double
23.04.15,13:12
Chcel by som sa podelit s mojimi skusenostami s priamim predajom v domácnostiach. Včera som mal od roku 2010 asi 10 prezentáciu výrobku u mna doma. Z 10 prezentácii odisli predajcovia 10 krat s dlhým nosom. marketing a psychologia je stále rovnaka. Ak poskytnete udaj nejakej takejto spolocnosti tak uz sa jej asi nezbavíte naviac je mozne ze si kontakty dávaju navzájom. Ako vzdy zazvoní tel. s ponukou na preznetaciu stym ze mam nárok na darcek zdarma. Zivotnost darceku zdarma je vzdy max pol, roka:) ked uz príde predajca k Vám domov vzdy mu poviem ze si od neho ten výrobok nekupim aby nakonci nebolo na mna zle. Pri prezentáciach utocia vzdy na Vaše zdravie a ako ich výrobok by mohol to Vaše zdravie zlepšit. No a to podstatne a cena prichádza vzdy na koniec. Niektoré výrobky od spoločností boli naozaj kvalitné ale tá cena. Vzdy bola cena výrobku z priameho predaja minimalne raz taka velka ako ked som si nasiel podobný výrobok v najdrahsej upozornujem v najdrahsej cene cez heureku resp cez e-shop. V priemernej cene je to tak tak 3 az 5* drahsie. Na otazku aku pridanu hodnotu mi dá Váš výrobok v porovnaní s najdrahsím výrobkom cez e shop mi predajcovai zacali hovorit ze ich výrobok má vesmírne materiali cez najvyssi výkon , najtvrdsí obal až po neviem aku kvalitu výrobku a dozivotnu záruku. No a potom na otazku ze fajn ale vidíme sa prvý krát nemal som možnost vidiet a porovna výrobok z eshopu a teda ci je možnost aby to provnali aj takto prezentácia končí. Je jasne ze sa utocí na aktulny psychologicky stav cloveka v danej situaciu vidí prezentaciu , vidí samé výhody a preto sa predáva len v case prezentácie. A mozno práve kvoli tomuto efektu priamy predaj stále existuje. Ale realne nieje predsa mozne aby Philips, Karcher, Tescoma Tefal, Eta, Dyson, Dormeo a ine mali 3 az 5* horsie výrobky ako sú výrobky od firiem predavajucích cez priamy predaj. Osobne si teda myslim ze 80% ceny výrobku su len provízie podomovému predajcovi jeho managerovi a majitela firmy. Proste, ze ziadna pridana hodnota neexistuje oproti znackam z reklamného marketingu ktorý je zrejme lacnejší ako marketing cez priamy predaj. Bol by som rád ak by sa k tejto diskusii vyjadril niekto kto robil priamy predaj a uz nerobí.
lujza.j
23.04.15,11:18
Kto ta nuti to robit?
Chobot
23.04.15,13:46
Skúsenosť som opísal v tejto téme:

http://www.porada.sk/t250139-volala-mi-firma-bnm-poznate.html

A tiež sused sa dal na predaj vysávačov značky Vorwerk. Urobil nám prezentáciu. Na konci že vysávač stojí 24.000 SKK. No pokecali sme si a odišiel bez kšeftu. On od firmy dostal jeden s tým, že ak predá 4 kusy, tak za ten svoj nemusí zaplatiť. Teraz máme Rowentu za 105 EUR.
double
24.04.15,08:45
Robím to preto ze ked sa mi nejaka vec v prezentácii zapačí tak si ju potom kupil z e-shopu ale 3* lacnejsie a mozno aj lepšie. Len by ma zaujimal názor nejakeho ex predajcu priameho predaja
buchač
24.04.15,09:08
Robím to preto ze ked sa mi nejaka vec v prezentácii zapačí tak si ju potom kupil z e-shopu ale 3* lacnejsie a mozno aj lepšie. Len by ma zaujimal názor nejakeho ex predajcu priameho predaja

Nie som síce predajca (až tak mi nedrbe ;) :D )...
ALE
Nože daj nejaký konkrétny produkt, ktorá sa Ti zapáčila/páči a ktorá bola 3 x lacnejšia a aj lepšia...
double
24.04.15,10:50
Napr vysavas Dyson som si kupil. Oproti Rainbovu alebo Vorwerku 3* lacnejsi a stale pomerne drahy oproti ostatnym znackam
misoft
24.04.15,15:46
Na margo tohto problému.... každého takého podomového predavača ženiem od dverí ......
Je to podomový predaj, ale s tým, že ho "zákazník" pozve dnu a už prestanú platiť novelizované zákony na ochranu spotrebiteľa....
Takže tak.....ani za toho oného... takýchto dnu NIKDY domov nevpustím....
Chrome024
09.06.15,22:31
Asociácia osobného predaja ti asi nič nehovorí potom. Od 1.1.2015 je to v zákonníku práce. A pán Misoft, tak si potom len upratujte, ale poupratované nebudete mať nikdy. Vorwerk je v Nemecku po BMW, Mercedes, tretí po hodnotení spotrebitelmi. To už niečo váži, skôr či neskôr, Vorwerk bude mať každý. Taká je realita. Pretože s ním mám ja poupratované, a nerobím zbytočnú prácu. Mám ho 3 mesiace, a som maximálne spokojná. Zobrali sme ho od príjemného mladého pána, a každému ho môžem len odporučiť. Tiež sa venuem obchodu, ale s nehnutelnostami, Vorwerk je proste Topka u nás doma. Nie ako Rainbow, ktorí sme kúpili za nenormálnu sumu.