neolit
24.04.15,20:15
Ahoj...chcel by som si vybaviť rybarsky lístok (povolenie). Kde a kedy sa dá vybaviť? ďakujem za odpoveďe :)
buchač
24.04.15,18:20
Sorry, ale ako čítam Tvoje príspevky, tak mi pripadáš ako nejaký nesvojprávny a obmedzený jedinec...

Máš Google ?
Máš !
Kua, tak si to vyhľadaj sám !..záležitosť ani nie na jednu minútu..(teda aspoň pre mňa)...
neolit
24.04.15,18:24
Sorry že sa pýtam.. Ale myslím že Porada.sk je na to určená ;) .. Ale neviem ako to vybavovanie funguje vieš?? Tak ak nevieš ty možno vie niekto iný kto mi poradí :-)
buchač
24.04.15,18:37
neolit (Dnes 21:24) Sorry že sa pýtam.. Ale myslím že Porada.sk je na to určená .. Ale neviem ako to vybavovanie funguje vieš?? Tak ak nevieš ty možno vie niekto iný kto mi poradí :-)
1. Navštív príslušnú MO RZ
2. Opýtaj sa na najbližší kurz
3. Po ukončení sú skúšky...
------------------------------------
Obsah školenia :
Zákon č. 139/2002 Z.z. o rybárstve
Vykonávaciu vyhlášku MŽP SR zo 17. marca 2006, ktorou sa vykonáva zákon č. 139/2002 Z.z. o rybárstve
Stanovy Slovenského rybárskeho zväzu
Základy morfológie a anatómie rýb, druhy rýb, choroby sladkovodných rýb
Športový rybolov, technika lovu, prostriedky na rybolov
Rybárske revíry, rybárske poriadky

Skúšky pozostávajú z:
absolvovania skúšobných testov
vyhodnotenie
organizačné pokyny pre nových členov (výdaj povolení, organizovanie brigád, preteky atď.)

Úspešné absolvovanie skúšobných testov je podmienkou prijatia žiadateľa za člena SRZ.
viktorviktor
10.05.15,18:06
najlepšie sa spýtať na príslušnej MO, skúšky sa robia do konca marca príslušného roku,
čo ťa vyhodili, že je neskoro?

napríklad:

Záujemca o členstvo v SRZ a o lov rýb musí:

1. Navštíviť organizáciu SRZ v úradných hodinách.

2. Podať u MsO prihlášku za člena. (uhradiť sumu ....,- € za Zákon a Vyhlášku o rybárstve, Stanovy SRZ a náklady spojené so skúškami, bude ihneď zaradený na termín skúšok).

3. Absolvovať test na preskúšanie uchádzačov na prijatie za člena SRZ v pridelenom termíne. Test sa skladá zo základných poznatkov z oblasti rybárstva, biológie rýb a právnych predpisov upravujúcich lov rýb.
4. Deti do 15 tich rokov predkladajú spolu s prihláškou aj súhlas oprávneného zástupcu. Školenie detí sa uskutočňuje v troch dňoch a to vždy v sobotu podľa určených termínov. Skúšky sa uskutočnia v poslednom termíne prednášok, pričom v doobedňajších hodinách sa uskutoční školenie a v poobedňajších hodinách sa uskutočnia skúšky. Ak dieťa neabsolvuje všetky školenia a skúšky, nebude mu vydané povolenia na rybolov.

Na základe úspešne absolvovaného testu a po prijatí výborom SRZ MsO za člena, vydá organizácia:

Členský preukaz. Pri jeho vystavení zaplatí žiadateľ zápisné a členský príspevok.

Po splnení všetkých popísaných krokoch si môže žiadateľ zakúpiť povolenie na lov rýb.
SRZ vydáva niekoľko druhov povolení na lovu rýb s rôznym rozsahom platnosti. Najširšiu platnosť má zväzová povolenka a nasleduje miestna povolenka na revíry obhospodarované základnou organizáciou.

Ďalšie informácie Vám budú poskytnuté v kancelárii MsO.

Potom ostáva iba zakúpiť si ročný alebo trojročný rybársky lístok na MsÚ alebo OÚ v mieste svojho bydliska,
misoft
11.05.15,07:50
Áno - Porada poradí, ale najskôr sa aj pýtajúci má pričiniť o získanie údajov - napr. gúgliť a keď nenájde, potom sa pýtať.
Kabaka123
11.05.15,08:16
presne tak:):):) lepšie formuluj otázku...
vlado 33
11.05.15,11:34
Pokiaľ si nebol pred časom členom zväzu je už neskoro, školenia sa robia do konca marca. Pokiaľ si bol členom a máš členský preukaz, máš ešte v niektorých organizáciách možnosť si zakúpiť lístok. Čo ti bráni navštíviť MO SRZ v mieste tvojho bydliska?