Aneži
22.04.15,10:26
Máme veľký problém s tým, že bývalá nevesta /nemám rada tieto výrazy/ prestala bez upozornenia, nám známej príčiny a napriek sľubom pred rozvodom s nami komunikovať, neodpovedá na sms, emaily a pod., ale čo je najhoršie, neumožňuje nám styk s vnučkami. Predtým boli kočky u nás každý druhý víkend, keď boli choré som bola s nimi, keď študovala detto, len po rozvode, cca 1/2 roka a po informácii, ako sa dozvedela, že nová partnerka čaká dieťa,(hoci vedela, že plánujú a sama ma informovala/, za obetných baránkov zvolila nás s manželom, bez vysvetlenia, bez hádky -žiaden kontakt, žiadna komunikácia, nereaguje na nič, deti sme nevideli viac ako 3 mesiace, bez kontaktu úplne. Píšeme jej sms, voláme, reakcia žiadna. Skúšal manžel z cudzieho čísla, dvihla, sľúbila že cez víkend budeme s deťmi, v piatok sa dohodneme a od piatka rána ani obraz ani zvuk.Zvažujem mediatora, nechcem do krajností súdnou cestou / šanca +/-/, ublížime viacerým. Myslím si, že nie je dobre ani pre deti obmedziť jednu stranu najbližšej rodiny , všetci ich milujeme a sú pre nás najvzácnejším darom. Nemiešame sa do hádok rodičov a osočovaní, to nemá zmysel. Neutešuje nás, že ked budú väčšie pochopia samé, lebo to je somarina na entú, ak s niekým nie som, nechýba mi...Vlastná skúsenosť.
Ďakujem za prípadné rady, skúsenosti a pod.
veronikasad
24.04.15,08:04
stretávanie detí s otcom je bez problémov ? Vek detí ?
Aneži
24.04.15,11:50
...bez problémov sa nedá povedať, ale ani veľké problémy nie sú...otec je s nimi v kontakte. Je to tak ako po nie dobrom rozvode... Deti sú 8 a 6 rokov. Ak smeruje otázka, že či sa nepýtajú...psychologička sa vyjadrila, že EQ u malých detí je ako reklama, čo vidia často a čo málo je pre nich alfou a omegou.
Peggynka
24.04.15,13:14
V prvom rade by som sa pokúsila o osobný kontakt - môžte sa s ňou porozprávať,vysvetliť,že chcete byť pre vnučky prínosom a je dôležité aj pre nich tieto kontakty zachovať a nechcete to riešiť cez súd,ale normálne ľudsky sa dohodnúť.Je možné,že nechce,aby sa deti stretli u vás s novou otcovou partnerkou,je možné,že je len natoľko nezrelá,že vás chce tým vytrestať.To by svedčilo o jej úbohosti,keďže pre ňu nie je prvoradý záujem detí.Nespomínal syn pri návšteve pred nimi vás a aká bola ich reakcia? Mal by vás pripomenúť a možno by dievčatá samé začali žiadať o návštevu vás a zmenilo sa to.Pravdou ale je,že neviete,akým smerom ich matka vychováva a deti v tomto veku jej veria,tá manipulácia prináša ovocie.
Ak by sa osobný kontakt z nejakého dôvodu nepodaril,skúsila by som jej napísať pekný list o láske k vnúčatám,o plánoch na spoločne prežité chvíle a o tom,že mnohé deti nemajú starých rodičov a chýbajú im.Len to pekne sformulovať.
Anika61
24.04.15,14:35
A mozno len byvala nevesta este stale ''nerozdychala''rozvod a kontakt s Vami jej posobi urcity druh -traumy-...vela ludi po rozvode ani nevie ako sa ma spravat k ''byvalej''rodine,hnev a frustraciu z rozpadu manzelstva zvaluju na celu rodinu.Ak ste s nevestou mali dobry vztah vyhladajte ju a porozpravajte sa s nou uprimne,ze milujete svoje vnucatka a velmi Vam chybaju.