olinka.pb
23.04.15,17:10
chcem sa spytat som držitelom ZTP s doprovodom ,bola som sa spytat na URSV na príspevok na prerabku kupelne a tam mi bolo povedane že sa mam obratit na zdravotnu poistovnu v ktorej som poistena..to sa mi akosi nezda dakujem za odpoved
buchač
23.04.15,15:18
Zbehni na príslušnú pobočku a hento dotyčnej "odbornej" pracovníčke otrieskaj o hlavu ..

Peňažné príspevky na úpravu bytu, rodinného domu alebo garáže

Peňažné príspevky na úpravu bytu, rodinného domu alebo garáže slúžia na :
úpravu rodinného domu, bytu a garáže na bezbariérovú stavbu tak, aby sa zvýšila schopnosť osoby s ŤZP premiestňovať sa, orientovať sa, dorozumievať sa alebo zabezpečiť si sebaobsluhu,
odstránenie bariér, ktoré uľahčia premiestňovanie osoby s ŤZP,
úpravu príslušenstva bytu alebo rodinného domu.


Za úpravu bytu, rodinného domu alebo garáže sa považujú:
zmeny, ktorými sa upravuje existujúce zariadenie v byte, rodinnom dome alebo garáži,
úpravy vstupu a prístupu do bytového domu, rodinného domu a garáže,
úpravy prístupu k výťahu v bytovom dome.


Za úpravu bytu, rodinného domu alebo garáže sa nepovažuje :
vybudovanie nového objektu alebo zariadenia, ktorými sú kúpeľňa, WC, plyn, kanalizácia, vodovod,
úprava z dôvodu opotrebovania a prekročenia životnosti existujúceho zariadenia alebo opotrebovanie a prekročenie životnosti úpravy.


Za bariéry v byte, bytovom dome, rodinnom dome a v garáži sa považujú prekážky , pre ktoré sa osoba s ŤZP nie je schopná premiestňovať, orientovať, dorozumievať a zabezpečiť si sebaobsluhu.

...ďalej v linku.
http://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialna-pomoc/tazke-zdravotne-postihnutie/penazne-prispevky/pp-upravu-bytu-rodinneho-domu-alebo-garaze/