julinkaf
24.04.15,13:53
Zdravim, chcem sa opytat, posobim ako hlavna kontrolorka obce a dostala som ponuku pracovat ako riadny zamestnanec v Komunitnom centre v nasej obci, ktore prevadzkuje obcianske zdruzenie. Problem je v tom, ze predssedom obcianskehi zdruzenia je poslanec obecneho zastupitelstva. On mi tvrdu, ze to nevadi, ze kludne mozem pracovat aj tu aj tam. Komunitne centrum je dotovane cez projwkt EU, zatial nebola poziadavka na obec ohladom dotacie od obce, alw urcite o to poziadaju. Ako mam teraz postupovat? Nejde tam o konflikt zaujmov? Ak nie a mohla by som mat obidve zamestnania, potrebujem suhlas obecneho zastupitelstva alebo starostu? Hlavneho kontrolora vykonavam na ciastocny uvazok vacsinou doma a v konunitnom centre by som mala riadnt pracovnt cas. Dakujem velmi pekne za kazdu rasu, velmi by stw ni tym pomohli
Mária27
24.04.15,16:35
Zákon 369/1990 o obecnom zriadení
Hlavný kontrolór
§ 18
Postavenie hlavného kontrolóra

(1) Hlavného kontrolóra volí a odvoláva obecné zastupiteľstvo. Hlavný kontrolór je zamestnancom obce a ak tento zákon neustanovuje inak, vzťahujú sa na neho všetky práva a povinnosti ostatného vedúceho zamestnanca podľa osobitného predpisu.16) Hlavný kontrolór nesmie bez súhlasu obecného zastupiteľstva podnikať alebo vykonávať inú zárobkovú činnosť a byť členom riadiacich, kontrolných alebo dozorných orgánov právnických osôb, ktoré vykonávajú podnikateľskú činnosť. Toto obmedzenie sa nevzťahuje na vedeckú činnosť, pedagogickú činnosť, lektorskú činnosť, prednášateľskú činnosť, prekladateľskú činnosť, publicistickú činnosť, literárnu alebo umeleckú činnosť a na správu vlastného majetku alebo správu majetku svojich maloletých detí. Kontrolnú činnosť vykonáva nezávisle a nestranne v súlade so základnými pravidlami kontrolnej činnosti.16a)

(2) Funkcia hlavného kontrolóra je nezlučiteľná s funkciou

a) poslanca,
b) starostu,
c) člena orgánu právnickej osoby, ktorej zriaďovateľom alebo zakladateľom je obec,
d) iného zamestnanca obce,
e) podľa osobitného zákona.10b)

10b)Napríklad zákon č. 154/2001 Z. z. o prokurátoroch a právnych čakateľoch prokuratúry.
julinkaf
25.04.15,20:48
Dakujem, toto ovladam, so suhlasom mozem vykonavat inu zarobkovu cinnist, ale mne ide hlavne o to, ze predsedom toho obcianskeho zdruzenia je poslanec obce. Alebo ak mi da obecne zastupitelstvo suhlas, tak to nemusim riesit?