4326
22.05.06,07:54
Ahojte všetci,

už som raz túto tému na porade rozoberala, ale dostala som inú odpoveď ako teraz čítam.
Ide o odpisovanie majetku obstaraného formou lízingu.
V časopise Dane-účtovníctvo-odvody 5/2006 som sa dočítala, že prerušenie odpisovania nemôžno uplatniť u majetku odpisovaného tzv. časovou metódou. Na ďalšej strane je vymenované čo spadá do majetku odpisovaného touto metodou a je tam uvedené citujem : - napr. dočasné stavby, formy, modely, šablóny, hmotný majetok prenajatý formou finančného lízingu.
Keďže mi na porade bolo povedané, že môžem prerušiť odpisovanie majetku na lízing, pýtam sa ešte raz či je to možné. Na základe uvedeného časopisu mi vychádza, že to možné nie je.
Pridajte svoje názory. Ďakujem
Katarína STR
22.05.06,05:58
Ja osobne si myslím, že nie je možné prerušiť odpisovanie majetku na leasing.
Milan Benka
22.05.06,05:59
Nie je možné prerušiť odp. maj. obst. formou leasingu.
Tweety
22.05.06,06:01
Ahojte všetci,

už som raz túto tému na porade rozoberala, ale dostala som inú odpoveď ako teraz čítam.
Ide o odpisovanie majetku obstaraného formou lízingu.
V časopise Dane-účtovníctvo-odvody 5/2006 som sa dočítala, že prerušenie odpisovania nemôžno uplatniť u majetku odpisovaného tzv. časovou metódou. Na ďalšej strane je vymenované čo spadá do majetku odpisovaného touto metodou a je tam uvedené citujem : - napr. dočasné stavby, formy, modely, šablóny, hmotný majetok prenajatý formou finančného lízingu.
Keďže mi na porade bolo povedané, že môžem prerušiť odpisovanie majetku na lízing, pýtam sa ešte raz či je to možné. Na základe uvedeného časopisu mi vychádza, že to možné nie je.
Pridajte svoje názory. Ďakujem
Podľa § 26 odst. 8 Zákona o dani zP, odpíše nájomca počas doby trvania prenájmu do výšky 100% hodnoty istiny podľa osobitného predpisu. Výška odpisu sa určí rovnomerne pomernou časťou pripadajúcou na každý kalend. mesiac doby prenájmu... Keby si prerušila odpisovanie, narušila by si dobu prenájmu.
4326
22.05.06,06:02
A čo sa týka účtovných odpisov? Tie môžem prerušiť?
Milan Benka
22.05.06,06:07
Účtovné odp. sa neprerušujú, vyplývajú z odp. plánu, z akého dôvodu by si ich prerušila ?
Tweety
22.05.06,06:10
A čo sa týka účtovných odpisov? Tie môžem prerušiť?
Prerušiť môžeme iba uplatňovanie daňových odpisov.
Katarína STR
22.05.06,06:10
Ak je možnosť prerušiť odpisovanie, tak sa vždy prerušujú daňové, nie účtovné odpisy.
4326
22.05.06,06:15
ďakujem všetkým za odpovede.............
Milan Benka
22.05.06,06:15
Ahojte všetci,

už som raz túto tému na porade rozoberala, ale dostala som inú odpoveď ako teraz čítam.
Ide o odpisovanie majetku obstaraného formou lízingu.
V časopise Dane-účtovníctvo-odvody 5/2006 som sa dočítala, že prerušenie odpisovania nemôžno uplatniť u majetku odpisovaného tzv. časovou metódou. Na ďalšej strane je vymenované čo spadá do majetku odpisovaného touto metodou a je tam uvedené citujem : - napr. dočasné stavby, formy, modely, šablóny, hmotný majetok prenajatý formou finančného lízingu.
Keďže mi na porade bolo povedané, že môžem prerušiť odpisovanie majetku na lízing, pýtam sa ešte raz či je to možné. Na základe uvedeného časopisu mi vychádza, že to možné nie je.
Pridajte svoje názory. Ďakujem

prečítaj si ešte raz svoju prvú tému ohľadom leasingu:
http://www.porada.sk/t24009-odpisy.html
4326
22.05.06,06:22
Práve prato som sa pýtala ešte raz, lebo v tejto tému sú názory aj ano aj nie - ohľadom zvyšovania straty.