcas chyti dych, neustale vyhadzuje warning, ze stranky porady su unresponsive. Toto je zasadny problem. ale je ich viac..napr ikona komentovat nevytvara thready, ale hadze odpovede kam sa jej len zachce a obcas ta ikona funguje a inokedy nereaguje...atd
hanusvas
24.04.15,08:27
mimochodom, jeden z tych problemov musis sam vidiet. Teraz si odpoveal mne, ale vobec to nie je zaradene ako odpoved mne, ale je to odpoved to taiko (22.04.15 18:10),...cize odpovedas sam sebe...
taiko
24.04.15,09:17
no to hej, to ze comments nevytvaraju threads to je znama vec, ale ta nedostupnost stranky, to je pre mna novinka, ja problemy nemam v ziadnom browseri s tym
hanusvas
24.04.15,09:36
ako t ze bezne nevytvara? Ved cela tato nasa komunikacia je thread vytvoreny k Tvojmu prispevku 22.4... taiko (22.04.15 18:10)Takze, niekedy vytvra a niekedy nevytvara? Cudne...Problem je mozno sposobeny browserom. Vymenil som browser a tuhnutie prestalo..takmer. Ale, ved ked nieco programujem na verejny web, mal by som to snad portovat na vsetky bezne pouzivane browseri, nie?
jslancik
24.04.15,11:07
stačí trocha sledovať. keď komentuješ komentár, tak ho zaradí správne. ak komentuješ komentár komentára, tak už to dáva iba pod seba.
mrznutie nikto iný okrem teba neregistruje.