alicka85
25.04.15,07:48
Prosím o radu ohladne vymáhania výživného.Ide o sumu cca 220e, ktorá sa nazbierala nedoplatkami na výživnom. Moj ex je vysokoškolsky vzdelaný človek s dobrým príjmom, vozí sa na drahom aute a býva v novom dome a napíše mi, že tento mesiac mi pošle len 40e namiesto 150e, lebo nemá peniaze. Keďže sa to stalo opakovane, môžem kontaktovať exekútora, keď ide o tak malú sumu? Predpokladám, že môj exmanžel nič z toho /auto, dom/ nevlastní a všetko prepísal na terajšiu manželku, rovnako robí aj v jej firme- môže ona nejako kamuflovať výšku jeho platu, tak aby mi nič nemusel zaplatiť? Ešte posledná vec, ak doručím exekutorovi žiadosť o exekúciu, môže ma odmietnuť, či podla zákona ma musí prijať? Dakujem
buchač
25.04.15,06:06
Odpoviem príkladom :

Dlžíte Sociálnej poisťovni štyri eurá? Nezaplatili ste, ani ste nezareagovali na jej výzvy? Môžete si byť istí, že na vás pošle exekútora.

http://ekonomika.sme.sk/c/5760147/exekucia-co-kedy-a-komu-moze-exekutor-vymahat.html
-----------------------------------
Ak môže Socálna poisťovňa vymáhať, tak predsa môžeš aj Ty.
Mám dojem, že som niekde čítal aj o sume cca 1,50 € ...:rolleyes:
Dáša_
25.04.15,06:26
ja som cez exekútora vymohla dlh cca 80€. Principiálne by som na také peniaze kašlala, ale osoba mi vedome klamala, dokonca opakovane. Trvalo to dost dlho, dotyčná osoba zaplatila oveľa viac na rôznych poplatkoch a exekúciach. Ale keď nie je vôľa, cestu si urobíme ....
arizona
25.04.15,09:55
nedavno koloval na nete skopirovany doklad od exekutora, kde z dlznej sumy 0,20 halierov narastla dlzna suma na vyse 500eur.