radik78
23.04.15,05:07
ahojte, založil som si živnosť od1.4.2015, na živnostenskom mi bolo povedané , že na DÚ nemusím ísť, kartička príde poštou, prosím vás aký je na doručenie termín. (pozn.keby som mohol ísť na Dú tak jasné , že to už vybavím ale jednoducho memôžem) Ďakujem
evuš
23.04.15,03:55
Nespoliehala by som sa na "naše úrady" - zavolaj na DÚ, či je tam Tvoja registrácia...ak tam nie je, osobne navštív DÚ a vybav si to....
avalik
23.04.15,04:47
Daňový poriadok
§ 67

(7) Správca dane zaregistruje daňový subjekt v lehote do 30 dní od podania žiadosti o registráciu alebo odo dňa odstránenia nedostatkov podania, ak spĺňa podmienky na registráciu podľa tohto zákona a osobitných predpisov.1) Správca dane pri registrácii pridelí daňovému subjektu daňové identifikačné číslo a aj identifikačné číslo, ak sa registruje na daň podľa osobitného predpisu;41a) tieto čísla je daňový subjekt povinný uvádzať pri styku so správcom dane. Namiesto písomného vyhotovenia rozhodnutia správca dane vydá daňovému subjektu osvedčenie o registrácii a vyhotoví o tom úradný záznam. Proti tomuto rozhodnutiu nemožno podať odvolanie.
veronikasad
23.04.15,05:49
Včera som na informovala na našom DU na lehotu na vydanie potvrdenia o stave účtu daňovníka (nedoplatkoch) pre banku. Vraj lehota je 30 dní a po zavedení nového systému ju nijako nevedia skrátiť a vybavenie urýchliť ...
evuš
23.04.15,06:14
Zase nám pomohli a uľahčili prácu :(
marjankaj
23.04.15,06:53
A nevedia ani zrušiť registráciu DPH. Žiadosť tam majú os 20.2.2015. Vraj nový systém im tak "perfektne" funguje.