Lukáš Šramo
22.05.06,09:06
Čo potrebujem mať ak chcem založiť len Internetovú Kaviareň ako živnostník? A kdo mi poskitne banka úver? Ked nemám čím ručiť? Prosím poraďte.
biaaa
22.05.06,14:17
Čo potrebujem mať ak chcem založiť len Internetovú Kaviareň ako živnostník? A kdo mi poskitne banka úver? Ked nemám čím ručiť? Prosím poraďte.

Zdravim,

potrebuješ ŽL, potom sa zaregistruj na daň. úrade a jasné že priestory - zaregistrovať rovno aj prevádzkareň na základe zmluvy o prenájme. Či ti banka poskytne úver bez ručitela skôr pochybujem - alebo len minimálny. V prípade že by chceli podnikatelský plán ten musíš mať pri netke určite riadne premakaný keďže ich už je dosť. A nezabúdaj že v niektorých mestách sa platí daň za nevýherné hracie automaty, kam spadajú tuším aj počítače (nesmel by si v nich mať hry).

čo sa týka živnosti tam musíš mať predmet podnikania tušim: Prevádzkovanie internetovej čitárne

Môj úplne osobný názor však je že toto je v dnešnej dobe dosť ťažká oblasť podnikania.
petruška
26.05.06,05:44
Takže - skúsenosti s podnikaním v internetovej kaviarni mám s manželom obrovské - začali sme v roku 1999 a skončili v roku 2003 - potrebuješ obrovské investície nehovoriac o licenciách na softver, ... počítačové vybavenie, atď ... v dnešnej dobe, keď každá škola počnúc základnou a končiac vysokou má svoju počítačovú miestnosť s internetom je to dosť nevýrazná oblasť ak pripočítam ponuku internetu do domácnosti - jediný problém je počítač pre jednotlivca a malá pôžička na nákup počítača je tiež dostupná. Rozhodne po tých všetkých skúsenostiach by som sa do toho nedávala - ak áno tak najskôr reštaurácia a nejaké dva počítače na spríjemnenie chvíle - rozhodne iba internetová kaviareň NIE.