Tati5
24.04.15,08:18
Dobrý deň,
účtujem e-shop v programe Alfa Plus, zákazník si neprevzal zásielku v odbernej lehote...bola na ňu vystavená faktúra...za ňou sú v poradí ďalšie faktúry...čo s faktúrou? ďakujem za odpoveď ...
veronikasad
24.04.15,06:39
vystavíš k nej dobropis dňom vrátenia zásielky a cez interný doklad si spáruješ úhrady (jednostranný zápočet). K dobropisu treba priložiť doklad z pošty, že zásielka nebola prebratá v odbernej lehote.
Adwade
24.02.16,10:40
Prosím o usmernenie.. mám rovnaký problém a nie je mi jasné ako cez interný doklad spárujem vystavený dobropis s faktúrou. Našla som postup v návodoch k Alfe Plus. Sú tam vystavené dva interné doklady, pri úhrade ktorých sa má zaškrtnúť políčko "uzávierkový doklad". Ide to potom zrejme do nákladov ovplyvňujúcich základ dane... keď potom vrátený tovar predám niekomu inému, budem ho zdaňovať 2x? Vďaka za pomoc..
veronikasad
24.02.16,10:51
Ano, dva interné doklady - jeden na uhradu fa, druhý na úhr. dobr. Prečo by si ho mal zdaňovať dvakrát ? Veď dobropis je s mínusovým znamienkom, t.zn., že ti stornuje prvú fa.
Adwade
24.02.16,10:59
Vďaka... už sa s tým trápim týždeň. A teda mám zaškrtnúť aj to políčko "uzávierkový doklad"? Myslela som, že uzávierkové doklady sa robia len na konci roka.