KlaudiaKK
22.04.15,07:48
Prosím Vás - mali ste už problém s tým, že mi stránka drsr nedokáže načítať ZEP ? Stále mi vypisuje problém s podpisovým komponentom, Volala som na finančnú správu - nainštalovala som ten DSingner 2. ako mi kázali, a stále neviem podpisovať nič. Keď som tam volala už po 6-krát naznačili mi že som asi úplný debil keď mi to nejde. Máte niekto takýto problém, trápim sa s tým už týždeň a stále neviem kde mám problém. ZEP mám platný ešte 2 roky, takže tam problém nie je . Preinštalovala som všetko podľa pokynov toho premúdrelého i-téčkára na drsr- a . . . . . som pred infarktom - deň na podávanie DPH a iných dokumentov sa blíži a ja sa tu trápim . . . .
Žabinka
22.04.15,06:06
napíš presne, čo ti píše, a kedy ti to píše, pri ktorom úkone.. keď už klikneš na podpísať?? musíš to upresniť..
KlaudiaKK
22.04.15,06:20
musím to opísať - lebo je toho veľa a po anglicky :( takže mi to bude chvíľu trvať :(
KlaudiaKK
22.04.15,06:26
Výsledky kontroly pre Váš počítač

Kontrola Výsledok Kontroly
Podpora Javascriptu splnená kontrola
Verzia OS – Windows s.NET 2.0 splnená kontrola
Typ prehliadača – Internet Explorer, Firefox, Chrome, Opera splnená kontrola
Komponent pre podpisovanie – D.Signer nesplnená kontrola

keď som dala nainštalovať všetky tie súčasti D.Signer :

Inštalovanie novej verzie 2.0.0.0 D.Signer/XAdES. Ak máte nainštalovanú starú verziu D.Signer/XAdES 1.1.0.0, prosím najskôr ju odinštalujte.
D.Signer/XAdES + XML plugin + Browser plugin
- import do registrov na základe operačného systému po inštalácii D.Signer/XAdES

Podpisová politika (64 bit OS)

tak síce v počítači to naištalované mám, ale akonáhle chcem podpísať dokument vráti ma to späť na kontrolu a stále mi vypisuje , že ten komponent na podpisovanie je nesprávny
Žabinka
22.04.15,06:34
Ja som riešila podobný problém tu http://www.porada.sk/t259705-instalacia-softveroveho-vybavenia-k-eid.html#post2676682 skús si to prečítať, hlavne časť o overení splnenia podmienok.. Ja som mala potom nainštalované správne, a nakoniec sa zistila chyba na stránke finančnej správy..
KlaudiaKK
22.04.15,06:36
No ! a teraz som prišla na to, že keď idem na starú verziu Internetu Exp, tak mi to funguje, ak idem cez prehliadač Modzila tak mi to tiež funguje a cez Chrome - nie , takže problém bude asi v prehliadači . To už vyriešiť neviem iba ak nejakou aktualizáciou, ktoú mi síce Chrome neponúka ale počkám si :( inak to neviem definovať, lebo mi to po anglicky vypisuje, že už mám nainštalované 3 rovnaké verie D.Signeru - takže kým mi to pôjde cez iné prehliadače tak som v pohode .
Žabinka
22.04.15,06:41
tak ak ti to ide cez iný prehliadač, tak pošli čo treba, a ostatné rieš až potom.. mne sa včera tiež nedalo pracovať s finančnou správou, ale na inom prehliadači mi to išlo..
KlaudiaKK
22.04.15,07:55
veď tu je ten problém - už som si sem zavolala aj " i-tečkara" a výsledný efekt je ten , že budem robiť zatiaľ na prehliadači, ktorí je schopný spracovať skripty ktoré používa finančná správa a nebudem to riešiť, Každopádne ma dosť rozčuľuje prístup štátu k tejto problematike, lebo 90% inštalácií prebieha v angličtine ( čo je mimo zákon, ktorý si sami poslanci schválili , že všetky návody a inštruktáže / je jedno čoho sa týkajú aj obsluhynapr. kávovaru/ pre slovákov majú byť v slovenskom jazyku akurát oni majú výnimku ? lebo keď niečo nefunguje tak zásadne prebieha postup a ifo na obrazovke len v angličtine . . . Rozčuľuje ma toto ,lebo ja som účtovníčka a nie PC expert - ja musím pracovať a dovzdelávať sa v ekonomike a nie riešiť 2 dni pripojenie na finančnú správu . Prepáčte, len som si to potrebovala vyrozprávať :(
Žabinka
22.04.15,07:57
:) v pohode..
Dav
22.04.15,09:22
Treba ísť cez Internet Explorer, v Chrome je nejaká chyba, volala som s Call centrom . Cez Explorer som podala bez problémov.
Žabinka
22.04.15,09:39
mne to nešlo včera ani cez firefox, najprv ma dlho nechcelo prihlásiť, potom som sa nevedela dostať do katalógu dokumentov ani do histórie a vypisovalo neočakávanú chybu, až cez explorer to nakoniec išlo..
Dav
22.04.15,09:51
Ja som im dnes napísala na Facebooku, dali mi číslo na technika, technik poradil Explorer. Včera bola iná chyba. A zajtra zase dačo iné, predpokladám.
KlaudiaKK
23.04.15,04:41
A ak by ste išli cez Modzilu - ona sa vypýta aktualizovať - NEROBTE TO ! lebo potom nefunguje ani komunikácia medzi Modzillou a FS drsr.sk už vôbec - proste - finančná správa používa niečo, čo už nové aktualizácie prehliadačov nechcú spracovať :( takže starý dobrý Explorer a snáď sa to podarí