lydinka
22.05.06,00:50
Ahojte poradaci, prosím vás poradťe niekto, stále mi robia problémy tie ID.
Mám prípad:
Dodavatel mi vystavil 2 dobropisy - jeden na sumu 200 a druhý na sumu 400,- Sk.
Zaúčtovala som ako prijaté fa s mínusom.
Potom mi vystavil fa na 800,- - nákup tovaru.
zaúčtovala som ako nákup tovaru.
Potom ale prišiel obch. zástupca a vystavil mi PPD na tých 600,- /čo je suma za tie dobropisy/
a PPD na 200,- / doplatok do 800,- čím som vlastne vyrovnala Fa na tovar./
Nedal mi vzájomný zápočet pohľadávok ani nič podobné. Viem že by som to mala zaúčtovať ID, ale neviem ako. /JU/
Poradí niekto?
Ďakujem
karpis
22.05.06,05:55
Tomu nejako nerozumiem najprv Ti vystavil dbps a potom faktúru . Ked je fa 800 a knej dbps 600 tak by ti mal dať ppD na 800,-a VPD na 600,- ak ste to chceli riešiť cez pokladničné doklady. Keby ste to riešili cez zápočet tak by ti mal dať PPd na 200 a zápočet na 600,-
lydinka
22.05.06,17:29
Tomu nejako nerozumiem najprv Ti vystavil dbps a potom faktúru . Ked je fa 800 a knej dbps 600 tak by ti mal dať ppD na 800,-a VPD na 600,- ak ste to chceli riešiť cez pokladničné doklady. Keby ste to riešili cez zápočet tak by ti mal dať PPd na 200 a zápočet na 600,-

Dobropisy boli vystavene na ine Fa, a ta FA na 800 Sk bola samotna fa, nemala nic spolocne s tymi dobropismi.
lydinka
22.05.06,17:31
Dobropisy boli vystavene na ine Fa, a ta FA na 800 Sk bola samotna fa, nemala nic spolocne s tymi dobropismi.

A nedali mi ziadny zapocet, volala som s nimi aby mi ten zapocet urobili, a oni povedali ze to je OK, ze to vzdy tak robili. A ja sa neviem z toho nejako vysomarit.
Dakujem
lydinka
22.05.06,17:41
A nedali mi ziadny zapocet, volala som s nimi aby mi ten zapocet urobili, a oni povedali ze to je OK, ze to vzdy tak robili. A ja sa neviem z toho nejako vysomarit.
Dakujem

Rozpravam sa tu asi sama so sebou, ale dufam, ze niekto poradi.
Je to vlastne takto. Ja som mu dlzna 800, on mi je dlzny 600/dpbropisy.
Vystavi mi PPD na 600 / ja si urobim VPD na 600 cim som mu uhradila cast z tej 800korunovej Fa, potom vystavil PPD na 200, ja si vypisem VPD na 200 cim som uhradila zvysok z tej 800korunovej FA.
lydinka
22.05.06,19:56
Rozpravam sa tu asi sama so sebou, ale dufam, ze niekto poradi.
Je to vlastne takto. Ja som mu dlzna 800, on mi je dlzny 600/dpbropisy.
Vystavi mi PPD na 600 / ja si urobim VPD na 600 cim som mu uhradila cast z tej 800korunovej Fa, potom vystavil PPD na 200, ja si vypisem VPD na 200 cim som uhradila zvysok z tej 800korunovej FA.

Neporadí nikto ako to mam spravne dostať do ID a do peňažného denníka?
Ďakujem
malina
22.05.06,20:28
Keď už Ti obidva dobropisy uhradili , faktúru musíš uhradiť v celej sume, už nejde o zápočet. Ak len vystavili doklady, urob jednostranný zápočet podľa rád v týchto témach:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=8154&highlight=z%E1po%E8et+fakt%FAr
http://www.porada.sk/showthread.php?t=22214&highlight=z%E1po%E8et+fakt%FAr
ivi
22.05.06,20:28
podla mna cielom bolo zapocitat si to cez prijmove a vydavkove pokl. doklady bez potreby ID. Cize na 600 Sk sa mal vytvorit aj prijmovy doklad za prijatie platby za dobropisy aj vydavkovy doklad 600 Sk ako ciastocna platba za 800 Sk fakturu. Tymto budu uhradene dobropisy a cast faktury. Vyd.dokladom na 200 Sk sa 800sk faktura douhradi ...
lydinka
22.05.06,20:40
podla mna cielom bolo zapocitat si to cez prijmove a vydavkove pokl. doklady bez potreby ID. Cize na 600 Sk sa mal vytvorit aj prijmovy doklad za prijatie platby za dobropisy aj vydavkovy doklad 600 Sk ako ciastocna platba za 800 Sk fakturu. Tymto budu uhradene dobropisy a cast faktury. Vyd.dokladom na 200 Sk sa 800sk faktura douhradi ...

Som rada, že sa niekto ozval, ste zlaté.
Neviem či ja nerozumiem vám, alebo ja to nezrozumiteľne píšem, tie sumy som tam hádzala od oka, aby sa ľahšie počítalo, teraz, ak môžem napíšm presné.
Dodavateľ mi vystavil dva dobropisy:
1. na sumu: -450,20
2. na sumu: - 245,10
spolu: 695,30
Dostala som od neho faktúru na tovar/netýkala sa tých 2 dobropisov/
na sumu 763 SK
On mi vlastne tých 695,30 neuhradil, len mi na ne vystavil PPD, čiže ja som mu z tej 763korunovej fa akože uhradila tých 695,30 a následne mi vystavil PPD na doplatok 68 SK /to tam dokonca ešte lieta 30 hal/
A ja to teraz potrebujem uhradiť z KDD , teda tie dobropisy ako nákup tovaru s mínusom ale zároveň aj tú 763 fa ako nákup tovaru.
Dúfam, že som to napísala už zrozumiteľnejšie
Ďakujem Lýdia
ivi
23.05.06,16:37
nie je mi jasne preco by Ti vystavoval PPD na 695 Sk, ked si mu to nezaplatila. Preto si myslim, ze asi aj ty by si mu mala vystavit PPD na prijem penazi z tych dobropisov a potom to bude vyzerat tak, ze akoze on Ti zaplatil za dobropisy 695 Sk a Ty si mu hned zaplatila za fa 695 Sk a stav penazi v pokladni sa nezmenil. Potom uz zostava iba douctovat doplatok fa 68 Sk a mas vsetko uhradene
lydinka
23.05.06,17:51
nie je mi jasne preco by Ti vystavoval PPD na 695 Sk, ked si mu to nezaplatila. Preto si myslim, ze asi aj ty by si mu mala vystavit PPD na prijem penazi z tych dobropisov a potom to bude vyzerat tak, ze akoze on Ti zaplatil za dobropisy 695 Sk a Ty si mu hned zaplatila za fa 695 Sk a stav penazi v pokladni sa nezmenil. Potom uz zostava iba douctovat doplatok fa 68 Sk a mas vsetko uhradene

IVI, dnes mi tie PPD za tie dobropisy klientka odovzdala, zabudla na ne. Takže mám po probléme, ale ďakujem všetkým za ochotu. Zasa sme sa raz zbytočne trápili, ďakujem aj Paule a Maline.