lubos 287
24.04.15,11:56
Nejedná sa o zdravotné, ale o súkromné problémy a následne to prezentuje svojim známym. Má na to právo? Ďakujem.
jslancik
24.04.15,10:06
najprv si treba ujasniť, či je to skutočne vzťah sestrička - pacient, keď sa rozoberajú súkromné problémy bez súvisu so zdravotným stavom.
lubos 287
24.04.15,10:30
toto konkrétne nahrávanie nemalo nič spoločné so zdravotným stavom, sestrička riešila svoje osobné problémy v ambulancii, pretože išlo o rodinného príslušníka, bola upozornená na to, aby svoje súkromné problémy neriešila v ambulancii, ale doma a taktiež aby sa venovala svojej práci. Aj napriek upozorneniu výmena názorov trvala ďalej a ona si to nahrávala, pričom ja som sa o nahrávke dozvedel neskôr od známych, ktorým nahrávku pustila.
lujza.j
24.04.15,10:39
bože ludia si neviete nezhody v rodine riešiť normálne....sa nahrávajte na mobitel....:D ked sa neviete normálne porozprávať tak sa aspoň prefackajte.....
buchač
24.04.15,10:43
...ešte keby si to jasnejšie napísal, tak by aj fasa bolo...
Lebo v hentom texte to proste nedáva význam, o čo vlastne ide...
lubos 287
24.04.15,11:04
písania by bolo veľa, ja som hlavne chcel vedieť, či môže človek pri rozhovore nahrávať druhého človeka, bez jeho súhlasu a vedomia, a potom to púšťať na verejnosti, či to je nejak právne ošetrené?
Ing. Ľubomír Janoška
24.04.15,11:26
Nemá právo.

Z pohľadu občianskeho - § 12 Občianskeho zákonníka:
(1) Písomnosti osobnej povahy, podobizne, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy týkajúce sa fyzickej osoby alebo jej prejavov osobnej povahy sa smú vyhotoviť alebo použiť len s jej privolením.
(2) Privolenie nie je potrebné, ak sa vyhotovia alebo použijú písomnosti osobnej povahy, podobizne, obrazové snímky, zvukové alebo obrazové a zvukové záznamy na úradné účely na základe zákona.
(3) Podobizne, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy sa môžu bez privolenia fyzickej osoby vyhotoviť alebo použiť primeraným spôsobom tiež na vedecké a umelecké účely a pre tlačové, filmové, rozhlasové a televízne spravodajstvo. Ani také použitie však nesmie byť v rozpore s oprávnenými záujmami fyzickej osoby.

Z pohľadu profesionálneho - § 19 Zákona o zdravotnej starostlivosti
(1) Vedenie zdravotnej dokumentácie je získavanie, zhromažďovanie a zaznamenávanie údajov podľa odseku 2.
(2) Zdravotná dokumentácia obsahuje
a) osobné údaje osoby, ktorej sa poskytuje zdravotná starostlivosť, v rozsahu meno, priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, adresa bydliska a zdravotné údaje potrebné na zistenie anamnézy,
b) údaje o poučení a informovanom súhlase (§ 6),
c) údaje o chorobe osoby, o priebehu a výsledkoch vyšetrení, liečby a ďalších významných okolnostiach súvisiacich so zdravotným stavom osoby a s postupom pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti,
d) údaje o rozsahu poskytnutej zdravotnej starostlivosti,
e) údaje o službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti,
f) údaje o dočasnej pracovnej neschopnosti, údaje o liečebnom režime a skutočnosti dôležité na posúdenie zdravotnej spôsobilosti na výkon práce,
g) epidemiologicky závažné skutočnosti,
h) identifikačné údaje príslušnej zdravotnej poisťovne,
i) identifikačné údaje poskytovateľa.
lubos 287
24.04.15,11:37
Veľmi pekne ďakujem za Váš odborný príspevok, veľmi mi to pomôže. Ešte raz srdečná vďaka!
Chobot
24.04.15,11:48
A to nahrávala teba? Lebo ak nahrávala rozhovor s niekým iným, kto voči nahrávke nemal námietky a ty si sa do rozhovoru len vmontoval, tak sa nemáš na čo sťažovať.

To je ako keby televízia robila reportáž a ty by si prešiel pred kamerou a potom by si žiadal režiséra, aby ten záver vymazali, lebo s tým nesúhlasíš.