wiktoria
23.04.15,21:14
ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu - dostali sme penále za neskorú platbu odvodov do SP.
Výkaz na SP a úhrada odvodu boli vykonané vo výplatnom termíne. Neskôr (po cca 2 mesiacoch) sa pri kontrole zistila chyba vo výplate 1 zamestnanca a urobil sa opravný výkaz do SP a hneď (o 1 deň) sa doplatili odvody.
SP nám teraz vyrubila penále za 118 dni omeškania.
Môžeme podať odvolanie že doplatok nebol po termíne ale že to bola oprava?
ďakujem
veronikasad
23.04.15,19:30
o akú chybu išlo ?
wiktoria
23.04.15,20:06
Bola zle vycislena vyska odmeny. Povodne sa dala v nizsej sume ako mala byt.
KEJKA
24.04.15,05:12
SP vám isto vyrubila penále za omeškanie platby len z opravenej čiastky.
Kebyže tie odmeny boli správne spracované pred tými 2 mesiacmi, tak by správne - vyššie - odvody boli zaplatené vo výplatnom termíne. Na základe opravy ich však SP dostala o 2 mesiace neskôr. Preto je to penále.
Otázka je, ako a kedy dostal zam-ec tú svoju odmenu, ked mu bola zle vypočítaná?
Ak ju dostal (neviem ako), tak ste opravu museli urobiť. Ak však napr. reklamoval odmenu a následne ste mu ju priznávali, mohli ste podľa mňa radšej tú odmenu dať do výplaty za aktuálny mesiac.
wiktoria
24.04.15,12:30
Vedenie rozhodlo ze sa má opraviť mesiac v ktorom to malo byť vyplatené. Jemu bola odmena doplatená hneď ako sa na to prišlo.
Teraz ale neviem na čo by som sa mohla v tom odvolaní vlastne odvolať. Či je dostatočná úvaha že úhrada bola hneď po zistený chyby a opravnom výkaze
KEJKA
24.04.15,20:24
vysvetlila som ti, o aké penále ide a nemá význam sa odvolávať.
wiktoria
25.04.15,11:42
ďakujem veľmi pekne za radu