skorki
22.04.15,08:10
Dobry den,

som na RD, avsak pracujem na plny uvazok u noveho zamestnavatela uz 2 roky.
Dnes som sa dozvedela, ze nedorozumenim mi novy zamestnavatel nespravil rocne zuctovanie dane, o ktore som riadne ziadala.

Prosim o radu, co mozem urobit.

Uctovnicka sa tvari, ze nech si to uz riesim po vlastnej linii, len neviem, ake sankcie a co vsetko sa s tym spaja...

Dakujem vopred za radu.
veronikasad
22.04.15,06:12
Požiadala si zamestnávatela o vykonanie RZD do 15.2. na predpísanom tlačive ?
skorki
22.04.15,06:16
Veronika, pracujem na VS, kde nam sekretarka dala tabulku s dvomi kolonkami - do jednej sme sa mali podpisat, ak sme chceli doklad o prijme a do druhej, ak sme chceli poziadat o rocne zuctovanie. Ja som sa podpisala do obidvoch...nik neupozornil na to, ze "zvykom" je podpisat len jednu kolonku. Dnes ked som to bola overovat u uctovnicky, tak ta mi vysvetlila, ze sla podla "prveho podpisaneho stlpca, v ktorom bolo, ze chcem doklad o prijme. Nakolko takmer vsetci VS ucitelia si zarabaju aj pomimo, tak to brala ako automatiku a druhu kolonku nekontrolovala. Navyse mi prizvukovala, ze kazdy podpisal bud jedno alebo druhe...taky system tu my mame...
veronikasad
22.04.15,06:19
Na vykonanie RZD je samostatné tlačivo, ktoré si musíš vypísať a odovzdať mzdárke do 15.2.. Ty si zrejme podpisovala Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov.
Ak ti RZD neurobili, mala ti mzdárka dať do 10.3. Potvrdenie o zdanitelných príjmoch, na základe ktorého by si bola v termíne podala DP typu A. Môžeš ho podať aj teraz, ale bude to už s pokutou, za A-čkové je pokuta tuším 30€.
avalik
22.04.15,06:19
Predlozila si ziadost o rocne zuctovanie a dodala si vsetky potrebne potvrdenia v lehote do 15.2.2015? ak to bolo splnene, zamestnavatel si musi splnit svoju povinnost ... ak nie, mala si povinnost podat DP

Nechapem o ake nedorozumenie mohlo ist ak by bola ziadost o RZD riadne predlozena.

Ak ti zamestnavatel nevykonal RZD, dorucil ti potvrdenie o zdanitelnom prijme?
veronikasad
22.04.15,06:20
avalik
22.04.15,06:24
podla mna mate system v poriadku, len treba citat co podpisujes a ked nerozumies tak sa najprv pytaj
evuš
22.04.15,06:25
Mzdárka sa moc "ľudsky" nezachovala.... Pokiaľ si jej do 15.02. /tento rok do 16.02.2015/ nedala vyplnenú a podpísanú žiadosť o vykonanie RZD, mala Ti vystaviť potvrdenie.......podaj čo najskôr DP A... pokutu Ti ale DÚ neodpustí....
skorki
22.04.15,07:56
Evus, a aka je velka ta pokuta?
skorki
22.04.15,07:57
Ano, potvrdenie mi dorucil, ale ja som nevedela, ze tym, ze mi dorucil potvrdenie, ze automaticky si mam RZD vykonat sama. Ja som poziadala aj o potvrdenie, aj o RZD.
evuš
22.04.15,08:02
..myslím že 30 €
kn-alka
22.04.15,08:03
smola, ty si pochybila, že si vyžiadala obe, že si sa zle podpísala, účtovníčka pochybila, že si nevšimla podpis na oboch stranách.

Teraz už s tým nič nespravíš, na základe vydaného potvrdenia vyplníš daňové priznanie typu A, podáš na daňový úrad a počkáš na pokutu.