Majka89
23.04.15,13:06
Prerábame bytové jadro s tým, že spájame wc s kúpeľňou (kvôli zväčšeniu priestoru) a aj s malou chodbičkou. Narazili sme však na jeden problém - v strede takto zväčšenej kúpeľne sú radiátorové trúbky. Má niekto nejaký nápad, čo s nimi? Príp. ak sa tam nechajú, ako ich esteticky či aj nejak funkčne využiť? Ďakujem
kopretinka
23.04.15,11:09
veď ich dajte preč a nové veďte tade,ako vám bude vyhovovať......najprv ale musíte požiadať o vypustenie celého systému....a potom zase o napustenie.....
lujza.j
23.04.15,11:21
hanusvas
23.04.15,11:21
podla mna to nemuozu urobit. Vystavili by sa napadnutiu zmluvy o prevode do OV zo strany ostatnych clenov spolocenstva. Toto plati za predpokladu, ze nemaju zmluvy vyhotovene odchylnym sposobom ako je to vo vacsine pripadov. Nemate pravo zasahovat do architektury vykurovacej sustavy. Vychadzam z predpokladu, ze predmetom otazky je byt v OV v cinziaku. Podla mna, prisne vzate, uz skutocnost ze trubka bude vykurovat vacsi priestor (spojenie WC s kupelnou) ako tomu bolo povodne je napadnutelne. Bola by tu sanca vyziadat si pisomny suhlas s touto stavebnou upravou od ostatnych clenov spolocenstva....obavam sa, ze aj od tych, ktori touto vetvou vykurovacej sustavy dotknuti nie su. P.S: je to iba moj laicky nazor, odbornik na problematiku nie som.
mareko
23.04.15,13:23
Ak sú tie trúbky z rôznych príčin neodstrániteľné, tak by bolo možné ich využiť napr. na uchytenie zrkadla, videla som aj také riešenie, že na dvoch trúbkach bolo umiestnené veľké zrkadlo, ktoré potom tvorilo takú predeľovaciu vzdušnú stenu. Chcelo by to aspoň pôdorys toho priestoru po plánovanej prerábke. Takto je to čisto o fantázii :). Ak by sa dali odstrániť a zostala by neodstrániteľná časť tesne nad podlahou, tak využiť ako stupienok na všeličo, zasa podľa dispozície kúpelne.
misoft
23.04.15,16:46
No veď preto musí požiadať..... okrem toho pri prestavbe interiéru (úprava a zmena rozloženia miestnosti) aj tak musí mať súhlas ostatných - je to súčasť stavebného povolenia....
A čo sa týka vykurovania - ak má radiátor v kúpeľni - správca môže urobiť prepočet a na tento radiátor sa uplatní iný koeficient - takže tu by problém nebol.
hanusvas
24.04.15,08:00
ja som nepisal, ze sa to vynegociovat neda. Ja som pisal, ze s tym asi nemuoze nic robit kym to nevynegociuje. A je v mojom texte o tom i jasna zmienka. Povolovacie konanie stav.uradu vyzaduje iba suhlas suseda nad nim a pod nim. Aspon takto to riesi jedno SBD v jednom nemenovanom meste. Ak je to protipravne, tak masovo podvadza tisice majitelov bytov....Mozno to zavisi od toho ci je to povolenie, alebo ohlaska...A ja som presvedceny, ze pri zasahu do vykurovacej sustavy Ti suhlas suseda nad a pod stacit nebude.